anna kannatust

Ma tean kõike kõigist paremini

Indigoaalane kirjutas hiljuti sellest, miks inimesed paksuks lähevad. Minu maailmas on kaks varianti – ma kas võtan juurde, sest ma õgin ja ei liiguta piisavalt, või ma võtan alla, sest ma ei liiguta piisavalt ja lihasmass väheneb. Või mille muuga selgitada seda, et ma olen siin kolm nädalat olnud dieedil, mille põhimõte on, et “söö täpselt seda, mida tahad, aga söö kindlasti kaks-kolm šokolaadiküpsist otsa” (mitte segi ajada Marimelli dieediga, kus otsa süüakse sellerit!) ja olen selle tulemusel … kilo alla võtnud? Liigutanud ma siin ei ole, ilm oli nii kehv, et lõuga tõmbamagi läksin autoga. Need paar rattasõitu igapäevast šokolaadisöömist küll tasa ei tee. Nii et järelikult on ainus selgitus see, et kogu mu lihasmass on kadunud ja aeg paanikaks, sest kahe nädala pärast avatakse loodetavasti sisehallid ning päris kindlasti avanevad juba praegu looduslikud kivid, aga mina olen nõrk ja saamatu. Seda viimast tõestas ka hiljutine ronimiskatsetus, nii et jah, kõik on halvasti.

Mõtlen kõigile neile aiatöödele, mida ma ei viitsi teha … ja neile akendele, mida ma ei viitsi pesta

Ahjaa, veetsin eile terve päeva koristades ja avastasin selle käigus, et krt, ma nii vihkan seda ikka. Teed kolm tundi midagi, ja (minu laisa silmaga) pole näha midagi. Mulle nimelt korteriomanik pani telefonis südamele, et ma ikka kindlasti sahtlid ka seestpoolt ära peseksin jne, nii et ma tegelesin kolm tundi selliste asjadega. No pesin sahtleid, siis pesin kubufiltreid, siis nühkisin pliidi taga olevaid rasvaseid seinaplaate jne. Kubuga meenus kohe, kuidas ma töötasin ühikas koos ühe kuulsa blogija emaga, kes ütles mulle ohates, et ega tudengid ei ole normaalsed inimesed, mõni neist ainult kord semestris kubufiltrit pesebki ja seda ka ülevaatuse hirmus. Tundsin kohe torget rinnus, sest andke andeks, kõik Normaalsed Inimesed (TM), kes kord nädalas muu soojaga selle ka üle lasevad, aga no mul tuleb ikka haruharva meelde see, hea kui paar korda aastaski. Veel enam, ma olen valmis kihla vedama, et ega see sama blogija ka enda kubu oluliselt tihedamini ei nühi (ärge saage valesti aru, ta on igati äge inimene, hoolimata potentsiaalsest kubupesulaiskusest). Huhh, sai ikka südamelt ära öeldud.

Ja teine asi, mis närvi ajab, on poodides müüdavad aknapesuharjad. Ostsin 15eurose harja, et aknad korralikult puhtaks saaks, ja kõige paremini toimib ikkagi vana hea käkerdatud ajaleht. Harjast oli kasu jah, et natukenegi väljastpoolt ka ligi saaks, aga no ikka jäi ta raisk laiguline ja kole. Kui tahad päriselt normaalset tulemust, siis vanaema nipid töötavad alati. Aknaklaasi hõõrutakse vana ajalehe ja aknapesuvahendiga ning ahjuklaasi hõõrutakse tuha ja vana lapiga. Nii lihtsalt on. Kuigi oma kodus jääb ilmselt kevadkoristus tegemata, sest ma ei viitsi lihtsalt VEEL ÜHTE aknapesuringi teha, ma ei tea, miks see koristamine nii tülgastav peab olema ja miks minust ei ole ikka veel Tõelist Naist kasvanud.

Kolmandaks oleksin valmis altkäemaksu andma, et mind ainult Espakisse sisse lastaks ja ma ei peaks netist sadat lehekülge konksusid vaatama, et leida üles seda faking ühte, mille abil ma saaks nii teha. Ma tean isegi, KUS need sobivad konksud seal on, aga netis nägin ainult ühte ja siin üks spetsialist kohe arvas, et tema küll ei usu, et nii lühikese kruviosaga asi 80 kg kannab. Nii et ma tahaks minna ja ise kõike näppida. Kahe nädala pärast pole mul enam vaja ju, vaja on praegu. Peaks vist ikka autole hääled sisse ajama ja ka Toompeale meelt avaldama minema, kõik püha ürituse nimel.

