anna kannatust

Kas hakkame panuseid tegema, kas Rug laseb mu jälle üle?

Ehk siis kodutu kirjutab jälle. Nagu ehk mäletate, maksin neile voodi eest veebruari alguses ja tollal lubati, et see saabub märtsis. See oli siis esimene lubadus, põhimõtteliselt on iga kuu aja tagant öeldud, et kuu aja pärast tuleb. Sekka üks, kes sattus hoogu ja ütles, et kahe nädala pärast, ma juba hetkeks päriselt lootsin. Aga noh, hea mees naine, kes lubabki jne. Kusjuures iga vestlus on lõppenud nende poolt lausega, et ärge rohkem helistage, me võtame ise ühendust, kui mööbel kohal. Kas see nagu ongi normaalne, et sa annad kellelegi palju raha, kaupa lubatud ajal ei saa, ja siis sulle öeldakse iga kord põhimõtteliselt, et ärge tüüdake nüüd ometi, küll tuleb, siis kui tuleb, mis te elate seljas? Muuhulgas ühtki selgitust pakkumata selle kohta, MIKS nende kaup kolm kuud hiljaks on jäänud … 🙄

Igatahes viimane lubadus oli, et tuleb juuni teisel nädalal. Kalender on mul kodus olemas, nii et saadan siin täna juba kodumaistele pakkujatele päringuid, et teada saada, kui kiiresti nemad suudaksid voodi valmis teha — kodumaistele mitte suurest patriotismist, vaid selleks, et vältida olukorda, kus Poolas mingi tehas kinni on vms, sest ma arvan, et millegi sellise taga ilmselt asi seisab. Või on tehasel hetkel palju tööd ja prioriseeritakse lihtsalt julmalt suuremaid/tähtsamaid kliente. Ega ma ei tea, ma ainult spekuleerin, sest Rug pole mulle ju poole sõnagagi öelnud, milles tegelikult kühvel (mis tundub olevat tavaline praktika, sealt firmast, kust diivani tellisime, öeldi ka hämmeldunult, et “ega meie ju ei tea, millal nad selle TEGELIKULT saadavad”, kuigi alguses ju ajaline lubadus tehti). Meilidele nad nagunii ei vasta, nii et iga kord helistan häbelikult, nagu nuiaks joodikust sugulaselt võlga tagasi. Aga igatahes kõlab väga seda moodi, et kui ma tahan üldse kunagi voodis magada, on targem see tellimus ära tühistada ja selle raha eest mujalt uus asi tellida. EELDUSEL, et sealt raha normaalselt tagasi saab, sest ma avastasin vahepeal ka, et Rug Mööbel oli näiteks Tarbijakaitseameti mustas nimekirjas, sest ei täitnud nende otsuseid. Nii et noh, tarneaja kohta valetamine võib olla seadusega keelatud eksitav kauplemisvõte, aga mis mul sellest kasu. Nii et mul ei ole täna hea tuju, ma tõesti lootsin, et nad tõmbavad jalad kõhu alt välja ja kui ka voodit taas ei tule, tuleb vähemalt mingi selgitus või vabandus või … Selles mõttes, et neil on isegi kodulehel kirjas järgnev lause, mis minu meelest võiks käia lahutamatult koos sellega, et see viivitav osapool selgitab põhjalikult, millest viivitus tingitud on:

Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole eest ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

Igatahes, kui nad tõesti mu taas üle lasksid, siis ostan selle pildil oleva Oriensi voodi. Sellel on praegu väike soodustus ka, nii et peaksin ainult paarsada eurot Rugist tagasisaadavale rahale ise juurde panema. Ma jätkuvalt arvan, et Oriens on hirmkallis, aga asjad on neil kuradima ilusad — ja no kogu selle poodlemise käigus oleme näinud ainult kahte voodit, mis meile mõlemale meeldis, nii et mõtlesime, et oleme mõistlikud inimesed ja tellisime odavama. 😦 Nüüd on tulemus see, et ma isegi ei mäleta enam, millise voodi me tellisime, kui peaks mingi ime läbi kohale tulema, on mõlemale üllatus. Ma ei raatsi Oriensist kunagi midagi täishinnaga osta, aga soodukaid käin passimas küll. Kuigi te oleks pidanud mu nägu nägema, kui me omal ajal juba köögilaua eest ära olime maksnud, ja siis müüja ütles justkui muuseas, et “Kuumi ega märgi asju ei tohi muidugi otse lauapinnale panna”. Sest noh, ma ei tea, mille jaoks teie muidu kööki laudu ostate, ma tavaliselt söön selle ääres ja suisa joon vahel kuuma teed. 😀 Nüüdseks on kass, kes laual ei käi, kuidagi siiski suutnud selle sama laua peal lillevaasi ümber ajada, ja jäi küll vaevumärgatav laik, aga minu meelest võiks puidust asjade puhul lihtsalt leppida sellega, et need ei ole kunagi täielikult ühte tooni. Sirru vist ei nõustu, sest ta töötles seda kuidagi fööniga ja tellis meile taldrikualused, aga eks igaühel oma hobi.

