Uncategorized

Ma ei saa aru

Ühe Rünno Facebookist varastasin

Kui kaks inimest teevad koos midagi väga jälki, siis kuidas saab olla nii, et meie peaminister vaatab seda olukorda ning mõtleb, et “ÜKS neist võiks nüüd tagasi astuda”??? Jah, Mart Helme nimetas Bidenit närakaks ja Martin ei nimetanud. Küll aga ütles Martin näiteks, et:

[—] Ja mis mind ikka tükk aega on hämmastanud ja jätkuvalt hämmastab, on see, kui jultunult vasakpoolsed valetavad ja varastavad. Sellel põhjatul augul põhja ei ole.
[…]Kõik on Bidenile! Ja ei mingeid valijaid endid, ei mingit sedeli väljastamist, sedeli täitmist, sedeli kastilaskmist, lihtsalt tuuakse veoauto kastis kohale koormatäis sedeleid. Ja ennäe imet, sealt tuleb 130 000, 150 000 häält, kõik viimseni Bidenile. Ja need lähevad arvesse, lähevad arvesse!
[…]Nii et kui neeger läheb hääletama, siis temalt dokumenti küsida ei tohi. No, kas meie kujutame ette, et sa saad valima minna niimoodi, et sa dokumenti ei pea näitama.

Ehk siis võtame kokku. Ratas (ega ükski teine Keskerakondlane ega Isamaaliidu liige) ei näe põhjust Martin Helme tagasiastumiseks, kuigi ta:
1) ütles, et demokraadid eesotsas Bideniga on kõik valetajad ja vargad.
2) esitas täiesti süüdimatult eksitavaid väiteid (jah, nii postiteenus töötabki, et tuuakse veoauto kastis postisaadetised kohale) ja täielikke valesid (näidake mulle seda osariiki, kus valged inimesed peavad hääletamiseks dokumenti näitama, aga mustanahalised ei pea).

Kõik need inimesed, kes jätsid umbusaldushääletusel tema vastu hääletamata, kiitsid sellega heaks selle, et me elame riigis, kus rahandusminister sõimab USA president-elect’i otsesõnu vargaks, valetajaks ja petiseks ning lisaks väidab, et Biden tegeles valimispettusega. Seda olukorras, kus Trump on jõudnud nii kaugele, et peab oma esinemise aianduskeskuses, sest ta meeskond ajas selle hotelliga segi, ja toob rahva ette suure valimispettuse trumbina tunnistaja, kes pole mitte ainult seksuaalkurjategija, vaid lisaks ka valetas oma elukoha kohta. Kui see on tõesti PARIM, mida neil näidata on, võib Biden end üsna muretult tunda.

Aga see-selleks. Mõte on siiski see, et kui me leiame, et Mart pidi tagasi astuma, sest ta solvas Bidenit, siis miks ei rakendu see sama loogika ka Martinile? Jüri Ratas nii ei arva. Tanel Kiik nii ei arva. Solman nii ei arva. Nad kõik arvavad, et see, et keegi kuseb meie välissuhetele, on pisiasi selle kõrval, et nad võivad oma soojast kohast ilma jääda. Või nagu üks poliitik Facebookis selgitas, olulisem on see, et saaks parteipoliitikat ajada. No selles mõttes, et abieluküsitluse läbiviimine ning see, et Riina Solman, endise nimega Vändre, endise nimega Vares, saaks teistel nimevahetuse ära keelata, on ju tunduvalt pakilisemad probleemid. Eile lugesin, et president lubas kokku kutsuda riigikaitse nõukogu (sest no loota, et Ratas midagi teeb …). Arvake ära, kes sinna nõukogusse kuulub? Lühidalt öeldes, koalitsioon. Muuhulgas ka rahandusminister. 😀

Eks siis Helme tuleb taas kohale ja ütleb, et on väga kurb, sest sõna pole vaba ja Ratas võiks tema käest vabandust paluda. Ma väga tahaks näha, et sel teemal ei lasta niisama maha vaibuda, vaid et isegi sellises Ida-Euroopa nurgakeses on kuskil piir, kus mõni asi on olulisem, kui see, et keegi saaks oma kuluhüvitist edasi kasseerida. Või olemegi edaspidi ainult selliste uudistega BBC-s, koos Venemaa ja Sloveeniaga. Praegu ei jää muud üle, kui nõustuda endise presidendi ja endiste peaministritega, kes ütlevad, et praeguseks hetkeks on asi juba nii kaugel, et meie julgeolekut ei õõnesta mitte Helmede tegevus, vaid Ratase tegevusetus.

9 kommentaari “Ma ei saa aru

 1. Ma ka lugesin Martini jutu enne üle kui sel teemal oma arvamust avaldasin. Ministrina sellise jutu eest peaks tsiviliseeritud riigis ise tagasi astuma, või noh tsiviliseeritud inimene ei loobi alusetuid süüdistusi. Helme vanem sunniti lahkuma, sest ilmselgelt oli kaalul koalitsiooni püsimine. Ma ei teagi kumb on vastikum, Isamaa täielik aatepuudus või kesikute võimuahnus.

 2. Kõik on sellepärast, et pole teie võimu, ehk kui sa räägid kõigi nimel siis pole see enamus vaid vähemus. Selline on see demokraatia. Järgmistel valimistel tuleb sul 2 x kõvemat häält anda, et su lemmikud riigipirukat järada saaks.
  See et külaraadio just eliitpoliitikute hulgas nii populaarne on ääretult tore.
  Tegelikult see umbusaldamine näitab seda, et tee seda siis kui see on reaalne mitte umbropsu ja Marti poleks ka umbusaldatud, sest puudusid vajalikud hääled.
  Mart on mõnusalt eesti ajakirjanduse kreeni ajanud, nüüd on näha, et kõik kanalid on nagu ühe vitsaga löödud, milleks meile need kanalid kui kõigist tuleb üks ja sama info piisab ju ühest kahest. Uudiseid tegelikult pole ainult kloonitaks ja kopitakse hommikust õhtuni üksteisevõidu. 🙂

   1. Sisuliselt umbusaldatakse kogu valitsust ja EKRE on osa sellest. Meedia nagu käiks Kajale kittumas, et kuhu Mart on jälle reha peitnud ja Kaja läheb sellele kohe peale astuma.:)

    1. Minu silmis ongi kogu valitsus end täis teinud sellega, et laseb Helme emmidel vabalt möllata. Ega Jüri ju Martigi välja visanud, see läks ise.

 3. Trumpi esindaja pressikonverentsist rääkides – see ei olnud isegi mitte aianduskeskus. See oli haljastusfima Four Seasons parkimisplats kusagil industriaalses eeslinnas, asukohaga krematooriumi ja sex-shopi vahel. Ei, ma ei tee nalja. Need on faktid. Aga firmal endal, erinevalt Trumpist, hakkas kohe hästi minema:
  ‘Make America RAKE Again!’ Four Seasons Total Landscaping launches merchandise, including ‘lawn and order’ and face masks, after Giuliani held bizarre presser in its parking lot:
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8934219/Four-Seasons-Total-Landscaping-launches-merchandise-including-lawn-serve-face-masks.html

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.