anna kannatust · itaalia · music

Jälle mõtlen vaktsineerimisest

Cyrus nimelt ei viitsi järjekorras passida, ütleb, et regab end siis, kui inimesed on maha rahunenud ja ei pea enam võimlema. Iseenesest kõik ok ka, haige oli ta veebruari lõpus, nii et arvestades seda, et riiklikul tasandil ei soovitata hetkel läbipõdenuid vaktsineerida MITTE ENNE kui kuue kuu möödudes haigusest, on tal aega maa ja ilm. Aga mõtlesin, et igaks juhuks panen teistele läbipõdenutele südame peale, et Eesti ametlikud seisukohad tunduvad tihti olevat kantud majanduslikest põhjustest (kui pole piisavalt maske, öeldakse, et maskidest pole nagunii kasu, ja kui pole piisavalt vaktsiine, öeldakse, et ei olegi kiiret selle vaktsineerimisega) — mis on igati okei, kuni te Eestis passite, sest siin kehtivadki ju ainult meie reeglid. Aga teistes kohtades võivad need reeglid natuke teistsugused olla. Näiteks arvestades seda, et Soomes ei kehti karantiinikohustus neile läbipõdenutele, kes ENNE kuue kuu möödumist on ühe vaktsiini saanud, võib arvata, et ju nad hakkavad sama loogika alusel ühel hetkel ka riiki sisenejatele järeleandmisi tegema.

Nii et kuulake kogenud tädi nõu ja vaktsineerige end ikka viie ja poole kuu peal, mitte kuue kuu ja ühe päeva peal. Võib tulevikus aidata igasugust jama vältida, kui Serena veeparki tahate või mida iganes tänapäeval Soomes tehakse.

P. S. Ma ei saa aru, miks seda Eurovisiooni üldse peetakse. Andke Itaaliale auhind kätte ja lähme koju ära, miks jokutada, kui kõik teame, kuidas asi lõppeb.

27 kommentaari “Jälle mõtlen vaktsineerimisest

 1. Eurovisioonile jõudev muusika on aegade algusest enamasti piinlik (kuigi vanem muusika on hoolimata kõigest juba ajaloolise väärtusega), nii et ma ei suuda juba ammu seda vaadata, eriti valus on viimase paarikymne aasta kraam. Itaalia aga peaks saama kostyymivoorus esikoha!

  1. Mulle lihtsalt meeldivad kauni silmameigiga mehed. Huvi pärast kuulasin Eesti laulu ka, see oli konkreetselt igav. Nagu päriselt, täna hommikul kuulasin ja praegu ei mäleta.

 2. Neil itaallastel on tekstid ka head. Üldse, kes oleks arvanud, et itaallased oskavad rokki teha!

  Aga mulle valmistas eile ka Belgia lugu meeldiva üllatuse. Noh, et oli lugu, mis pani kuulama ja oli huvitav, nt see, kuidas nad helilaadi varieerisid (meelega, mitte sellepärast, et mööda laulaks nagu see iirlane). Ma olin üllatunud ka selle üle, et nii intelligentne lugu edasi sai, eriti pärast seda, kui aserbaidžaani porno edasi läks.

 3. Eurovisioonist ei tea ma enam ammu ööd ega mütsi, aga avastasin postitust lugedes, et itaallased on laval ETRO kostüümides – üks mu lemmik rõivabrände! (Eurovisooni-itaallaste lavavälimus ei kajasta mingil moel seda stiili, mida Etro muidu müüb, nii et paluks mu maitse-eelistustest mitte valesti aru saada =)

  “ETRO is a fashion house that has defined Italian style around the world since 1968. From research into textiles and attention to detail, Etro creates luxury clothing and accessories for men and women, where passion for travel and sartorial tradition are the key concepts of every collection.”
  ““The Måneskin band took the stage of Eurovision 2021 in Etro’s glam rock style. The custom outfits in burgundy metallic leather were embellished with golden ties, dark silver studs and intricate fil-coupé details.”