P.S. Tegelikult oli Indigoaalase raamatuarvustus igati asjalik, kuigi ega see raamat midagi väga põhjapanevat ega uut ei öelnud. Vähemalt sain teada, et minu pidev tõmblemine on tegelikult väga kasulik ja kulutab kaloreid. See oli tõesti mulle uus.

P.P.S. Sattusin eile lugema ühe inimese kohta, et ta vanasti käis ka natuke imelikult riides, aga nüüd on see eriti kohatu, sest ta on nüüd paks. Ja ei, jutt ei käinud hambaniidiga sarnanevatest bikiinidest vms, jutt käis lihtsalt värvilistest asjadest. Nagu täitsa tõsiselt, kui sa oled inimene, kes usub, et paksud / vanemad kui 40aastased / geid / kolme lapse emad ei tohiks enam värvilisi asju kanda, sest selles kohutavas olukorras sobib ainult nunnarüü ja üldse oleks parem, kui sihukesi tänaval näha ei oleks, siis nagu … Miks? Mis sul selle vastu on, kui paks inimene või 40aastane end oma roosa kleidiga hästi tunneb? Miks see häirib sind?

33 kommentaari “Ma tean kõike kõigist paremini

 1. Selle viimase küsimuse peale vastati mulle kunagi nii, et “mul on lihtsalt kõrgemalt arenenud ilumeel!” Niimoodi võib elu muidugi päris raske olla.
  Mul on ka üks keskmisest enamtreenitud kerega meessõber, kes samuti väidab, et tema kaalu langetab kõige paremini diivanil õlle joomine, ilmselt see toimibki ainult olemasoleva lihasmassi vähenemise mõjul, ülejäänutel, kel niigi lihasmassi vähe, ei tasu sellele lootma jääda.
  Kubufilter, ok, ma tegelikult aimasin, et seal on miski selline asi sees, aga petsin end mõttega, et minu oma ei käigi lahti ja piisab kui ma sellest väljastpoolt lapiga üle käin…

 2. Selle peale meenub kohe sõbranna, kelle korteriomanik vakatas korterit üle vaadates šokeeritult, ei leidnud algul kohe sõnu ja siis hakkas tasakesi rääkima, üritades võimalikult vähe agressiivne olla, et võiks ju korterit heaperemehelikult hoida ja… Probleem oli selles, et sõbranna ei olnud plaatide vuugivahesid küürinud.

  Mu tutvusringkonnas sai vuugivahede küürimine sestsaadik kinnisväljendiks. “ei no muidugi, sina ei küüri ISEGI VUUGIVAHESID”.

  Sõbranna hakkas seepeale kõigi närvide säästmiseks (vist mingi kord nädalas) koristajat tellima.

 3. No tänan väga.
  Selle postituse ja kommentaaride peale ma läksin ja esimest korda nende 7 kuu jooksul, kui mul on kubu olnud, võtsin lapiga kubufiltrid üle.
  Seestpoolt ka.
  Polnud eriline vaev, võttis umbes kaks minutit, eriti must ka ei olnud … nii et milleks oma aega selle peale kulutada?! Kas tõesti pole midagi paremat teha?!

  1. Ma eeldan, et see ei sõltu pliiditüübist, vaid toidust, mida sa sellel pliidil teed. Minu omad olid ikka konkreetselt rasvased ja said pärast küürimist puhtamaks, aga ikka oli katsudes selgelt rasvasus tunda. Aga õnneks mind ei huvita.

   1. Mu lapsepõlve gaasipliidimälestused ütlevad, et gaasipliit suutis mingi rasvakorra tekitada mis tahes toiduga. Mingi spetsiifiline tahm nähtavasti.

    1. Mhmh, gaasipliidiga ja kubuta kodudes on kapipealsed mingi veidra rasvollusega kaetud (on elanud nii, noh, mitu korda, noh).

    2. Tavaline tolm ja puhas mustus, rasva ja õliga. Kellel pole, see ei ole kunagi näinud ega tea selle olemasolust. 🙂

    3. Aga huvitaval kombel elektripliidiga ei ole nii olnud. Mis ma olen automaatselt puhtam elektripliiti omades v?!

    4. Vedelgaasi puhta põlemise jääkideks on CO2 ja H2O ehk süsihappegaas ja veeaur. Kui äratõmmet ei ole, siis on olenemata pliidisist automaatselt rasvane.

 4. kui pole mingeid fäänsisid filtreid vms, tavaline metallist kuburest, siis selle saab nõudepesumasinasse visata. zero küürimine accomplished

 5. Kubufiltreid pestakse nõudepesumasinas, iga kuul tuleks need masinas üle loputada nende ülesanne ongi rasva koguda, aga kui sa seda ei tee siis pole ka midagi lihtsalt rasvased on. Kaal kõigub organismi vee sisaldusest, aga hea on mõelda suurelt lihasmass, see on sellime üüratu mass nagu, lihasmass pekitriibuga.

