faith

Ma ei suuda seda uskuda

omg-omg-omg

Ütlen kohe ette ära, et mul on abiellumise postitus ka mustandina juba peaaegu valmis, aga räägin enne aktuaalsematest asjadest. Oleks ma tõsiseltvõetav influentser, ma ütleks, et mul suurest üllatusest pisarad voolavad! Olen TUNDE nutnud ja ei suuda lõpetada! Oodake, ma teen kohe vloogi JA tiktoki JA insta laivi sellest, kuidas ma nutan! Te keegi ei saa arugi, mida ma läbi pisarate öelda üritan, aga näete, kuidas ekstra selle jaoks ostetud viimane maailmas eksisteeriv mitteveekindel ripsmetušš mööda nägu alla voolab, ja saate aru, kui sensatsiooniline see kõik on!

Aga kuna ma olen lihtsalt mina, siis ütlen lihtsalt, et ma olen tõesti rabatud. Helistasin nimelt esmaspäeval siis viimast korda Rugi ja olin igati valmis selleks, et nad ütlevad, et “ei ole Teie voodit, aga kindlasti tuleb kuu aja pärast, helistame Teile ise” — sest no oleks neil mu voodi, nad oleks ju ometi juba helistanud, eks ole. Aga võta näpust, tädi teiselt poolt ütles, et mu voodi on nende laos ja nad võivad selle mulle juba teisipäeval (eile) ära tuua.

Nagu täitsa tõsiselt, Cyrus isegi ei uskunud mind. Siis uskus MIND, aga ütles, et seda, et voodi ka päriselt ja ühes tükis kohale tuleb, usub ta siis, kui oma silmaga näeb. Seejärel vihastas, kui kuulis, et nad pärast kogu seda jama meilt jätkuvalt kohaletoomise eest lisatasu tahavad. 😀 Ma täitsa ausalt ütlen, et ma ka eeldasin, et nad pärast kogu seda jebimist vähemalt toovad selle tasuta mulle koju tuppa ära, aga mul on nii kõrini sellest teemast, et tõelise eestlasena ma maksan vaikselt ära selle ja seejärel vingun internetis. Seda enam, et tehniliselt tegeleb ladustamise ja kohaletoimetamisega vist üldse eraldi firma. Nii et ütlesin talle, et ärgem mölisegem, ma maksan ise kõik kinni (väga rahaboss muidugi praegu oma kümpse luhvtitada, kui tema voodi eest maksis), ta hoidku mokk maas ja pangu ainult voodi kokku. Ta ütles, et KUI see voodi tõesti kohale tuleb JA on ühes tükis JA lisaks veel õige voodi, siis paneb. Aga ei saa lubada, et vaikselt. Mis kõlas tõepäraselt, isegi grilli kokku pannes vandus ta nii palju, et ma kartsin, et meie vabalt inglise keelt rääkiv naabrimees, kes parajasti oma hoovis oli, õpib sealt liiga palju uusi koledaid sõnu.

Igatahes saadetist lubati kella kahe ja kolme vahel. Pool kaks olin ma juba:

Excited Season 2 GIF by The Office - Find & Share on GIPHY
Are they here yet? Are they here yet???
Dun-dun-dunn

Aga ei, nüüd käis kõik juba väga kähku ja professionaalselt. Poisid olid isegi lubatust varem kohal, tõid kõik kenasti tuppa ära, kassile peale ei astunud jne. Piidlesin küll neid pakke kahtlustava näoga ja kartsin üksi pakki avada, sest mine tea, äkki on nüüd valet värvi või ilmub sealt hoopis välja telekalaud vms. Tegelikult läks kõik siiski kenasti, Cyrus pani selle kokku, isegi vanduma ei pidanud. Nii et ei napilt viis kuud ja peale ning ma elan juba nagu kuninga kass:

Kusjuures need öökapid said tegelikult ostetud selle pärast, et meil oli kodukontorisse dokumendikappe vaja ja tahtsime lihtsalt midagi suvalist. Aga kuna siis tuli lockdown, siis jäid need ajutiselt öökappideks, mida me polnud veel jõudnud osta, ja nüüd olen ma lihtsalt nii ära harjunud sellega, et mul on soovi korral pool elu voodis lesides kohe käeulatuses. Pluss ei ole raatsinud lihtsalt neid välja vahetada. Tegelikkuses ei ole meil muidugi väga valikut, tuleb kas vähemalt ühe asemele väiksem osta (või üks teise tuppa viia) või siis voodi vähemalt ajutiselt teisipidi pöörata, sest ma tahaksin vähemalt esimeseks pooleks aastaks avatud küljega väikese voodi sinna seina ja suure voodi vahele panna, aga hetkel on seal ainult 48 cm ruumi. Kõige kitsam avatava küljega beebivoodi, mida ma näinud olen, oli 54 cm, aga standard on siiski 60. Nii et kuskilt peab see ruum tulema, kui ma ei taha end igal ööl viis korda püsti ajada. Iseasi muidugi, kui lähedale soemüürile mööblit üldse on ohutu paigutada (pilt on eksitav, hetkel on seal siiski truubi ja voodi vahel ca 27 cm). Aga no meil on kogu ülejäänud maja heledat puitu täis, nii et tahtsime ühe toagi tiba tumedamates toonides teha. Ma ei mäleta, kas ma olen selle pikalt valitud kapi peegeluste ees Instasse ka selfisid teinud, aga see järgis sama loogikat. Igatahes saan nüüd paar nädalat hinge tõmmata, enne kui hakkan tõsiselt tite tuppa kummutit valima. 😀

