anna kannatust

Ahjaa, koroonareeglid

SELLISEID puhkusepilte oleks mul vaja, aga ma ei ole nii graatsiline 🥺

Mul läks meelest ära, et pandeemia on ja võiks neist ka veidi kirjutada, seda enam, et Kos, mille kaudu me tulime, on punane. Nii et väike ülevaade.

Selleks, et üldse siia riiki saada, tuleb ära täita vorm nimega PLF. Üks pere võib koos täita, aga samas küsiti infot ainult minu (st peatäitja) vaktsineerimisandmete kohta. Selle vormi täitmisega asi ka piirdus – kui Kreekas maandusime, küsiti, kas meil on PLF olemas, aga jaatava vastuse peale seda tegelikult ei vaadatud, vaid rehmati käega. Sadamas astus küll üks politseinik juurde ja tahtis seda näha, aga siis avastas, et me peame laeva peale jooksma, nii et käskis hoopis mitte jokutada. Vaktsineerimispasse on kogu selle aja jooksul kontrollitud ühe korra, Tallinna Lennujaamas.

Küll aga võtavad kohalikud maskide kandmist väga tõsiselt. Esimesse taksosse istudes kohmitsesin selle kotist otsimisega, ja sain kohe märkuse – kuigi taksojuhil endal oli mask lõual. Olen aru saanud, et seda päriselt kontrollitakse ja kuni ta sul kas või ühe kõrva küljes ripub, on ok, aga kui teda pole, võid trahvi saada. Nii on näiteks kõigil ettekandjatel korralikult mask näos, kuigi julgelt pooltel on vähemalt nina katmata.

Kõige naljakamat lugu kuulsin aga reisikaaslaselt, kes käis noolemänguga baaris. Lihtsalt õllejoomiseks võid seal maskita istuda, aga kui tahad (samas pisikeses ruumis) noolemängu mängida, küsitakse vaktsineerimistõendit. Aga see pole veel kõik! Kui tahad püsti seistes nooli visata, pead maski ette panema – aga kui istudes viskad, ei pea. 😁 Nii et need reeglid on vahepeal … veidi naljakad.

Kuna mina ei käi baarides, siis mul neid muresid pole, maski pean kandma vaid poes käies ja ühtki tõendit ei taha ka keegi. Aga elame huvitaval ajal.

Ahjaa, tahtsin minna “Düüni” vaatama, aga selgus, et sellel saarel polegi kino. Nagu üldse. Kosil aga on vabaõhukino, kuigi vähemalt sel kuul “Düüni” ei näidata. Ma pole kunagi vabaõhukinos käinud, nii et nüüd mõtlen, et juba selle nimel võiks väikese päevareisi teha sinna, kõlab huvitavalt. 😊

8 kommentaari “Ahjaa, koroonareeglid

  1. Keegi (andestust, ma ei mäleta, kes!) blogijatest kommenteeris just seda, et filmikunsti altarile on ohverdatud natuke tõetruudust, taaskord – kõrbeplaneedi elu on raamatus muidu nii karm, et destikostüümid koguvad kokku ja lasevad uuesti ringlusse ka hingeõhu niiskuse, aga filmis hängivad tegelased keset kõrbe katmata nägudega ringi. Samas võiks päris põnev olla vaadata sellist filmi, kus kõikide tegelaste näod on kogu aeg kaetud, nii et kellelgi vahet ei tee. Nii avangard, et mina vist peaks oma hädise keskendumisvõimega vastu mingi minuti, ma pakun 😀

   Düün oli muide vist ainuke film mu elus, kus ma kinos vahepeal kella ei vaadanud. Ja lausa mõtlesin, et ma võiks seda filmi vaadata veel tundide kaupa edasi. (Ma ei suuda kodus ühtegi filmi korraga järjest ära vaadata, ja kinos ma vaatan mitu korda filmi jooksul kella, et kui kaua veel, ükskõik kui huvitav ja äge film muidu on).

    1. Ma tahaks siinkohal nii öelda et nä-nä-näää… 😀

     Aga see film on seda ootamist väärt, vähemalt.

   1. Kaamos oli see blogija.

    Üks kompromiss usutavuse ja kaasaelatavuse vahel oleks ehk läbipaistev näokate, aga ma ei ole algteksti lugenud, äkki see ei luba.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.