anna kannatust

Kus ta siis halvasti oli

Te raudselt kõik teate seda anekdooti, mis käiab suht lõputult nii, et mees (M) läheb sõbrale (S) haiglasse külla ja küsib, mis juhtus:

S: No näed lendasin lennukiga ja mootor läks katki.

M: Siis oli küll halvasti.

S: Mis seal halvasti. Ma hüppasin langevarjuga alla.

M: No siis oli ju hästi.

S: Mis seal siis ikka nii hästi oli. Langevari ju ei avanenud.

Ja nii edasi, ja nii edasi, ad nauseam.

Noh, see oli minu nädalavahetus ja veel tänane päevgi. Sõitsin parajasti mina laupäeval mööda Laagna teed kodu poole, kui esmalt lülitas raadio end välja ja seejärel hakkasid absoluutselt kõik tuled armatuuril vilkuma. See on nagu halb, eks ole, aga pole midagi, sest auto liikus ometi edasi! See on nagu hea, eks ole, ainult, et see edasiliikumine kestis maksimaalselt kilomeetrikese. See on nagu halb, aga auto suri täpselt siin:

Ehk siis auto andis lõplikult otsad täpselt Motoneti juurest üle tee, nii et sai minna ja uue aku osta. See oleks nagu hea, eks ole, aga selleks peab enne üle tiheda liiklusega Laagna tee saama (ja seejärel raske aku kaenlas tagasi). See oleks nagu halb, eks ole, aga selle jaoks ongi ometi inimestel mehed majja võetud. Nii et uus aku sai peale ja jõudsime edukalt koju. See on ometi hea! Aga probleem polnud ju akus, vaid generaatoris, nii et nüüd olime (neli päeva enne ametlikku tähtaega!) ilma autota kodus lõksus. Krt, see on üsna halb ikka. Kus ta siis halb on, kui mul on suurepärased naabrid, kes mulle laadijat laenasid, et saaksin vana aku ka uuesti täis laadida ning esmaspäeval nö varuvariant pagassis autoga remonditöökotta sõita! Noh, kus ta siis hea on, kui krussis närvidega Cyrus juhtmed sassi ajas ja naabrite laadija õhku lasi. 😢

No aga ega otseselt halb ka ei olnud, sest aku pidas ikka nii kaua vastu, et jõudsime esmaspäeval kenasti remonditöökotta, saime end vaeseks maksta ning rahulikult kodu poole sõitma hakata, ilma et miski oleks katki läinud või keegi sünnitama hakanud. See on ju hea! No aga kus ta siis hea on, kui peatusime tankimiseks ja järsku ma näen — ilma naljata — et väsinud Cyrus on tõsimeeli diisli asemel bensiinipüstoli kätte võtnud. 😂 Ma arvan, et autol käis ka kogu ta pikk elu silme eest läbi. Nii et see oli ikka päris halb, maksta mitusada eurot remondi eest, et siis otse diiselmootorisse bensiini kallama sõita. Aga no kus ta siis halb oli, kui me ometi piisavalt vara jaole saime ja vähemalt see koledus jäi olemata, paak on siiski diislit täis.

Ehk siis jõudsime elusalt ja tervelt koju, mis on ometi täiega hea. Tahaks suisa öelda, et lõpp hea, kõik hea. Ainus probleem on selles, et nüüd homme hommikul peaks minema poodi naabrile uut laadijat ostma. Ja nende möödunud kolme päeva põhjal ma tõesti kardan juba ette seda, mida kõike on võimalik sellise lihtsa asjaga VEEL perse keerata. Allah üritab öelda mulle, et jäta need naljad ja osta lihtsalt uus auto omale lõpuks ometi.

24 kommentaari “Kus ta siis halvasti oli

 1. Heh jube hea lugu lugeda aga üsna nadi läbi elada. Sa niikuinii tead, et raskustest on kõige lihtsam irve näol läbi murda. Täitsa ime, et sihukese pulli peale sünnitama ei hakanud.

  Ma samas huviga ootan tolle elamusi pakkuva protsessi kirjeldusi, mis loodetavasti enne aastavahetust jaksad üles riputada. Omalt poolt soovin Sirrule raudset närvi, pole kahtlustki, et sina saad niikuinii nagu muuseas hakkama!

   1. Tänud kahele eelnevale vastajale, kes minust ette jõudsid, nüüd ei pea ise enam uurima. Samas annan üldise juhendi kui kunagi veel on vaja mingi asendusaparaat kellelegi osta. Esiteks tee kindlaks originaali parameetrid ja vaata poest selle alusel sarnane välja. Aga enne ostmist küsi omanikult, äkki too eelistaks mingit muud varianti (järsku see oli lihtsalt vana ülejäänu aga veel töökorras) nagu näiteks sulas (mida saab alati ja kõigeks konverteerida) kompensatsiooni (poe hindade põhjal tead ka umbkaudset summat).

    1. Jah, mu isa ütles ka mulle, et lollakas, ära mine veneaegse asja asemele kohe uut ostma, vaid küsi enne, mida ta üldse tahab ja äkki eelistab sula.

 2. Issake, nii sündmusterikas postitus.
  Aga tegelikult, jah, kui aus olla, siis ootame me siin ilmselt kõik hoopiski ühte teist sündmust. Mu mees juba paar päeva küsib hommikuti, kas sel ronijast crazy-coolil blogijal, kel ameeriklasest abikaasa, on baby juba käes. (Eelneva põhjal võid järeldusi teha, mida ma kodus sinust rääkinud olen.)

