faith

vahel peab elus õnne ka olema

Ma nüüd juba 35 väga toredat ringi teinud ümber Päikese. Nädalavahetusel saime isegi natuke tähistada. Mul on elus hoolitsevate meestega vedanud, laupäeval tegi Cyrus kebabi ja pühapäeval tõi väikevend kodutehtud lasanjet, nii et mulle jäi ainult söömise rõõm. Täna oli õhtusöögiks sünnipäevaburks, nii et pärast neid kolme päeva tuleb vist tervisliku toitumise nädal. Sõbranna ütles juba, et elu koledaim burks, aga megahea oli tglt. 😀

Lisaks saime täieliku vedamisena reedel ka selle kauaoodatud diivani kätte, nii et sain vanaema vähemalt diivanile istuma panna. Iseasi, kas ta oli seda ära teeninud. Ta nimelt kõndis tuppa ja ütles mulle esimese asjana: “Lase tuli ära, kes siin sinu arust elektri eest maksab?” Ee, mina? Seejärel ütles ta mulle kolm korda, et ma pean ainult paar nädalat vaeva nägema ja ongi mul igati normaalne aed. Ma ütlesin kaks korda, et mind üldse ei huvita, mul pole vähimatki tahtmist hetkel mingit vaeva näha, kolmandal korral andsin alla ning ei öelnud enam midagi. Selle peale läks ta Cyrusele rääkima, kuidas roose siduda. Vene keeles, sest vene keel on võõrkeel ja välismaalastega räägitakse võõrkeeles. Sirru igatahes leidis, et see on väga kena, et keegi on pühendunud ja tahab aidata. Nii et esiteks on mul vedanud abivalmis lähedastega ja teiseks mugava mööbliga.

Kolmandaks on meil täielikult vedanud kassiga. Lihtsalt nii hea iseloomuga loom. Julge, aga sõbralik. Muuhulgas laseb näiteks küüsi lõigata ilma igasuguse tülita. Ja kuigi ta on harjunud hommikul kell pool seitse süüa saama, sest sel ajal ärkab Sirru tavaliselt üles, on tal piisavalt viisakust, et mitte liigselt tramburaitama hakata, kui inimesed sel kellaajal siiski erandkorras magavad. Äärmisel juhul hakkab ta teises toas omaette palliga mängima vms, aga ei ürita agressiivselt kedagi üles ajada. Kui ka tuleb magamistuppa, viskab lihtsalt nii kauaks voodisse pikali, kuni inimesed ärkavad. Isegi teiste loomade vastu on üldiselt pigem uudishimulik ja läheb uurima, mitte ei hakka tüli norima (kui teine ise agressiivne ei tundu). Kurja häält olen kuulnud ainult ühe korra, nimelt siin:

Kui üldse toriseda, siis ilmselgelt on ta varem olnud peres, kus talle laualt (või suisa käest) süüa antakse. Nii et iga uue inimese puhul, kes külla satub, üritab ta nende taldrikust toitu ära kiskuma minna. Tavaliselt saab ühe korraga aru, et ei lähe läbi, ja rohkem ei ürita, aga alguses on ikka vaja testida. Samas poleks ma sugugi nii kindel, kas “jahil käimist” saab ühele kassile üldse pahaks panna. Pealegi on ta enamasti pigem kaval manipulaator, lööb oma nurrumootori külmiku ees nii armsasti tööle, et ilmselt isegi naabrid kuulevad.

Üldse on meie väikesed arusaamatused enamasti tingitud sellest, et loll inimene ei saa aru, kuidas kass mõtleb. Näiteks vaatan mina, et kassile meeldib aknalaual käia, nii et teen talle selle tühjaks. Selle peale hakkab tema käima TEISEL aknalaual, kus saab jätkuvalt lillepottide vahel tasakaaluharjutusi teha. 😀 Või see, et mina enne diivanite saabumist üritasin talle joogamatti sokutada kuskile, et tal pehmem küljealune oleks — aga tema käib diivanil küll, aga eelistab pool päevast magada plastikust pesukausis, nii et ju siis pole pehme voodikoht talle kõige olulisem.

