anna kannatust

Saturn on jälle Uraanuses

Viimased paar päeva on nii imelikud asjad juhtunud. Asjad lihtsalt lähevad viltu, ka need, mille juures ei kujuta ettegi, et need võiks viltu minna. Nii et see postitus on nimekiri asjadest, mis on kõik halvasti. 😀 Uskuge või mitte, aga ma tegelikult olen üsna heas tujus, lihtsalt naljakas, kuidas vahepeal kõik mitu päeva järjest liiva jookseb. Näiteks sai Selveris mingi võõras mees minu skänneri ja mina avastasin seda alles siis, kui MINU võetud skänner ei töötanud – kuidas see võimalik on, aru ma ei saa, sest mehel oli juba skänner pihus, kui mina triipkoodi lugesin, ja MINA võtsin ometi omakorda ka masina, millel roheline tuluke oli põlema läinud. Miks tal see tuluke siis põlema läks või mis seal toimus? Keegi ei tea.

Siis pesin ma ära KÕIK lambid, mis mul siin elamises on, et elektrik saaks need tagasi üles panna. Kokku viis lampi, sh KÜMME kuplit. No vot, VIIMANE kuppel läks katki – ja kuna kaks lampi olid ühesugused, siis ostsin kaks uut lampi. Tõeline Naine kõrvalt andis küll nõu, et oleks ometi võinud selle katkise kupli asemel heegeldada midagi, aga no minust on sellised asjad suure ringiga mööda läinud. Igatahes, kas poleks võinud katki minna ESIMENE kuppel, et ma ei raiskas tervet tundi nende nühkimisega, kui hiljem nagunii kahte lampi ei kasuta?

No ja siis tellisin ma need uued lambid Bauhofist, kus mul varem kontot ei olnud. Vaatasin üllatunult, et pangaarvelt läks raha ära, aga kinnitusmeili ei tulnud. Helistasin, et aru pärida, ja sain teada, et minu teenusepakkujale (mitte nagu Telia või Elisa siis, vaid meiliteenuse pakkuja, mul on põhimeil jätkuvalt yahoo lõpuga) tõesti ei lähe meilid kohale neil, aga tellimusega on kõik hästi, küll ma mõne päeva jooksul asjad kätte saan. Küsin siis ettevaatlikult, et kuidas ma teada saan, et võin tellimusele järele tulla.

– Teile tuleb selle kohta meil!

Ee, kas me võime siis meiliaadressi süsteemis muuta?

– Jah, muidugi, aga juba tehtud tellimusele see ei kehti.

Aga kuidas ma siis teada saan, et ma võin tellimusele järele tulla?

Piinlik vaikus … Lõpuks soovitati helistada iga paari päeva tagant ja küsida, kas mu tellimus on valmis või mitte. 😀 Mul on ehk klienditeenindusele liiga kõrged nõudmised, aga kas ei oleks loogiline, et nad teevad sinna mingi märke, et nad ise MULLE helistaksid, kui tellimus valmis on? Ei v?

No ja siis mõtlesin ma, et ma saan ise segisti ära vahetatud nagu nalja. Segisti mõtles, et sittagi sa saad. Sain alumised asjad lahti keeratud, ülemisi ei saanud – ja alumisi ometi normaalselt kinni ka enam ei saanud. Nii et täna kell 10 pidi torumees tulema. Pool üksteist helistasin ja küsisin, kas kõik ikka hästi. Öeldi, et ta jääb umbes pool tundi hiljaks. Arvestades seda, et hetkel on kell kaksteist, võib järeldada, et see polnud päris tõsi. Seda olukorras, kus ma neile ette ütlesin, et ma olen kaheteistkümnest kaheni ära. Ehk siis nüüd pidin ma esiteks edasi lükkama ühe asja, mida ma ei oleks tahtnud edasi lükata, ning teiseks istun ma siin ilma mingi teadmiseta, kas ja millal ma ühel hetkel ka jälle vetsu saan … Või klaasi vett juua … Või neid muid asju, milleks oleks vaja vesi sisse lülitada, näiteks plaanisin siin pesemas käia täna. Kas ei saaks kuskilt tellida hoopis torunaisi? Elu on näidanud, et mehed ei ole usaldusväärsed.

Aa, selgus, et ühest toast ei saa tapeeti aurutita seinast kätte. Mis tähendab, et seda päris kindlasti ei saa teiste tubadega paralleelselt teha, sest õhuniiskuse suurendamine ajal, mil sa samal ajal tahaksid, et pahtel ja/või värv kiiremini kuivaks, ei käi väga hästi kokku. Aga no tegelikult ei sobi sel teemal isegi vinguda, sest üldises plaanis on meil remont niigi tunduvalt paremini edenenud, kui tavaliselt kombeks. Nii et mul on nii meid aitavale maalrile kui ka üldisele olukorrale ainult tänusõnu.

Ahjaa. Täna pidi olema esimene prügiveo päev uue prügilepinguga. Miskipärast on prügikast jätkuvalt prügi täis. Aga selle kallal ma hetkel ei vingu, ehk on tõesti selline huvitav teenusepakkuja, kes käib õhtuti, mitte hommikuti. Lihtsalt ütleme nii, et ma olen VÄGA valmis selleks, et mõni parem päev tuleks. Homne mööbel näiteks võiks saabuda nii, et midagi maha ei pillata.

21 kommentaari “Saturn on jälle Uraanuses

 1. Miks prügivedu peaks olema hommikuti? Päev on ju pikk, ega siis prügivedajad ei alusta oma ringi öösel. Võibolla oled veoringi lõpus.
  Ega see Satusrn sinna urruauku igaveseks jää, küll ta välja tuleb.

