art

Aga kuhu jääb stiil?

Guugeldasin mina siin täna mööblit ja robottolmuimejaid, sest ma olen juba selles vanuses, kus see on igati respektaabel ajaviide. No ja tolmuimejat oleks vaja ka. Igatahes hakkasin mõtlema, et huvitav, kuidas mõnda stiili pakutakse igal pool, aga mõnda mitte kuskil. Näiteks selliseid asju, nagu ülalolev voodi, on üsna palju saada ja küllaltki mõistliku hinnaga. Inimesed on valmis maksma, et saada uut asja, mis näeks välja vana ja kulunud. Ning ärge saage valesti aru, see voodi on minu meelest väga armas, aga ma kardan, et minusugune ei kannaks elaks seda välja. See peaks ikka ju ülejäänud mööbliga ja elanike iseloomuga ka kokku sobima. Näeb välja, nagu eeldaks natuke pehmemat ja naiselikumat natuuri või nii.

Aga mille eest ma täiega maksaksin ja mis igati sobiks minu iseloomuga, on robottolmuimeja, mis EI näe välja nagu need plastikust läikivad junnid, mida igal pool müüakse. Ma tahaksin imurit, mis näeks välja, nagu see oleks tehtud roostes metallist ja nagu vaene Rops oleks elu jooksul juba paar kõvemat pauku kirja saanud. No teate küll, selline veits steampungilik stiil. Paneksin talle Rusty nimeks ja peaksin teda lemmiklooma asemel voodi all. Ehk isegi samasuguse voodi all, nagu pildil, sest vat enda iseloomu kohta ei tea, aga Rustyga sobiks ta ometi kokku, mõlemad ühtviisi rustikaalsed.

Ahjaa, et te teaksite, et ma tegelikult olen ikka kultuurne inimene, siis ma vaatasin vahepeal siin ära nii “Parasiidi” kui ka “Stalini surma”. Mõlemad olid nii mustad, et kohati tundsin end nagu halb inimene selle pärast, et ikka naeran. “Parasiidis” küll tunduvalt vähem, see läks minu jaoks juba pisut õõvastavalt tumedaks. Aga soovitan sellest hoolimata, huvitav oli. Vaatasin südamerahustuseks otsa veel “Ei ole maad vanadele meestele”, sest Javier Bardem on lihtsalt läbi aja kõige hirmsam antikangelane. Hirmus-hirmus-hirmus mees.

22 kommentaari “Aga kuhu jääb stiil?

 1. Jah, üldiselt on valida ühe, heal juhul kahe stiili vahel. Nüüd on lõpuks võimalik leida mingeid kingi meestele, aga seda osalt tänu sellele, et ma olen oma soovide osas järele andnud.

  Aga ma kirjutan sellep, et filmi pealkiri on tegelikult “Vanadele meestele kantrimuusika ei istu”. Ja nii see on, võin kinnitada!

 2. Ja mina lugesin seda ja mõtlesin et wtf, kas sa tahad samas stiilis robottolmuimejat, nagu see kuradi Chigurh või misasja.

 3. Kle, aga ma võin stilistina tööle hakata. St. ma küll väga ei viitsi, aga ikka suudan ju mõned vanad konservikarbid kõrvale panna ja nendest su tolmuimejale raudrüü meisterdada.

 4. Väga võluv mõte see roostes robot. Üldse rat rod stiilis tuunitud kodumasinad, kui edasi mõelda. Kohvimasin, röster, võileivagrill… Väga võluv.

 5. ma jäin selle üle mõtlema, kuidas keegi antikangelasi määratleb. Lugesin selle filmi kohta, näinud ei ole, aga mulle tundub, et kui ma seal üldse antikangelast näen, siis selles Mossis, Chigurh on suht klassikaliselt paha. See, et tal on omaenda eetikaloogika, võib temast teha küll antikurjami (antivillain).

  1. Ei ole, sest tolmuimeja peab välja nägema nagu tema töö tulemus – kliiniliselt puhas ja igav. Muidu see ei müü. Rusty puhul võib ostjatel tekkida mulje, et see on vabalt võimeline sulle junni voodi ette jätma ja õlle ära jooma.
   Lisaks muudaks plekist kest selle looma üsna lärmakaks. Nii et ainus lootus on selline aurupunk tõesti käsitööna tellida.

    1. Siis pole muud, kui osta 1.robottolmukas 2.paar-kolm erinevat sprayvärvi, nt roostekarva ja tershall, 3. teibi kinni roboti sensorid, eemalda harjased, kata õhuvõtuavad ja 4. värvi asi ära.

 6. kui roboti osas ümber mõtled (st et ei pea roostene olema:)), siis soovitan soojalt Kobaldit. Mahub igale poole alla, vaikne ja armas ja sõbralik loomade vastu. Ja äpp läheb ka järjest mugavamaks

 7. Tolmuimeja peab pere kodus olles tasa ja voodi all olema, muidu juhtub nii, nagu meil – krohvipuru ja tõprakarvade jaoks alati valmis plekktynniga kolakas vedeleb kogu aeg jalus. No et oleks kohe võtta. Aga samas vedeleb jalus. Aga et vajadusel oleks võtta. Jne.
  Robottolmuimeja korpuse võib ka soomusloomaks või kilpkonnaks maalida.
  Ahh, see puidust voodi, ahh, need kumerused ja sahtlid. Samas, kui palju ruutmeetreid sellise mööbli ymber liikumiseks vaja on, mh, ah?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.