anna kannatust

Kiidan heaks

Mina aeglaselt tipptunni ajal mööda Lasnamäe kanalit edasi nühkimas

Pidin täna ringi sõitma ja mitmes kohas nägin inimesi, kes parajasti tegelesid (linna) puudele jõulutulede paigaldamisega. Mind ajavad närvi liiga varased jõululaulud, aga absoluutselt kõik valgusallikad kiidan ma küll heaks. See vihm ja pimedus käib ajudele ju, isegi ostsin esimest korda elus jõulutuled. Ostmisega kahjuks asi ka piirdus, sest ilmselgelt ei oska ma lugeda, nii et alles kodus sain aru, et toitejuhe tuleb sellistel eraldi juurde osta. Nii et eks ma pean nüüd uuesti poodi minema. Vähemalt nägin selle käigus juba ära, kui palju tulesid ka juurde vaja oleks. Aga iseenesest pole me isegi hiljaks jäänud ega midagi, naabritest ka hetkel ainult üks maja blingib.

Muidu ei ole mul vist suurt midagi öelda, igav elu on olnud. Ühe teema lisan ehk teiste harimiseks, mida jõulude ajal suguvõsaga laua taga istudes vältida, et ootamatult tüli ei tekiks. Ei, mõistatage ise, millest jutt käib (vihje, ei ole teemaks pagulased või vaktsiinivastased vms), ma lisan oma isalt viimases telefonikõnes kuuldud vihase tsitaadi:

Minult ei saa need si*akotid küll enam mitte midagi. Suvi otsa on nad meie kulul liugu lasknud ja end täis puginud, mida neil veel vaja.

Ahjaa, kurtsin ämmakale, et minu poolest võiks see titt homme tulla, ma ei jaksa enam. Ta naljatas vastu, et nädala pärast ei loetaks teda enam enneaegseks, nii et järgmisest neljapäevast võin hakata erinevaid rahvatarkusi proovima. Guugeldasin seda ja tundub, et ei ole seal midagi keerulist, tuleb lihtsalt hakata pärast sauna trepi peal seksima (kas saunalava astmed loevad?), soovitatavalt ohtra nibude näppimisega. Kõlab nagu miski, mille pealt võiks OnlyFansis teenida, kui juba asjaks läheb. 😀

34 kommentaari “Kiidan heaks

 1. See oli päris hea.
  Ma kohe hakkasin mõtlema, kes need sitakotid on.
  Tihased?
  Vist ei, nad ei lasknud meie turjal liugu, vaid hoolitsesid enda eest ise.
  Kohvikupidajad? Et suvi otsa välikohvikud ja mõni hääl kostab elukorteriteni? Ja nüüd on (teoreetiliselt) jälle hala, et pankrot, paneme kinni ennast, niuts? (Mis on aint turistikatel, aga krt, pole välistatud, et Rentsi isa elab mõne turstidele suunatud söögikoha peal nt.)
  Aga see on siiski ebatõenäoline võimalus.
  Hm.
  Kes on suvi otsa normaalse inimese turjal liugu lasknud ja tahaks veel poputamist …

  1. Igasugused väikelinnud jah, sel aastal vist jätsid talle paar marja, aga eelmisel aastal tegid ta kirsipuud täiesti tühjaks ja suure osa põõsastest samuti. 😀

   Ma mainisin muu jutu sees, et ostsin rasvapalle lindudele. Mitte ei osanud nii tugevat reaktsiooni oodata.

    1. Kusjuures esimese rasvapalli panid varesed 10 minutiga lihtsalt tervena piistu. Tuleb kaval olla, et nad seda liiga kergesti kätte ei saaks.

 2. Pole ma veel tihaseid kirsipuude voi marjapöösaste kallal näinud, aga ju need Rentsi isa tihased on ikka tösiselt vihased linnud. Ahjaa, sifkad osta kooritud.

  1. Linnud on linnud. Kui sul kunagi üks punapea naha üle kõrvade tõmbab, siis umbusaldad terve elu kõiki punapäid, olgu nad siis tihased või toonekured.

 3. Ma mõltesin ka kohe, et linnud. Aga marjapõõsad söövad teil paljaks rändlinnud – kuldnokad, igasugu kuradi rästad jne. Õudne katk on nad. Aga ära ka ei aja.

  1. Mind selles mõttes ei häiri, et meil nagunii ainult õunapuud. Vanematel on veel hunnik marjapõõsaid ja ploomid ja kreegid ja mirabellid jne, nii et neilt on rohkem võtta.

  2. Ma olen 14 aasta jooksul saanud keskmiselt 10 marja aastas oma kirsipõõsalt… Kiusatus on väikeseid punaseid paukherneid järgmine aasta puu täis riputada, äkki see võõrutab mõneks ajaks neid, muidu ei jõua marjad roosakski õieti minna kui juba puhas vuuk tehakse…

  3. Muide, linnukesed mitte ainult ei võta, vaid ka toovad. Igatahes ei oska ma muidu kuidagi seletada, kuidas mul aias paar aastat tagasi järsku kuumaasikad kasvama hakkasid.