32 kommentaari “Ma ei suuda seda uskuda

  1. Ah, ära kuula Kauri. Mina küll saan 🙂
   Ja lisan omapoolse #hissandküll mõtte. Kuidas ikka tänapäeval nii väikeseid tubasid tehakse. Mul on magamistoas voodi 1,90 m+ riidekapp + kummut+ peeglilaud + 2 tumbat+ välivoodi, mille otsas on kohvrid (st kassi pesa)
   Ma kordan ennast 100ndat korda, aga ma väga tahaks, et mõni arhitekt prooviks nalja pärast enda projekteeritud ruumidesse mööbli paigutada…

   aga see kõik pole muidugi oluline. Oluline, et sul on nüüd koht, kus magada. Ja see on tore

   1. Jah, see madrats on 180 cm ja öökapid vist tsuti üle 40, nii et mitte just maailma kõige laiem tuba. Olen mõelnud, et ehk tahaks voodi ja riidekapi vahele ka mingit tugitooli panna (sest tuba on piklik, see mahuks kenasti ära), aga üle selle oleks juba täiega täis kuhjatud kõik.

    1. Hörjööh, see meenutab mulle üht mu kangelastegu. Sõber otsis korterit ja oli juba ostmas, sest kõik oli olemas – magamistuba ja elutuba ja loomaaed ja mis tal vaja oli. Aga märkasin, et magamistuba pole lihtsalt kitsuke, et küll ära mahub, vaid tõepoolest selline, et kaheinimese voodit sinna ei mahutagi. Või siis ei käi enam uks lahti. Või peab uks avanema teisele poole, aga seegi pole ok. Kui vaatamas käsime, oli toas diivan ja kõik tundus lootusrikas.
     Tegelikult muidugi lihtne asi (Kaurile: ma ei arva, et teised poleks seda märganud ja ma ei nõua medalit). Aga jubeda tünga oleks saanud, kui oleks sellest mööda vaadanud.

    2. Meie magamistuba on õnneks piklik, nii et minu seisukohast vajalik mant mahub kenasti ära ja ei pea ka rasedana külg ees liikuma. 😁

    3. Positiivne!
     Vana konservatiivina kaldun uskuma, et sõbrad tuleb hoida lähedal, vaenlased veel lähemal, ja lapsed kõige lähemal. USA on täiesti pekkis arenguriik, nendelt küll mingit eeskuju võtta ei saa. Julge oletusena pakun välja teooria, et tunduvalt rohkem lapsi sureb kontsakinga juhuslikust hoobist kui unine lapsevanem on x-ndat korda röökiva maimukese juurde tuikunud, kui neid lämbub ema või isa lõputu ja lootusetult tuima lihamäe all.

     NB! Ma ei anna sulle nõu, ise tead ja ise kujunevad need asjad, aga … Nojah, aitab agatsemisest.

  2. Mida siin aru saada, mul ei tekkinud üldse selliseid küsimusigi nagu Kauril. Ma ei saa ainult aru, kas seal aknalaual on mingi multši sisse tehtud kahe oksaga ikebana, aga see tundub natuke sama nagu küsida, et räägi, mis teil seal karpides on, kui need on üldse karbid. Ja ma püüan normaalne olla. Vbl mingi ameeriklaste thing 😀

 1. Nagu päriselt sa lased sellesse voodisse mehe ka vä??? Ilus voodi, aga paistab maru kitsas, inimene peab öösel mugavalt kassi voodist maha trygida, mõnusalt ringutada ja norsata saama, rääkimata moblamängude mängimisest või poolpimedas kõrina-krabinaga sydameravumi purgi tagaajamisest!

