faith

惊人

Meie maalrile oma soove selgitamas. Maaler on meil ilusam, aga muu on nagu rusikas silmaauku

Elame veel. Meil on mõlemal ametlikult 10 päeva täis ja tohime teha igasuguseid hullumeelseid asju, näiteks jalutamas käia. Ma olen nii valmis normaalseks eluks. Kas te nägite, kui imeline ilm eile oli? Ei tea, kas lugesite, aga jaanuaris paistis päikest kokku vähem kui 15 tundi, ja no seda oli tunda. Ma nii tahan jälle maailma, kus päike paistab veel ka pärast tööpäeva lõppu — või kus vähemalt lõunapausi ajal saab päikesepaistes jalutada. Isegi ei huvita, kui see siis üks külm jalutuskäik on, kui vähemalt päike paistab! Nii et selles mõttes olen ma väga rahul sellega, mis maailm pakub.

Normaalne elu on küll suhteline mõiste, sest Cyrusel näiteks on maitsemeel osaliselt taastunud, aga kohv maitseb ikka nagu puukoor. Mina ei taha kohvist mõeldagi, aga muu maitseb kõik normaalselt. Aga see-eest saime me uue kodu võtmed kätte, nii et saame vaikselt nokitsema hakata ja oma asju liigutama. Peaks värve valima, aga need osakonnad on nädalavahetusel ju kinni, nii et eks jõuab.

Teoreetiliselt on meil isegi internetileping juba, kuigi piisavalt hea interneti saamine vajab veel natuke sättimist. Korraldusliku poole pealt oleks vaja organiseerida veel a) prügileping ja sellega seoses ka prügikast ning b) postkast. Sirru juba küsis, kas Eestis kaasneb ka maja ostmisega kohustus oma prügikastile eraldi väike maja ehitada. Ilmselgelt oleme me liiga palju reisinud Soome maapiirkondades, kus on täiesti tavaline, et esiteks elab koer suure maja pisikeses koopias, teiseks on prügikastile ehitatud samas stiilis varjualune ning kolmandaks loomulikult on ka postkasti kohal samas stiilis katus. Cyrus pani ette, et võiks ju sealt Kuusankoski lähedalt läbi sõita ja ühe kaasa korjata, sest just seda nad Eesti turistidelt eeldaksid, aga no tulge mõistusele. Ma ei tea, kust tal sihukesed mõtted üldse tulevad, see ei ole ju normaalne plaan. Kui seal konkreetses majas ka poleks kolme koera, on piirid siiski jätkuvalt kinni, nii et iga lollgi saab aru, et alustuseks tuleb pigem Võru- ja Põlvamaale vaadata. Ehk siis kui paari päeva pärast näete instas meie uut ilusat postkasti, siis teie ei küsi ja mina ei vasta.

Aga sellenädalase maskisõja kohta. Ma väga ei taha öelda midagi, sest ma saan aru, kui privilegeeritud ma olen – töö, mida saab kodust teha, trenn, kus saab öösiti käia (kohe varsti saab juba jälle väljas ronida!), oma auto jne. Aga kui ma milleski maskivastastega ühel meelel olen, siis sellega, et paljude jaoks on maskikandmine rohkem nagu ideoloogia, mille abil end teistest paremana tunda. Ehk siis on teatud hulk maskikandjaid, kes usuvad, et kui juba mask ees, siis võib tavapärast elu edasi elada. Unustatakse kuidagi sujuvalt ära see, et esiteks ei kaitse ka ideaalselt kantud mask 100% ja teiseks ei kanna pea keegi meist maski täiesti korrektselt. Tänagi nägin poetöötajaid, kel mask nina all. Pealegi, kust see mask sinna saab? Üldiselt võetakse see siiski taskust ja pannakse tagasi taskusse, mitte minigrip-kilekotti. Üldiselt pannakse see sama mask, mida hommikul trammis kantakse, uuesti ette, et laps siis lasteaiaukseni viia. Ja siis uuesti ette, et trammiga tööle minna. Ja siis uuesti ette, et minna supermarketisse. Ning seejärel võib-olla pestakse see õhtul puhtaks. Aga võib-olla pole meeles ja läheb veel üks päev sama moodi.