  1. Ma kaalun alati samal ajal, üldiselt ei kõigu mul midagi, kui toitumist või treeningharjumusi ei muuda. Erandiks päevade-eelne nädal, siis võib korraga kolm kilo juurde visata, mis on nädala pärast sama teed jälle läinud (mis on naljakas, sest endal tuleb see paistes ebameeldiv tunne ju nädal aega hiljem, siis, kui kaal enam midagi ei näita).

 6. Ükskord ammu, tööpäeva lõpus panin mina jalga tenniseid, tavalisi klassikalisi vanakooli tenniseid. Kolleeg siis vaatas tenniseid ja mind ja teatas, et minu eas ei olevat need enam sobilikud! Ma olin siis 24 (ja kolleeg ise paar aastat vanem). Ütleme nii, et tänaseks olen ma 24 saanud juba palju kordi aga tennistest loobunud ei ole.
  Tuttava pikajuuselise naisterahva ämm küsis tema 30. sünnipäeval tõsimeeli, et kas ta tõesti ei ole eakohasema soengu peale mõelnud. Teadupärast, kui 30 kukub siis lähevad ju loosi vaid poisipea ja hall põlvini seelik… 😀

  1. Mis värk selle poisipeaga on? Mul on pärast lasteaia lõpetamist olnud alati lühikesed juuksed. Pole ennast kunagi vanamutina tundnud

   1. Ega lühike juus ei tähenda vanamutti vaid pigem mingi seltskond “teab täpselt”, et pikad juuksed on ainult ja eranditult “noorte” teema…

  1. Majja kolimise miinus on see, et a) töö ei saa iial otsa (näiteks aed tahaks värvimist, selle heki tahaks üldse ära võtta, aga kes see viitsib, jne) ning b) kogu aeg tuleb järjest uusi häid mõtteid selle kohta, mida kõike küll võiks teha, kui raha oleks.

   1. Jah. Töö ei saa iial otsa, kui majas elad. Kusjuures kevad on veel eriti ärritav aastaaeg, KÕIK asjad tahaks justkui tegemist. Suvel läheb kergemaks. Sügisel lööd käega, et küll tuleval kevadel jõuab. Ja tuleval kevadel hakkab ring uuesti otsast pihta…

 7. Paksud inimesed lausa PEAKSID värvilisi riideid kandma, sest nende ymber saab rohkem ilusaid mustreid ja värve paigutada.
  See 1 konks kannab vabalt 80 kilo, kui sa panedki neid 4 tk, nagu eelmisel pildil näha, siis isegi rohkem. Ma olen aastaid igasugu asju sedasorti konksude otsa riputanud ja nad yldiselt kannavad hästi, kui on korralikult paigaldatud st konksule enne auk ette puuritud. Kui ei puuri, siis võib kruvi puidu keeramise ajal lõhki lykata ja kruvi tuleb hiljem august laksaki välja. Võib, aga ei pruugi.
  Aiatööd aiatöödeks, segadus segaduseks, aga võimalus vahetult aastaaegade keskel elada ja soovi korral õue ilma kätte astuda on hindamatu.

  1. Oskad sa seda ka öelda, kust mõistlik inimene selliseid puidujuppe saab ilma end segaseks maksmata? Sest mul pm ongi vaja umbes ukseava laiust ja hangboardist natuke kõrgemat juppi, mis hangboardi alla käiks.

   1. Ma olen suva ehituspoest ka mulle vajalike mõõtudega YHTE lauajuppi ostnud. Vaata, millises kodulähedases poes myyakse sobiva läbimõõdu ja profiiliga puitu(prussi, lauda, pulka vms), vajadusel lõigatakse mõnel pool ka sobiv jupp.

    1. No tal on vaja plaati. Ma ei tea, kas liimpuit sobib selleks otstarbeks. Seda muidu saaks poest kenasti tükikaupa osta küll.

    2. Ma tõin lihtsalt näite, muid elu jooksul ostetud puidutooteid ei hakanud yles lugema.
     Korralikus ehituspoes on ka plaatmaterjalide valik olemas, ja veel korra – mõnel pool lõigatakse mõõtu ka.

    3. Ma tõin lihtsalt näite, muid elu jooksul ostetud puidutooteid ei hakanud yles lugema.
     Korralikus ehituspoes on ka plaatmaterjalide valik olemas, ja veel korra – mõnel pool lõigatakse mõõtu ka.

    4. Plank, liimpuitkilp, suurplaat – ainult vali ja naudi. Kuna ma elan põmst metsas, siis ma armastan puitu ja kõike sellega seonduvat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.