  1. Tundub, et mul on mees väiksem kui kass siis, sest kass elab mul öösiti kogu aeg seljas, mehega pole seda probleemi veel olnud. 😀

  2. Mina muidugi ütleks, et pff, titevoodi suure voodi kõrval on ülehinnatud, titt samasse voodisse kui teisedki ja küll mahub!
   (Sest mul see mahavõetud küljega titevoodi lihtsalt seisis, kuni ära kolisin. laps magas seal vist kaks korda ÜLDSE KOKKU ja teisega ma ei mõelnudki enam lisavoodile. Kuigi teise tite ajaks polnud mul enam ka ühtegi meest, mis muutis valiku veel selgemaks.)
   Aga ma tean ka, et inimesed ja nende eelistused on erinevad =)

   1. Cyrus ei magaks ise ilmselt kuus kuud, kui ma lapse meie voodisse magama võtaksin, sest USAs võib sellise asja eest juba sinu peale lastekaitsesse kaevata. See, et CPS väga tungivalt soovitab seda mitte teha, on üks vähestest asjadest, mida ka kõik lastetud teevad (isegi see suure voodi külge kinnituv väike voodi on nende jaoks selline so-so, aga selle peale vähemalt päris politseisse ei helistata).

    Üldse on sellised asjad ka tihti väga kultuurilised – näiteks USAs ja UKs õpetatakse emasid, et hällisurma vältimiseks peaks laps alati selili magama, mitte mingil tingimusel kõhuli või külili. Eestis õpetatakse, et selili on halb, laps peaks ilmtingimata külili magama. Vähemalt selles on meie arstid ühte meelt, et kõhuli ei peaks ta magama enne, kui ta ise end sinna ja sealt ära pöörata suudab. 😀

    1. Minu algne küsimus oligi selle kohta, et kas sa tõesti plaanid meest, last ja kassi samas voodis / samas toas hoida või on see naljaks mõeldud 🙂 Või üldisemalt, et magamiskorralduse ette paika panemine ei ole arukas, sest sõltub asjadest, millest hetkel pole aimugi. Minna võib igatepidi (ja PK sarnased kohad on siinkohal abiks). Muidugi võib minna ka nii, et mõtled kõik nüüd läbi ja siis nii saabki olema.

    2. Mehega tahaks võimaluse korral muidugi ühes voodis edasi magada, aga lõpuks on ju nagunii selge, et selliseid asju ei saa 100% ette planeerida. Hetkel planeerin ainult järgmiseks pooleks aastaks. Titt tuleb ju alles detsembri lõpus, nii kaua ma loodetavasti võin ikka oma mehe ja kassiga magada?

 2. Ma nüüd jagan täiesti sotsialistlikku kuid soovimatut insenertehnilist nõu. Kui ma oleks sa, siis ma jätaks voodi nii, nagu on. Sinupoolsele küljele sebiks mingid voodikõrgused õllekastid, entsüklopeediakuhjad vm tavaari, niiet oleks enam-vähem voodi kõrgune. Sinna peale tekitaks mingi pehmenduse suuruses a la 54 cm x 100 cm, mis oleks ajutine beebisahtel. Peen oleks lasta lõigata nt õiges mõõdus poroloon ja õmmelda sellele kate, lapseootuspuhkusele jääval emal pole ju nkn jaakugi teha. aga kindlasti on ka mitmekordselt pandud tekk väga bueno. Ja siis selle lapsesahtli jalutsisse saaks panna piirdeks ja muidu mugavuseks olemasoleva öökapi, sest lapsega seoses võib öösiti igasugust tavaari tarvis minna. Peaasi, et lapsesahtel oleks voodiga täpselt identsel kõrgusel. Ja kui ta on täpselt voodi ja seina vahel õige suurusega, siis ei pea seda kuidagi kinnitama ka. Kui ma nüüd seda ideed ise loen, siis saan aru, et võibolla on see ikka liiga …. hmmm… peedist pesumasinale.

  1. 😀 Mõtte sisu on iseenesest asjalik, sest päris käeulatusse peab ta ju jääma ainult selleks ajaks, kui ta sada korda öö jooksul ärkab. Kui juba ärkab natuke harvem, saab ka normaalse voodiga tiba kaugemale lisada (esialgu näiteks toa keskele).

  2. Õllekastid :))

   Meil esimene titt magas põrandal oleval madratsil ja see oli väga mugav (nagu mulle öeldi). Probleem tekkis aga loomadega, nimelt meie puumajja tekkisid hiir ja meile väga ei meeldinud mõte hiirest, kes titest üle jookseb 😉 Tahtsime hiire kinni püüda, panime lõksu ja püüdsime… 14 (neliteist) hiirt.

   Kuid igasugused isetehtud lahendused on head.

  3. Soomes ju kõik ( ilukirjanduslik liialdus) tited magavad alguses pappkarbis, millega emapaki asjad tulevad. Seal ongi spets poroloon sees.