Ja no lisaks müüvad nad ka näiteks selliseid asju, aga noh, nagu me sellestki postitusest õppisime, siis loll pole see, kes müüb, loll on see, kes ostab. Ma paku jätan lahkelt mõnda teist ostjat ootama, aga nende voodit ja raamaturiiuleid nillin küll. Voodis ma üldiselt ei söö, nii et seal ei tohiks kuuma ja vedelikkudega probleeme olla (kuigi hiljuti nägin unes, et olin vetsus, nii et ärgates vaatasin ehmunult teki alla), ja noorte armunute ase võikski ehk vastupidavam olla jne. Selle riiuli võtaksin ka otsekohe, kui see normaalse laiusega oleks, aga mul oleks ca 150 cm vaja. Nii et kui keegi teab, kust sihukest normaalse hinnaga saab, võib soovitada.

Kas said kõik kurtmised südamelt ära jälle? Päris kõik ei saanud tglt, aga mul üks kiun on nii spetsiifiline, et ma seda ei julge blogis teha. 😀 Lähen leian mõne sõbraliku õla parem. Ilusat õhtut teile.

24 kommentaari “Kas hakkame panuseid tegema, kas Rug laseb mu jälle üle?

  1. Ja hind pole ka sugugi nii kõrge, kui surud silmad kõvasti kinni ja kordad endamisi nagu mantrat “UNIKAALNE EESTI TOODE”, pisarad vaikselt voolamas.

 1. Puidust kraami ostmisel on vist mõistlik tootjalt küsida, et kas raieluba on olemas, ikka viisakam kui uurida kas mets juba istutatud 😛

 2. Eestlasele meeldib, tuulepargis kõndida ja tuulikute häält kuulata, nagu ka tammepuu jäätmetest ilusaid klotse disainida ja nendest ülevoolavat rõõmu tunda, prügisukeldumisest ja säästmisest rääkimata . 🙂

 3. Ma täiesti teadvustan, et kõlab ülbamise moodi ja jõle tüütu, kui iga asja peaks ise tegema (mind näiteks ärritab, kui autoremondi kurtmise peale soovitatakse ise teha), aga sellise voodi tegemine on küllalt lihtne, et osta höövelmaterjal ja teha ise. Riiulid samuti. Siis saab selle ka endale sobiva vahendiga töödelda, nii et kannatab nii kuuma andmist kui ka vedelike pritsimist. Olgu voodis või laual.
  Liis

  1. Usu mind, mulle oli oma hangboardi ülessaamine piisav DIY projekt, kumbki meist pole mingist ise voodi nikerdamisest huvitatud. Arvestades seda, et mul ise pannilabida tegeminegi pooleli jäi, sest mul polnud lihtsalt mingit huvi seda suurt projekti lõpetada, võib kindlalt väita, et SEDA projekti pole mul isegi huvi alustada.

   1. Nad tulevad ja panevad üles koos paari salajase kinnitusega seina külge. Riiul ei jää vastu seina ja põrandaliiste pole vaja ära võtta. Ma lasin ühe oma lennartitest sarnase ideega asümmeetrilise teha. Praegu on seal riiulitele -25% ka. Ma ei saa selle promo eest midagi, mulle lihtsalt hullult meeldivad ja praktiliselt kõik seinad on nendega kaetud

    1. Mulle välimus meeldib endale ka, ma kardan lihtsalt selle pärast, et mul ei ole seinte sees korralikud puittalad, vaid mingid metalliistud (mille all võib olla ka puit, aga ei pruugi), nii et ma ei usalda neid väga midagi kandma. 😀