 4. 😀 andke neile jah esimene koht. Itaallasi üldiselt ei koti eurovisioon, las siis nuputavad mis sellega peale hakata. 2019 kui ma seal elasin, siis paljud mu tuttavad üldse ei teadnud eurovisioonist midagi. A ma olin siis küll Itaalia loo poolt (põhiliselt selleks, et Salvini vihastaks end siniseks kui see võidaks). Oli mingi moslemist gei mees laulmas.

 5. Ma olen aru saanud, et Itaalia loo puhul seisneb peamine intriig selles, et kas Damiano näitab otse eetris keskmist sõrme ja kas kaameramehel õnnestub see näitamata jätta. Kuna nende lugu topiti pärast San Remot eurotsensuuri alla, siis on nad kõik väljaroogitu pannud kehakeelde: kus algses tekstis mainiti munade katsumist, teeb ta vastava liigutuse ja kus oli cazzo, seal teeb ta vastavat itaaliakeelset žesti (näitab sõrmega alla), aga kuna see pole nii rahvusvaheline ja üldarusaadav nagu keskmise sõrme näitamine, siis on üleval intriig, et kas nad lähevad žesti rahvusvahelisemaks muutmise teed ja kas kaameramees seda näitab ja kas sellest tuleb skandaal.

 6. Meil ka otsutavad vaktsineerimise üle poliitikud tänu millele on kahe doosi vahe 4 kuud mitte mõned nädalad nagu tootja soovitab. Põhjus muidugi vaktsiini ebapiisavas hulgas ja populismis.

  Totraim olukord Astra-Zenecaga, mis läheb ilmselt seoses vananemisega hävitamisele, sest inimesed ei taha seda esimese doosina. Teiseks doosiks ei lubata kasutada, tekitavat ebavõrdsust – see ei ole kahjuks loll nali. Parem ära visata kui jagada soovijaile teise doosina🙄 – poliitikute loogika. Sellise idiootliku vägivaldse “võrdsustamise” peale hakkab Isegi minusugune flegmaatik revolutsioonilisi mõtteid hauduma.

  Eurovisiooni pole huvi puudusel väga pikka aega vaadanud ega saa kommenteerida muud moodi kui, et võistlemine maitse küsimuses tundub kummaline.

  1. Äää. Kas on mõni valdkond, millest võistlemine EI ole kummaline? Enamik spordi- ja missivõistlusi on sisuliselt “kellele on paremad geenid”, kas see on parem? Kas luuleprõmm on okei? Aga rakett69? Aga koolide edetabelid riigieksamite alusel?

   Ühiskond TAHAB inimeste, kollektiivide, ettevõtete jne jne jne joonele panemist ühe või teise suvalise asjaolu kaupa. Võrdlemine ja võistluslikkus on meil sügaval sees.

   1. Võistlemine on äge kui tulemusi hinnatakse objektiivselt. Rallit, mäesuusatamist, karated, kergejõustikku, rakett69 jälgin huviga, ehkki viimasel ajal mitte nii palju.

    Pidasin silmas, et kummaline on tulemuse otsustamine maitse alusel. Spordis, eksamitel, … on tulemus täiesti või suures osas objektiivselt mõõdetav (kauguse, kõrguse, aja, … õieti lahendatud ülesannete protsendi, kiiruse, … alusel) sõltumata hindaja maitsest. Osa alasid muidugi ebaobjektiivsed ja sõltuvad maitsest: iluuisutamine, suusahüpe (stiilipunktid), kirjand, … need ei paku ka huvi. Asjaolu, et võistlejad füüsiliste või vaimsete algtingimuste poolest ebavõrdses seisus, mind ei häiri, vältimatu ju.

    Inimene ei saa juba loomu poolest olla hindamisel objektiivne mistõttu pooldan täiega eksamite vastuvõtmist ja hindamist AI programmi või lihtsama lahendusena valikküsimuste masintesti poolt ehkki minusugusele, vajadusel suht osavale suhtlejale, oleks sel pigem negatiivne mõju.