Ehk siis … Kui ma näen sind toidupoes, huvitab mind tunduvalt rohkem see, et sa mul seljas ei elaks, mitte see, kas sul mask on ees. Jah, muidugi oleks kena ja mõistlik maski kanda, aga samal ajal võiks siiski ka inimestest teatavat distantsi hoida. Ja kui sa ei kanna maski, sest sul on ärevushäire, aga sa sellest hoolimata pead iga päev kaubanduskeskusesse saama, siis seda enam võiks teistest eemale hoida. Lase sel mammil ära võtta see pakk piima, enne kui ise hoojooksuga riiulit alistama hakkad. Mul pole enam vahet, mina olen väidetavalt ca kuueks kuuks immuunne, aga no nii üldises plaanis, teistele mammidele mõeldes.

Jah, ma võiksin teoreetiliselt mitte targutada, aga kuidas te siis üldse aru saaksite, kelle blogis te olete?

30 kommentaari “惊人

 1. Rents abikaasaga Põlvamaal tervet maja varastamas 😁😁
  Md, väikesi palkehitisi varastataksegi, ehituse osadest yldse rääkimata. Mu ema Lätimaa-majast vinnati ära heinakyynid, saun, osa laudast ja elumajast. Pandi aga latid alla ja saun veeres traktori taga yhes tykis naaberkyla mehe õue. Peaks selle sealt tagasi virutama…
  Aga teile mõnusat uut koduasjandust!

  1. Netist ära osta jalatseid ja midagi värvi järgi, üheksal (või rohkemal juhul🤪) kümnest pettud ja/või vihastad oma kergeusklikkuse peale.

  2. Mõnda asja saab muidugi e-poest. Aga enamikku ei saa.

   Sisekujunduse asju kindlasti ei saa netist osta. Poed müüvad värvinäidiseid (paberitükid), mille saad kodus õiges valguses õiges asukohas üle vaadata ja sobitada.

   Materjaliega käib – vähemalt meil – kaasas instruktsioon. Mida saab ka päris inimeselt, mitte e-poest. Mis tuletab mulle meelde, et ma pean nüüd minema oma värskelt krohvitud seina kastma…

  3. Minu teada e-poest toonitud värve ei saa osta, eelmine aasta uurisin põgusalt ja ei leidnud sellist võimalust. Tuli ikka tipa-tapa poodi minna.

 2. Kas selle 6 kuulise immuunsuse kohta on ka mingeid usaldusväärseid allikaid ja kas on infi teiste tüvede immuniteedi asjus. Ega sa vist tea millise tüve viirusi oli au nuumata?

 3. Maskide koha pealt: meie postiteenistus keeldub posti viimast korterimajadesse, kus märgatakse maske mitte kandvaid kodanikke. Kõik majaelanikud peavad postkontorisse oma posti järgi minema 🤪

 4. Häh, tom ja kaur, te olete ebanormaalselt nõudlikud =)
  Ma olen saanud netist väga hea jalanõud (ok, läks küll mitu paari vales suuruses ning äraandmisele läinud jalatseid, enne kui pädeva poe leidsin) ja ma elus ei ole viitsinud paberitükiga koju tulla ja “õiges valguses” uurida.
  On enam-vähem õige toon, on igal pool enam-vähem õige toon =P
  Ja ongi. Mulle on alati meeldinud värvid, mis mu “tundub õige”-meetodiga mulle koju on tulnud.

  1. VVN värvi suhtes pole mina nõudlik, kaasa ikka, mina lihtsalt pean eksimuse korral uue värvi tooma🙄 Jalg on mul sihuke ebastandartne pardikas, et ka poes nõuab hullu aega ja proovimist, enne kui mugavad leian … kui üldse leian. Seepärast kipun head jalatsid ribadeks kandma – uue sobiva leidmine nii vaevaline.

   1. Ee…

    Värvid ja sarnane – vvn, sul lihtsalt ei ole naisterahvaga koos kodu kujundamise kogemust.