   2. Minul on aastaid seinasuurune Lennarti raamaturiiul ja seisab hästi. Esimesel korral lasime seina külge kinnitada, nüüd on seisnud nii seina ääres kui keset tuba (e täitnud vaheseina eesmärki) ilma igasuguste kinnitusteta. Ja kuku kusagile, ei ole kartustki

 4. See 400millegagi € tammepuust disainmööbel on nunnu, aga sellel pole hinge sees. Mul on erinevas elu/surmastaadiumis ja igasugu yraski- ja järaskikäikudega kuuske, paju, pärna, vahtrat, paakspuud, pihlakat, mändi ja haaba, mõõduka tasu eest, nii 200€/jm pluss transport, saab kunde endale täpselt sellise disain…mööbli, nagu soovib. 😁😁 (Pärast tittesid ja enne RA jõudsin natuke puuskulptorismiga tegelda, nyyd viskan sel teemal ainult nalja.)
  Ilusad kandilised mööbliesemed, puit ka minu jaoks õiget ja meeldivat värvi.
  Selja tõttu on õige voodi ja madratsi leidmine mulle olnud paras ajuvähk, ja ideaalse asja, mis tõesti ei tapa kaelaaju hommikuks ära, leidsin kogemata hoopis yhest vanakraamipoest. Pärast mitukend aastat väga erinevaid ja loomulikult ebasobivaid kyljealuseid tuleb haarata 😁 teil, tervetel noortel inimestel, on õnneks paremad valikud.
  Teilt ettemaksu võtnud mööblifirmasse soovitan ikkagi ette hoiatamata kohale minna ja mitte ilma tulemuseta (raha tagasi, kohe laos olemas asendustoode vm teile sobiv) uksest välja minna. Telefonikõnedele nad ju ka põmst ei reageeri. Kurat.

 5. Oo, kui tuttav teema! Tellisin 26 aprill ühelt kodumaiselt firmalt voodi. Kodulehel oli kirjas tarneajaks kuni 2 nädalat.
  Peale seda, kui olin arve ära maksnud (arve maksmise tähtaeg oli 2 päeva), siis saabus info, et töömahud on suured ja seetõttu tarneaeg pikem, voodi saabub 27-28 mai.
  Aeg läks, infot polnud. Juuni alguses kirjutasin ja uurisin, kuidas selle voodiga siis jääb. Vastuseks sain, et just homme anname selle kullerile üle, mis ajal see aga teieni jõuab, see oleneb kullerfirmast.
  Mis kullerfirma? Kuidas ma nendega ühendust saaksin? Oma kauba teekonna jälgimine (mis sest, et Eesti sisene). Nope, mitte mingit infot selle kohta.
  Täna õhtul helistati ja öeldi, et mu voodi on homme hommikul kohal, pärast 9 päeva mööda Eestit ringi sõitmist ja ma ei pea enam madratsi peal põrandal magama!

 6. Selle süsteemi nimi on tasuta laen. Annad raha pooleks aastaks kellelegi pööritamiseks.Sinule näidatakse netis ilusat pilti, suhtled ka mingi tropiga kes peab lohutama ja kogu aeg tähtaegu edasi lükkama. Täiesti legaalne turvaline viis raha korjamiseks pärast tuleb pank ja rotid. Tavaliselt normaalsed inimesed maksava kauba kättesaamisel. Mis te tõesti usute, et kui tellimuse esitad alles siis läheb meister kirves seljas mettsa puud langetama, see puu on vaja enne kuivatada kui sellest midagi kaunist meisterdada saab. 🙂

  1. Minu kogemus mööbliostuga on olnud, et absoluutselt iga koht tahab vähemalt 50% kohe kätte saada. Ühegi teise kohaga meil probleeme olnud pole ja kuni selle hetkeni polnud probleeme olnud ka nendega (selleks hetkeks olime neilt juba ostnud ühe laua, telekaaluse ja madratsi ning kõik kenasti kätte saanud).

   1. Ja jah Rug arvab, et ega sul seda raha vaja pole, kui oled nii kaua juba ilma olnud ja ära harjunud. Lohutamisest piisab, et homme saad, ära aja neid närvi muidu üldsegi ei saa midagi eriline jultunud muumitroll tuleb midagi tahtma. 🙂

 7. Mul on lennartid enamasti kipsseina külge kinnitatud. Seisab ta ju ikka põrandal. Kinnitus on lihtsalt, et 2.5 meetrit ümber ei läheks. Ma tegin alla kaks laiemat riiulit, et A4 fotmaat ja lauamängud ka kuhugi mahuks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.