anna kannatust

Krt, kas mul jäi üks päev vingumist vahele v?

Ei ole hullu, ma vingun siis kohe korraga kahe eest ära. Täna tahaks vinguda nende inimeste teemal, kes siin linnas väidetavalt teevad tööd eesmärgiga võimalikult palju inimesi õigesse kohta saada. Just nimelt väidetavalt, sest ma tegelikult pole päris kindel, kas see ikka nii on, äkki ongi eesmärk see, et enamik tüdineks ja ise mingi muu variandi otsiks, sest mõlemad näited on kohtadest, kus tõenäoliselt on probleeme pigem ülerahvastatusega. Äkki ongi eesmärk mugavalt “omad” kohale tuua ja need “teised” samas osavalt eemal hoida. Või on orienteerumine Tallinna ametlik spordiala, keegi pole lihtsalt mulle öelnud.

Noh, millest te aru ei saa?

Esiteks. Oli mul vaja hiljuti käia ITKs. Haigla kodulehel on kirjas, et parkimiskorraldus on muutunud. Aga sellest pole midagi, sest nad selgitavad seal kohe pikalt-laialt ja põhjalikult ära, kuidas sinna saab! Isegi pilt on! Tule lihtsalt Juhkentali tänavast, keera õigest teeotsast sisse jne. Mida seal EI ole selgitatud, on see, et mis selle parkla NIMI on. Las ma sõnastan ümber. Mitte kuskil pole kirjas, mis kuradima aadressi peaks oma navigatsiooniprogrammi sisestama inimene, kes pole sündinud tallinlane ja/või on ilmavalgust näinud pärast külma sõda, nii et tahaks tehnika abil lihtsalt õigesse kohta sõita, mitte esmalt sõita näpuga paberkaardil järge ajades Juhkentali tänavale, et siis peatuda, ohutuled tööle panna ja hakata seda selle ilusa pildiga võrdlema, et aru saada, mis see õige teeots siis on. Õige vastus on, et sisesta oma äppi Tsoon P23. Aga seda infot kodukalt ei leia, selle teada saamiseks pidin ma seda ilusat värvilist pilti esmalt Google Mapsi pakutud pildiga võrdlema. Mis, noh, võib stressirohke tegevus olla, kui see jalaluu murdnud tüüp, keda sa transportima pead, kõrval karjub ja keskenduda ei lase.

Teiseks. Ma tahaks ujuma minna. Mitte merre, meri on külm. Õnneks avati Pirital just väliujula. Super, eks? Seda enam, et seal on vesi hetkel üle 20 kraadi. Ma olen selle kohta juba sadat artiklit lugenud, näiteks seda ja seda ja seda. Neist artiklitest sain ma teada väliujula täpse asukoha. Okei, peaaegu. Ma sain teada, et see on just seal, kus veel 1935 bassein oli (esimene artikkel), et see on jõe vasakpoolsel kaldal, “täpselt samas kohas, kuhu see ehitati eelmisel sajandil” (teine artikkel), ning see on “jõekäärus oma ajaloolisel kohal” (kolmas artikkel). Okei, ilmselt olen ma hälvik, sest täitsa ausalt, ma ei teadnud isegi seda, mida tähendab jõe vasak või parem kallas — guugeldades sain teada, et vasak kallas on see, mis jääb vasakule, kui sa oled näoga allavoolu (ehk voolu suunas). Aga ma päris ausalt ei olnud aastal 1935 siin, mul pole õrna aimugi, kus teil see ujula oli. Kas teie eesmärk ongi mingit vihjemängu mängida või te eeldate, et kõik on Tallinnas üles kasvanud? Või te ei taha sinna inimesi, sest selle ehitamine oli niigi kallis, pole vaja matse kohe lõhkuma ja laamendama lasta?

Kusjuures. ÜHEST allikast (uudisnupust Tallinna kodulehel) sain teada, et selle avamist tähistati Pirita Spordikeskuses (Rummu tee 3), nii et julgen arvata, et ju siis see kohe seal lähedal on. AGA. See üks artikkel, kus päriselt asukoht mainitud oli (st vist, ma pole kontrollimas käinud, kas see tõesti õige aadress oli), on nüüdseks juba Tallinna kodulehelt kustutatud, õnneks cached versioon tuli veel googeldamisega välja. Miks te kustutasite ära selle ÜHE asja, kus päriselt asukohta mainiti? Minu teooria on, et selle uudise kirjutas liiga innukas praktikant, kes selle ühtlasi kohe ära avaldas. No ja siis tuli ülemus ja tegi “Ei-ei-ei, kohe näha, et sa oled Kohilast! Meil Tallinnas NIIMOODI küll asju ei aeta.” Vaene inimene ei saa kunagi enam pealinnas tööd.

11 kommentaari “Krt, kas mul jäi üks päev vingumist vahele v?

 1. Vanasti sai navis koha määrata ilma sisestamata ja sinna karu p ta juhataski lühemat teed. Sa saad aru et viga on uudistenupu treialis, kes elab ise elab Tartus või Valgas ja on ajalooga hästi kursis. Maakad ongi need kes arvavad et Tallinnas on liiklus õudne, aga need maakad kohtavadki siin linnas teisi maakaid kes põrutavad pea laiali ja kepsutavad nagu kevadised vasikad. 🙂 🙂

  1. Minu meelest on liiklus Tallinnas selles mõttes õudne, et sa pead teadma, kus on teatud aegadel ummikud. No näiteks, et reedel kella kolme ajal pead Piritale sõites juba ummikutest tingitud ajakuluga arvestama ning oma käike planeerima nii, et saaks normaalselt sõita. Sõitmine ise on okei, kui sõita saab ja ei pea istuma lihtsalt.

   1. Tallinnlased hästi kavalad, aga nad on kollektiivselt kavalad, et kõik tahavad reedel enne ummikuid linnast minema panna. Lihtsam on teada kui ummikuid ei ole ja ajada oma asju, siis normaalselt. Ummik Tallinnas on linnlaste kollektiivne pingutus. 🙂

 2. “Väliujula” kohal on rahvast ainult talvel, seal on suht popp kelgunõlv ja uisuplats. Suvel pole seal iial kedagi peale paari kalamehe (veidi ülesvoolu).

  Mina ka ei taipas parkla skeemi avaldades selle nime öelda. Ma ei tuleks iial selle peale, et tsooni nime järgi võib ka navigeerida / kohale sõita. Ausalt ei tuleks. Ongi põlvkondade vahe.

  A noh, Keskhaigla (mis ida-tallinn??) on mu meditsiiniline kodu suht lapsest saadik ja nüüd täiskasvanu-eani välja. Ma olen ise mingis muus keskhaiglas (mis on pmst jama, kuidas saab olla mitu keskhaiglat???) parkimisega hädas olnud.

 3. Merevesi on üle 20 kraadi vähemalt Vääna rannas, võin oma kogemuse põhjal kinnitada. Rahvast muidugi ka suht palju aga peale kuut hakkab vähemaks jääma, ainus probleem, et selleks ajaks ranna üksikud joogikohad kuivaks imetud. Aga kui autoga olla siis pole ju vahet 😉

 4. Alati võib auto kuhugi kaugemale jätta ja siis rõõmsalt karguga kilomeeter v paar kepsutada. Been there, done that.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.