    Jalatsid – ma ei kujuta ette, MIKS ma peaks neid netist ostma, kui tavalisest poest on lihtsalt lihtsam. Lähed, vaatad, proovid jalga ja ostad ära. Netis surfamisele ja pärast asjade kusagilt kätte saamisele läheb kindlasti kauem aega.

    Iseasi, kui oled jalatsifänn ja sul on sada paari kingi, siis peabki neid sajast eri kohast kokku ostma. Mul on pmst viis paari jalatseid – sandaalid (Matkaspordis), matkatossud (Matkaspordist), soojad matkasaapad (Matkaspordist), suvised matkasaapad (Matkaspordist), mustad kingad (mitu ühesugust paari). Lisaks on aegade hämarusest alles jäänud heledad suvekingad ja jooksutossud.

    Ma näen enda ümber inimesi, kes ostavad asju, sest nad tahavad osta asju – riideid, jalatseid, mida tahes. Nende puhul on netist tellimine lihtsalt hobi ja see on täiesti arusaadav. Suusatamise või raamatu lugemise asemel lähen ja otsin endale netist uue asja. Aga vajaduse pärast internetist jalatseid tellida – tundub arusaamatu.

    1. Odavam on =)
     Isegi kontekstis “kaks paari saapaid andsin lihtsalt ära”. See-eest netipood, kus saapad, mis on NII ilusad ja head, et tellisin aasta hiljem teist värvi samasuguse paari veel ja nüüd kannan sageli ühes jalas punast ja teises kollast, küsis nende imetoredate saabaste eest 27 eurot.
     Ja ei, aastajagu vanusevahet ei ole nähtav, tunduvad ühesugused, näevad välja ühesugused.
     Ja kingad samast poest, nii ilusad, nii parajad, maksid 21 eurot.
     + kollaseid, punaseid ja erkrohelisi ilusaid jalatseid Eestist naljalt ei leia. Isegi naistele – must, valge, hallid ja pruunid toonid. Lingi, ok, on punaseid ja siniseid ka.
     Tenniseid on rohkem värve =)

     Mulle meeldivad värvid =)

    2. Aa, mul on (loendab) kah viis paari jalatseid, kui sussid välja arvata? Ei, tennised ka. Kuus. Ok, seitsmes paar on veel, musta värvi Magnumi saapad, mille Leevike kunagi mulle ostis, aga ma ei kanna neid, sest ebamugavad. Hõõruvad ja värki.

    3. Valetasin – mul on ju kaks paari ketssaapaid ka, mis ära unustasin.
     Phmt lisaks neile on siis kaks paari toredaid värvilisi talvepoolsaapaid, ühed hästi külmaks ilmaks sobivad karvased saapad, ühed kinnised kingad (rohelised) ja ühed natuke lahtisemad kinnised kingad (kollased). Ja tennised, millega lumeta ajal jooksmas käin ja vahel ka niisama kannan, sest nad on paelte, krõpsude või lukuta ja käivad kergesti jalas ja jalast ära.

    4. Mul on peaaegu sama, mis Kauril, aga matkatosse on kaks paari, spetsiaalseid talve matkasaapaid pole, selle asemel on kaks paari sellised, mida saab kanda nii talvel kui ka suvel (mis need suvised matkasaapad on?), musti kingi on ainult üks paar. Osa on Matkaspordist, osa on internetist tellitud. Internetist tellides on suur oht numbriga mööda panna. Näiteks matkasaapad, mida talvel kannan, saidki Internetist tellituna veidi suured ja seetõttu kannan neid siiani vaid tavajalatsina talvel.
     Peale selle on eraldi tennised lauatennise jaoks ja mingid ammu ostetud generic-tüüpi kingad/tossud, mida ei kanna kunagi.
     Pigem ostan kallimad, kuid mugavamad ja vastupidavamad, kui odavamad. Kuna matkasaapad peavad vastu aastaid, siis see paarisaja eurone hind pole ka just üle mõistuse kallis.