Muudest uudistest nii palju, et mitteronimine on ikka tervisele kahjulik. Kuna mul oli liiga palju aega arvuti taga istuda, hakkas mul jälle parem ranne valutama (mäletate, mõne aasta eest oli sama jama). Diagnoos: ülekoormusest tingitud lokaalne põletik. Nii et olen taas vasakukäeline ning juba on hulga parem, aga midagi toredat hetkel teha ei tohi, nii et olemine läheb üsna kurvaks vahel nii. Kehv ajastus ka, just tehti ju ronihallid lahti jne, aga seal selgus, et juba olemasolev häda läheb seal ainult hullemaks. Tahtsin minna digilukku vaatama, mida arst mulle sinna täpselt kirjutas, aga selgus, et ka selle jaoks pole hetkel sobiv aeg, kui ei taha just tundide kaupa järjekorras olla. Nii et ma tegelikult ei saa hästi aru, miks vaktsineerimine peab ilmtingimata läbi digiloo käima, kui selle tulemusel keegi oma terviseinfole ligi ei pääse. Mina näiteks omal ajal koroonatesti tulemust telefonile ei saanudki, käisingi digiloos vaatamas, nii et teised samasugused istuksid praegu teadmatuses.

Aga noh, ma paranen juba kenasti, nii et on taas, mille eest tänulik olla. Nii et minul oli tore nädalavahetus ja tore sünnipäev, loodan, et teil läheb ka hästi.

11 kommentaari “vahel peab elus õnne ka olema

 1. Palju õnne! :). Kass on väga äge karvakera, aga kus on diivani pilt? Ja nende vene keelt kõnelevate rooside? 🙂

 2. Palju palju õnne!!!

  See, et “üritan kassi soove ära arvata ja ennetada ja feilin” , appi kui tuttav 🙂 Mõnusat kooskasvamist 🙂

 3. Toredadid uusi ringe! issand, kui noor sa ikka oled, mul läheb vahepeal meelest ära, et sa ei olegi minuvanune (see on kompliment, et kohe selge oleks).

 4. Inglis ja vene on mõlemad indoeuroopa keeled, nii et põmst said hr Sirru ja Su vanaema mõned mõtted kindlasti vahetatud.
  Aed ei ole lihtsalt miski haljasmass või kapsapõld, vaid elusorganism nagu Sa ise. Tal on aastaaegade lõikes oma väga konkreetne elu, moodsas keeles ökosysteem v bioom, ja sellega tutvumine võtab aega. Kui just ei taheta jõumeetodite abil kõike kohe täiesti ymber ja “enda omaks” teha. Ma ei viitsi 2 näpuga pikalt toksida, lyhidalt – igast traditsioonilised klumbid ja kompositsioonid on jõle töömahukad + kulud, ja eesti zen tähendab aianduses veits metsikut, aga see-eest õnnelikku aeda ja aednikku, moodsalt öeldes elukeskkonda v kooslust.
  Kass on äge.

  1. Eesti keelest saab mees mul praeguseks kindlasti paremini aru kui vene keelest, selle peale jäi ta lihtsalt lolli näoga mu vennale otsa vahtima (kes ka tõlkida ei osanud ja õlgu kehitas).

   1. Arvata võib, sest saatan peitub detailides sh erinevates keelemeloodiates. Ma olen uurinud paljusid erinevaid tekste nt saksa, rootsi v islandi keeles, krundiks all ingliskeelne erialane sõnavara. Kasu on sellest nõuandest mdg vähe, aga naljaks hea kyll.

 5. Naljaviskamise ja aiahvilosoovia juures läks Haigel Inimesel meelest ära kaunist uut eluaastat soovida. Asetan soovid nyyd siia. 🎂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.