 2. Elu oleks ju lausa igavalt mugav kui kõik asjad kogu aeg sujuks. Siis peaks ise hakkama kunstlikult igasugu probleeme välja mõtlema või jamasid esile kutsuma et elu uuesti huvitavaks muuta.

  1. uudishimulikult: kas kellelgi oleks tõesti igav, kui asjad sujuks? siis saaks ju just tegelda nende asjadega, mis HUVITAVAD, aur ei läheks mingi jura peale ära.

   1. Muiates: Unustain “irooniline” smaili lõppu lisada, tegelt ei teagi misuke see neist tuhandest on🙄 😉

    1. Olen kohanud palju inimesi, kelle puhul pole see mitte seisukoht vaid lausa eneseteostuse viis. Pole kunagi aru saanud, miks jamasid tekitada kui ilma saab_

 3. Saturn on veel vähemalt 2a. veel Uraanuses, aga sellega harjub ära, tavaliselt ta jääbki sinna ja seda nimetatakse normaliseerumiseks.

 4. Jummala õige, et sa sellele Tõelisele Naisele sõna ei andnud. Minus möllab ta pidevalt ja ma olen elu jooksul üritanud mitut lambikuplit teha, erinevates tehnikates ja kõik on halvasti välja tulnud. Seal tuleb kuidagi arvestada veel sellega, kuidas valgus ilusti läbi tuleb ja et kui juba valgus, siis on kõik pisivead suured vead.

  Samas ma oleksin toru teemal seksistlik. Võimalik, et see sinu kohta ei käi, aga torude keeramiseks on peale heade riistade ja eelnevate teadmiste (toruteibi jm olulisusest) rohkem jõudu vaja. Mul on sellised tööd jäänud kätejõu puudumise taha kinni. Mõnedes töödes ei saa jõu puudumist nutikusega kompenseerida.

  1. Mis tuletas meelde kuidas ma vannitoas lambivarju puudumise probleemi lahendasin: riputasin pirni otsa paberist kingitusekoti. Ongi jäänud sinna mitmeks aastaks. Külalised kommenteerivad: vaimukas, äge, boheemlaslik või “miks sul kärbsepaber pirni ümber” 😁

   P.S. Tuleohutuse mõttes tuleb LED pirni kasutada.

   1. Sa elad usus, et trenn teeb tugevaks =)
    Ah, endaga võrreldes küll, aga ma ei suuda unustada, kuidas ma kangutasin majoneesipurgi kaant lahti (teeme nii, et ei hakka vaakumi eemaldamisest rääkima – ma algelisel tasemel kuuma veega üritasin, aga avajani, millega kerge vajutus ja õhk sees, ei jõudnud toona, aga see polegi teema). Olin viis korda nädalas trenni tegev enda kohta üleni lihases ja äksi täis kolmekümneaastane naine ja no – ei saanud ega saanud seda kaant liikuma.
    Siis tuli trepist alla mu noorem vend, kel oli parajasti kõva pohmelus, kes tegi umbes paki suitsu päevas ja pole mingit sporti teinud umbes kolmeteistkümnendast eluaastast saati, võttis mu käest purgi ja keeras selle plumps! lahti.

    1. Inimene, kes jaksab iseenda väikse sõrme otsas rippuda, on kahtlemata tugevate kätega. Jõuab iseenda raskust ühelt kaljunukilt teisele viibutada, jaksab ka torutöid teha.

     Muude trennidega on küll nii, et ega jõusaal ei pruugi vastupidavust anda jne. Kõhnavõitu tavaline töömees võib olla oluliselt vastupidavam ja tugevam, kui “ilulihastega” jõusaalikutt. Aga Rentsi kätes ma ei kahtleks.

   2. Tore, et te kõik usute minusse, aga seal ei olnud asi kätejõus, vaid selles, et avastasin liiga hilja, et ülemised keeramist vajavad asjad on nii kitsukeses kohas, et käega ei pääse normaalselt ligi. Isegi torumees oma tööriistadega kurtis, et otšen mala on ligi pääseda.

 5. Ma võin sulle anda oma väga hea torumehe kontakti, keda mul oli väga kahju Tallinna maha jätta ja kes ei jäänud kunagi rohkem kui pool tundi hiljaks, ausalt ka.
  Ükskord ta jõudis varem, see oli küll šokeeriv.
  Tegemist on mehega, kes kiitis oma veekindlat Sonyt ja väitis, et ta oli sellega töötavat nõudepesumasinat seestpoolt filminud. Mina seda filmi ei näinud. Aga torud käisid ta käes niks-naks ja selgitama vaevus ta ka alati.

  1. … mul endal on torusid keerates puudu jäänud julgusest, mitte jõust, sest seda seinast purskavat fontääni ka nagu ei taha.

   1. Peakraan kinni, torustikust surve maha, ettevaatlikult byhendus lahti, mõned saunalinad vms ja pesukauss käeulatusse, ja muudkui keera!

    1. See oli kohe kraanikausi all, osaliselt nagu kraanikausi sees – ja kuna kraanikauss oli ka kinni silikoonitud, siis ei tahtnud seda lahti kiskuda, nii et kraanikauss pidi kenasti paika jääma sellal, kui seal toimetatakse.

    2. Meil on palju robustsem leiutis, et igavleval koduproual oleks võimalikult lihtne vajadusel asjatada. Peene viimistluse lõhkumist ma ei soovitaks mdg.

    3. Irw @ peen viimistlus. Proual on siin raha otsas, nii et üritan kõike, mis veel vähegi töötab ja ehk aastakese vastu peab, tervena säilitada, et ei peaks praegu väljavahetamise eest plekkima. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.