    5. Talvised matkasaapad on soojad, kõlbavad ka liustikul käia või pikalt ühe koha peal lumes passida või kõrgemates mägedes matkata. Kartsin, et odavad Keenid on kasside (alpinismivarustus) jaoks liiga pehme tallaga, aga sobisid küll. (Jääd ronida nendega vist siiski ei saaks.) Hind poes letis alla 100 euro. Praktikas kasutan ma neid sügis-talvel universaal-jalatsina, sõidan rattaga või teen suvilas tööd ja käin igapäevaselt poes-tööl-kustahes.

     Aga ka suvel on vaja saapaga käia, kui on kas kivisem rada või vesi-soo-raba. Ja siis hakkavad talvesaapa sees jalad hauduma. Ma olen kõrvalt näinud vaevusi, mida talvesaapaga suvel käimine kaasa toob – ei soovita, sest miks peaks. Nii et suveks on õhemad hingavamad mudelid, kuid siiski saapad, poolkõrged.

     Sõduritel on veel “kõrbesaapad”. Neist ma ei tea midagi.

    6. Ilma mudelita ma ei saa ikka aru, mis need talvised matkasaapad on. Ise olen troopikas mägimatkanud Keen Pyreneedega (praegu vastab sellele Keen Galleo) ja samu Eestis talvesaabastena kasutanud. Huvitaval kombel on need täiesti mugavad nii +20 kui ka -15 juures. Kui temperatuur läheb üle 25, siis vist eriti ei tahaks nendega käia, aga sellise temperatuuriga ei viitsi juba üldse väga matkata. Pikalt ühe koha peal lumes pole nendega passinud, nagu ka kõrgmäestikus käinud. Tehnilisema mägimatka jaoks
     võtaksin kõrgema säärega saapad kui Galleo.

    7. Mul on Keen Revel III.

     Matkaspordi veeb ütleb “talvised matkasaapad” ja mu jalad kinnitavad – suvel ON nendega liiga palav. Vähemalt minul on.

    8. No näed siis. Ma pole Matkaspordi talvesaabaste kategooriat siiani üldse tähele pannud. Galleo ei olnud talvesaabaste kategoorias, kui see varem Matkaspordis müügis oli.

 5. Parimaid jalatseid saab ehituspoest ja Humanast, sest ma olen päkapikk, mitte, ee, naine. Nn saapapoodide vakstust kaunad – eip.
  Loll on see isik, kes arvab, et mistahes materjali saab osta jutu järgi st netist. Kui ise ei saa kohapeal valida, siis tuleb lihtsalt… Teinekord uuesti minna. Muidu saad mädapuidu, täiesti valet värvi tikkimisniidid ja postis katki klopitud elektroonika.

  1. Netist (eriti Hiinast) ostmise puhul tuleb otsekohe arvestada, et kaup ei pruugi nõudmistele vastata. Ja ka samast august ostmise puhul võib kvaliteet kõikuda. Esimesed retuusid olid suurepärased, teised imelikult vildakalt lõigatud. Kui asi on odav (nii et pole kahju maha kanda, kui kvaliteet kehv või transpordis kannatada saanud) ja siitmaalt sellist nii lihtsalt ei leia, siis tellin. Näiteks saab aliexpressist 100x mugavamaid varvassokke, kui meie kaubandusest. Õigupoolest siit ei leiagi kandmiskõlbliku lõikega varvassokke, mis ei oleks kulla hinnaga. Sellegipoolest eelistan võimalusel oma kaubandust ja tootmist, sest Hiina on juba niigi liiga võimas ja meie temast liiga sõltuvad.

    1. Selle teadmise tõttu ma ei osta enam MITTE YHTEGI maski ega riietuseset Hiinast. Varem ikka yksikuid vidinaid sh käsitöötarvikuid ja masinajuppe sai ostetud, aga kuna kindlates tehastes maskide õmblemisel rakendatakse uiguuride orjatööd, see on meedias mitmel kujul olnud. Hiina traditsioone ja riigi poliitikat teades on sama probleem vist põmst tööstusharuylene.

    2. Sellega on ainult see häda, et ka enamus siin müüdavatest asjadest (käsitöötarvikud ja masinajupid jne) on ikkagi sealtsamast Hiinast pärit. Hiina toodangut eirata on päris raske.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.