    1. Sellega on see probleem, et niisuguste testidega saab teadmisi/võimeid hinnata ainult väga pealiskaudselt, sisulisemat infot annavad keerulisemad küsimused ja keerulisemad vastused, mis käivad AI-le üle jõu.

    2. mõnes mõttes sarnase probleemi otsa jooksis omal ajal loogiline positivism – nad tahtsid teha filosoofiat pmst hästi masinlikuks, taandada subjektiivsuse. Ainult et nii jäid mängu ainult küsimused, mille vastused suurt kedagi ei huvitanud, kõik oluline jäi välja.

   1. Mul läks ka lappama kui lugesin🤪
    Väidetavalt tuleb enne teise doosi andmist kõigile esimene võimaldada. No et “ebavõrdsust” vältida. Et seda konkreetset AZ esimesena enam ei taheta poliitikuid ei koti. Teise doosina ikka ei anna, parem viskame ära🙄 Tüüpiline sotsialism, parem kõigil võrdselt vähe või üldse mitte, peaasi et jumalapärast kellelgi rohkem poleks. Õrn lootus, et äkki tuleb aru pähe, no näeme.

 7. Kui see oli püksireklaam, sisma võtan. Aga miks nad seal nii koledalt karjuvad? Nemad võtsid kogemata liiga väikse numbri?

  1. Röögivad nad muidugi sellepärast, et on noored ja vihased. Ja sellepärast ka, et laulu pealkiri tähendab, et oleme/olge vait ja paid lapsed (see on tõesti laul, mille puhul supakad on abiks ja tasub lugeda). Eks neil on vähema karjumisega lugusid ka, näiteks lugu 20-aastaste raskest elust (Vent’anni).

   ep (kes on viimased kaks kuud rohkesti Måneskini kuulanud)

 8. … mitte “watch the world burn”, vaid mõnedele inimestele lihtsalt ei maitse koogiserv, dohh.

 9. Eurovisioon on võistlus, kes suudab euroopa kõige poliitiliselt korrektse ja kespärasema laulu teha ühele meeldivad silmad teisele tuharad ja kolmandale inimõigused ja peded .
  Kohe tulevad maksud nagu külm dušš mis toob põlemisele leevendust, kui euroopa laenama hakkab, selleks pidurdataksegi ja sogatakse vett vaktsiinide ja maskidega.

 10. kõik on siin alati targad – kui sa oled koroona läbi põdenud, siis süstitakse 1 doosiga ca 6 kuud hiljem, eks. aga kui sa pärast esimest doosi koroonasse jääd, siis oled pmts valmis vaktsineeritud või?

  1. Ma olen küll niimoodi aru saanud, jah. Igaks juhuks peaks targematelt üle küsima – sest kui see ka nii on, siis ilmselt selleks, et sul staatus “täielikult vaktsineerituks” märgitaks digiloos, peab ikka kellegagi ühendust võtma nii või teisiti.

  2. Lehelt https://kkk.kriis.ee/et/kkk/fookuses-covid-19-vaktsineerimine-eneseisolatsioon-riigipiiri-uletamine-isikukaitsevahendid:

   “Kui inimene haigestub kahe nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist COVID-19 haigusesse, tuleks lugeda ta läbipõdenuks, vaktsineerida ühe doosiga soovitavalt 6. kuul pärast tervenemist ning seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks.

   Inimesele, kes on vaktsineeritud ühe doosiga ja kes haigestub COVID-19 haigusesse rohkem kui kaks nädalat pärast esimest doosi, kuid enne teise doosi saamist, ei ole vajalik teist doosi manustada ning vaktsineerimiskuuri võib lugeda lõpetatuks.”

  1. Ja siin on inglisekeelse tekstiga koos kuulatav.
   Hea lugu, hea tekst, väga lahe kõik.

  2. Nende tekstide tõlkeid leiab enamasti kommentaaridest, kuhu fännid on neid postitanud. Mõnest loost (nt Coraline) on tehtud ka ingliskeelse tekstiga fännivideo.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.