 3. (Ela rahulikult – või nii rahulikult, kui saad – ei pea sünnitama, et blogilugejad rahu saaksid =D nende oma probleem =P)

  1. MINUL ei ole mingit probleemi ja MINA olen täiesti rahulik :), ei käi ootavale emale pinda, et kas oled juba sünnitanud ja millal jne.
   Ma armastan Rentsi ja väljendan siin oma tundeid, st. kirjutan, et elan ta beebiootusele kaasa, ja ma arvan, et kui mu kaasaelamine talle ei meeldi, siis ütleb ta seda mulle ise, eks :).

   1. Üldiselt jah, ma ei nt läksin kaitsvaks, sest mul on meeles see tunne, kus iga krdi inimene, keda ma kohtan, on: “Oi, sa ikka veel ühes tükis?!” ja ma tahaks lihtsalt talle kingade peale oksendada, sest krt, ma olen ühes tükis jah, kas sul midagi muud ilmset öelda ei ole, nt et oo, päike tõueseb ikka veel hommikuti vms?!

    1. Oh, inimestel on ikka kombeks ilmselgetest asjadest juttu teha. Näiteks “sa oled paksuks läinud!”. Mõnda ütlust oodatakse (sa oled juuksuris käinud, see soeng sobib sulle), mõnda mitte eriti (issand, miks sa oma pea ometi LILLAKS värvisid?!). Nagu ma ise ei teaks, et kaal on tõusnud ja juuksur head (või halba) tööd teinud. Aga ju ütleja mõtleb, vähemalt mõnikordki, et räägiks seekord mitte tema enda võluvast isikust, vaid pööraks tähelepanu vestluspartnerile. Ja millega sa seda juttu siis ikka alustad muuga, kui ilmselgete tõdedega – Rents ei ole veel sünnitanud, päike tõusis ka täna hommikul, kehakaalu langetamine on teinekord raskevõitu ja hea juuksur on kuldaväärt.

     Laps tuleb täpselt siis, kui ta ise tulla tahab. Senikaua hoiame pöialt, et sünnitus tuleks kerge ja sujuv. Ja pärast hoiame pöialt, et gaasivalud ei vaevaks, et laps päeva ja ööd ära ei vahetaks, et hambad tuleksid muretult jne jne.

    2. Ma muutun nyyd ka ryndavaks – minu komm käis selle kohta, et IGA KURADI SAMM lapsekandmise lõpuotsas on n-teist kuni n-kymne lisakiloga paras jõunumber. Olen ka talvel lõpurasedana diiselmootoriga auto 25-28-kilost autoakut vedanud, toast laadimast allahoovi auto peale + kylgepanek, ja mitte 1 kord, muust tassimistootavast mudrust yldse rääkimata. Sellise kogemuse/teadmuse juures ei huvita mind mitte see, et “no millal ka”, vaid “ma tean, mida sa tunned, ole tugev ja kanna hästi”, sest see pole mingi peotantsuke.

    3. P.s. sõiduauto aku on kuni 20 kilo, mul on lihtsalt …natuke suuremad aparaadid, sest eluviis. No ei hakka iga liigutuse jaoks kuskilt meest otsima, ise saab oluliselt rutem 😉

    4. ega ma sulle, mustkaaren, oleks ka vastama hakanud oma kaitsmisega. Mulle lihtsalt tundus, et kommentaarid lähevad liiga: “No sünnita nüüd juba” auku.

    5. Kui oma viimasele, peaaegu +30 kiloga kantud lapsele mõelda, siis lõpus oli vabanemise ootus juba väga suur 😁😁 aga teisele ei julge soovitada, hehe.

    6. Juhuks kui segaseks jäi: minu kommentaari point polnud “no sünnita nüüd juba”, point oli hoopis, et olen oma mehele Rentsit rääkinud asju, mis asetavad Rentsi “crazy cool” kategooriasse. Mis (minu maailmas) on vägagi arvestatav kompliment.

    7. Ma nyyd eriti ryndavaks – miks kuradi pärast peaks keegi kellegi kehakaalu, kleiti, jumet yldse sellisel toonil kommentaarima? Kehakaal on meditsiiniline näitaja ja ilma detaile teadmata oldagu viisakalt vakka. Muudel juhtudel aga kostab öeldud lausete tagant välja “sa oled koledamaks läinud, see annab mulle niigi piiratud meesteturul rohkem eeliseid, ja mina tahan issidele hea tydruk olla, parem, kui sina, hehehe”. Eriti helisevalt kritiseeritakse sõbranna välimikku ju siis, kui mõni atraktiivne v muidu tähtis mees kuuldeulatuses on. Oi, kui palju kõrvalt kuuldud selliseid vihjekyllaseid vestlusi.
     Eakamatel, mitteviljakatel mitteseksikatel naistel on see lihtsalt kauaaegne sisseharjunud võitlusvõte, targad vanamutid nagu nt mina seda teiste nt kaasvanamuttide häirimiseks ei kasuta 😁😁

    8. Rents on, jah, teadupärast tuntud lilleke, kes vajab teiste hoolt ja kaitset või ambrasuurile viskumist. Eriti kommentaariumis. Boože moi.

    9. Lapsed-lapsed, oleme nüüd kõik sõbrad, mul on nagunii savi, mis öeldakse. Ainsad, kes käivad närvidele, on tuttavad, kes kirjutavad iga päev Messengeri ja küsivad, et noh, kas sünnitad v? Jah, sünnitan siin parajasti, aga ei viitsinud öelda kellelegi.

    1. Õhta on, harmoonilisest pereelust on siiber, nypeldaks nyyd maailma ebaõiglust, karmi kliimat ja internaliseeritud misogyyniat. Nothing personal, just for fun.

 4. See uue auto ostmine on pmst hea mõte. Ma ostsin endale nn varuauto ja paar kuud hiljem teatas vana auto filtri malfunctionist. Tere talv. Otseselt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.