   1. Olen valmis kihla vedama, et sel juhul on emmesid, kes neid tasuta saadud kaste Eesti beebigruppides 100 euroga müüa üritavad. 😁

  4. Õllekasti asemele võib ju ka korraliku riiulhälli teha või tellida. Mõõtude järgi. Tundub turvalisem. Õllekast kõlab nagu midagi väga laialilagunevat.
   Mul käib siiamaani südamest jõnks läbi, kui Rents titeasjadest räägib, ma ei suuda seda uskuda, ja oleks mul ripsmevärv, ma nutaks selle laiali.

 3. Üldiselt oleks ju ilgelt mage kui meitele siin Rentsi errrritellimusel ja hudupeene titevoodi saagat 5+n kuud ei jagataks 🙂

 4. Kena voodi küll, aga seda nii kaua oodata…. Paari päevaga seda prussidest kokku lappida oleks raskuseks ainult igale kümnendale mehele.

 5. Sama mis VVN – ostsin titevoodi, panin kõrvale – ei kasutanud kordagi. Võid endale saada. Madratsi peal magada on lapsega turvalisem selles mõttes, et väiksem kukkumisoht. NB! Ka veel väga väiksed lapsed võivad end üsnagi ootamatult maha nihverdada. Pluss ühel hetkel kasvavad nad väga liikuvaks (vaatad südari äärel, kuidas diivanil ukerdab või hoidku, hakkab seal hiljem ka hüppama!).

  Aga madratsit soovitada sellise voodisaaga järel oleks muidugi kergelt näotu…

 6. Kui päris võrevoodi ei mahu, siis uuri ka vooditaskute kohta, neid on ka väiksemates mõõtudes. Kaalusime ka ise seda, aga mahutasime lõpuks ikka täissuuruses võrevoodi ära. Kõik lapsed on muidugi erinevad, aga minu oma magas just alguses nagu miška ja hakkas tihedasti ärkama alles 4-5. kuu kandis kui ta vooditaskust juba välja oleks kasvanud. Meie puhul see avatud küljega voodi toimis muidu alguses kenasti ja oli ikka väga mugav kui laps nii lähedal oli. Aga ühel hetkel hakkasime üksteise und segama ja hea uni taastus alles siis kui laps 9-kuuselt omaette tuppa magama kolis.

  1. Meil oli täpselt samamoodi nagu Karmenil 🙂 Alguses magas ideaalselt, see 100x ärkamine tuli alles mitu kuud hiljem (4 kuu uneregressioon – head guugeldamist 😀 ).
   Meil oli ka tavaline võrevoodi, üks külg mahavõetuna, oma voodi kõrval. Väga mugav oli. Juba põhimõtteliselt harjutasime lapse algusest peale tema oma voodis magama. Omaette tuppa sai samuti mõni aeg enne aastaseks saamist (nii 10-11 kuu kandis umbes), kui hakkasime üksteise und segama.

 7. Minul on olnud selline lahendus, et suur voodi koos küljelt lahtise beebivoodiga oli seinast seinani. Ja see osutus ootamatult ebamugavaks võrreldes eelmise lahendusega, milleks oli lihtsalt madrats põrandal. Ikka avastasin ennast ülakehaga beebivoodis magavat ja laps oli minu ja mehe vahel nagu pärast imetamist jäi. Päris raske on tõsta last, kes ju liigutades kohe ärkab ja ise külitades pole toetuspunkti. Nii et lihtsalt samal tasapinnal laienduse tekitamine oleks täiesti abiks lahendus. Mu tuttavatel oli nt lisavoodi. Ise valiksin madratsid, aga mitte kohe praegu, rasedana on kõrge voodi parem.
  Selle peab igaüks ise läbi tegema, kas beebivoodis hakatakse last hoidma või puhast pesu või midagi muud. Mina kukkusin kolmel korral läbi, siiamaani imestan, et kuidas ikka ka minusuguse koosmagamise pooldaja puhul on ikka mingil traditsioonil nagu võrevoodi nii suur roll….

 8. Lapsed magasid tittedena mõlemad põrandal oleval oma madratsil emme kõrval (mina teisel pool emmet). Järgmine samm oli oma voodi (IKEA nari), lapsevoodit me ei omanud. Ei läinudki teised väga hukka ega saanud mingit hullu traumat. Samas muidugi toimus see kõik Põhja-Ameerika vahtralehe lipuga arengumaal kogemusteta vanemate käe all.

  P.S. Mul endal oli küll viljastava sotsialismi tingimustes trellidega võrevoodi nagu udused mälestused ja paar fotot kinnitavad.

 9. Mini-võrekaid müüakse vooditasku nime all, nende laius on kuskil 44cm. Muidu igati tore asi, ainult et kasutusaeg on lühike. Liiga liikuva, istuva jne lapse peab sealt juba välja kolima, me saime kasutada kuskil 6.-7. kuuni. Samas hiljem on juba lootust, et ärkab/sööb öösel vähem ja saab täitsa omaette voodis magada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.