 4. ehhe.. ma just nägi Fbs meemi, kus oli kotike patareidega ja juures tekst ” kingitus not included”, selle valgustuse peale siis 🙂

  Ma elan linnaosas, mis talveks väga ära valgustatakse. Nii et mul on tõsine allergia valgusreostuse suhtes. Igasugu helbed, päkapikud jms, mis vilguvad siniselt ja punaselt ja kollaselt 🙂
  Aga valgust! ja päikest! Ja kiiret ja kerget sünnitust 🙂

 5. Tigeda keskealisena arvasin kohe, et poliitikud. Kytuseaktsiis tõusis, raha voolas ojadena riigikassasse, sest rahvas sõitis ringi, nuttis, aga tankis. Ja nyyd on tulemas avalike prallede ja heategevuskampaaniate aeg, mida keskmine delfidebiilik suht ägedalt taunib e halvaks laidab – “ma maksan niigi tulu/käibe/haigekassamaksu, minult ei saa te sentigi!”
  Linnukesi ei oleks osanud pakkudagi, sest meil oli neid sel suvel huvitavalt vähe, järelikult õgisid nad Sinu vanemate aias.
  Seks synnituse käivitajana töötab, kontrollitud.

 6. Kõige parem viis sünnitust kiiremini esile kutsuda, pidada olema remondi alustamine. Noh et lõpus seisad pintsli või rulliga treppredeli kõige ülemisel astmel ja siis tulevad veed ja viskad selle värvirulli plärtsuga põrandale ja paned haigla poole punuma.

  1. Ma olen lugenud, et ürituste planeerimine on ka hea nipp. Mul vanemad 25. detsembriks enda juurde jõululõunale kutsutud, nii et näis …

   1. Kui remonti ei taha tegema hakata, siis hädapärast aitab põrandapesemine ka. Nii nagu vanasti – kaltsuga, käpuli maas, nühid ja vannud. Ja küll ta siis tuleb, kus ta pääseb 😀

    1. See on nõrkadele, tugev naine nagu Rents peaks vähemalt hakkama tuba ümber planeerima ja mööblit tõstma. Ja kardinaid vahetama.

    2. Kõige parem on hakata neid laduma vihmasel päeval, veel parem, kui tellid puude asemel puitbriketti, nii et see tuleb vihma kätte vedelema jätta, kui šõu pihta hakkkab.

    3. Tavalisi puid võib ka väravaauku vedelema jätta, sest õnnemängumoment “varastatakse/ei varastata”

    4. P.s. laps 1 syndis pika jalutuskäigu peale, et värske õhk ja ilus jaanuarisopp tänavatel (kus oli seega erirõve tallata)

    5. Ma olen raseduse algusest peale igal nädalal vähemalt korra 10+ km jalutanud, ei plaani ka lõpetada, kuni tervis lubab. Aga tõsi ta vist on, et selline liigutamine peaks aitama juba langenud titel end seal mugavamasse asendisse saada, mis võib kiirendada otsust ka ühel hetkel tulema hakata.

    6. Ma olin harjunud pikki maid jala käima, lihtsalt see 1 jalutuskäik oli intensiivsem kui muidu, ja varsti hakkas pihta.

 7. Tahmata rõõmu rikkuda: mu esimesel oli tähtaeg 20 detsember.
  Ja kuuendal jaanuaril juba sünnitasingi.
  Kuidas lasti nii kaua üle kanda?
  Ma olin juba siis looduslaps, arsti juures käisin mingi detsembris alguses ära ja rohkem nägu ei näidanud. Kolisin teise linna, seal arsti polnud ja ma isegi ei teadnud, et on mingi piir, kust kauem enam lapsel kõhus olla ei lubata.
  Noh, sündis ära, terve ja kaunis, ühtegi ülekandmistunnust ei olnud. Mismpeale ametlikesse paberitesse läks “teil oligi vale tähtaeg, tegelt oleks pidanud hilisem olema”.
  Ma ka sünnitasin meeletult kaua, mingi 40+ tundi, aga kuna sellest 30 olin ämmaemandaga kodus (üritasin kodussünnitust, aga lõpuks soovitas ämmakas haiglasse minna ja veed lahti teha, sest tema ju ka ei saanud magada ega hinge tõmmata eriti), pandi paberitesse kirja 20 tundi.
  Sest siis on kõik normi piires ja kena ja et mul tõesti kõik korras oli, läks statistikasse kui “normaalne sünnitus”, mitte “igati ebanormaalne, aga kõik läks jube hästi”.

 8. Lahe postitus; ma turtsusin ikka korralikult naerda:D Jaksu sulle:)

  P.S. See on nüüd küll ilmselt veits TMI, aga rinnanibude näppimine aitab ka platsenta väljutamisel. Mainin kuna sellest eriti ei räägita ja mina ei teadnud seda ning mu esimene sünnitus lõppes narkoosis, kuna arstid ei saanud mingi nipiga platsentat muidu kätte (mingi hetk lamas mu kõhul u mingi neli arsti:D).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.