anna kannatust

Miks kõik viimaste päevade uudised nii imelikud on?

Esiteks muidugi see Lavrovi tütre uudis. Nimelt kes ei tea, siis tema tütar Polina elab Londonis ja nüüd sai siis tema ka lõpuks sanktsioonid kaela. Aga mind ei hämmasta mitte sanktsioonid, vaid see olukord üldse. Polina elab Londonis, oma isiklikus korteris, mis maksis 4,4 miljonit naela. Korteri eest maksis Polina sulas. Ma ei mäleta, kas on jutuks tulnud, aga ma töötasin varem ühele UK turule suunatud laenufirmas, kus ka kõik IT-töötajad pidid kohustuslikus korras rahapesu tõkestamise koolitusi läbima ja lühidalt öeldes ei tohiks selline olukord kunagi tekkidagi. Või otse öeldes — see inimene, kes rahulikult kinnitas korterimüügi ilma võime teavitamata sellest, et mingi 21aastane piff ilmus välja 4,4 miljoni naelaga sulas ja ütles, et “ah, ämma öökapist sain” (oot, see oli vist keegi teine?), peaks olema vangis. Aga ei ole. Ja miski ütleb mulle, et pisike mutrike ilmselt isegi teavitas ja kõrgemalt öeldi, et tasa, kõik on ok. Tavaliselt on pigem nii. Aga see osa sündmusest ei huvita kedagi. Need seadused tunduvad olevat rohkem nende inimeste jaoks, kes nelja või 40 tuhandega neid mänge mängivad.

Teiseks Varro. Seletage mulle keegi seda paduusklike loogikat. Laste tapmine on väga kurb, aga mitte eriti kõneväärt, sest Eestis tehakse aborte. Saan aru, et ta selle väitega võrdsustas need kaks, aga tegelikult ju mitte —kui ta korraldab meeleavaldusi abortide vastu, aga mitte sünnitusmajade pommitamise vastu, siis järelikult on esimene ju hullem. Mul on tunne, et see nagu natuke seostub mu eelmise postitusega, et üks on nagu teadlik otsus ja teine saatus, aga suvalise kõrvalseisja (ehk siis nii minu kui ka tema) seisukohast tegelikult ei ole ju? Ühel juhul viib arst läbi abordi ja teisel juhul pommitab sõdur sünnitusmaja, mõlemal juhul ju konkreetne otsus. Ja ma tõesti ei saa aru, miks see, kui valges kitlis meedik hävitab rakukogumi on hullem kui see, kui sinelis sõdur hävitab natuke suurema rakukogumi? Või on massihävitus moraalselt parem, sest kui sa tulistad koolimaja, on alati tõenäosus, et mõni jääb ellu? Kui nii, siis ma saan aru, miks neid ei kõiguta see “kui abort ära keelata, hakkavad naised uuesti ohtlikke meetodeid kasutama” — kui naine hüppab trepist alla või istub saunas, kuni minestab, on juba jumala teha, mis sellest lapsest saab. Aga kõlab ikkagi kahtlaselt seda moodi, et a) naised ei tohiks elude üle otsustada, sõjas teevad otsuseid peamiselt mehed ja b) keegi on äkki võib-olla minu meelest (st minu subjektiivse arvamuse kohaselt, ma ei väida midagi kindlalt, ärge kaevake kohtusse) Venemaa poolt kinni makstud. Miks mitte mõlemat.

Muuhulgas käis Juho Kalberg Twitteris välja geniaalse idee, et whataboutism võiks eesti keeli olla varroloogia. Kuigi olgem ausad, varrologism oleks siis parem.

No ja siis muidugi need inimesed, nii eestlased kui ka venelased, kes praegu üksteise võidu sotsiaalmeedias räägivad, et miks neile ukrainlastele igasugu asju tasuta antakse ja keeleoskuses järeleandmisi tehakse, ma pole midagi saanud! Kulla sõber, see on selle pärast, et nemad PÕGENEVAD SÕJA EEST, aga sina oled lihtsalt lohh. Või noh, selle väikse mööndusega, et ma olen 100 protsenti nõus, et tasuta eesti keele õpe peaks olema igaühele kättesaadav. See ei tohiks olla kulurida, mille pealt kokku hoida, ja see, et meil on juba aastaid liiga vähe kursuseid, mis saavad kohe täis, tähendab, et valitsus pole kas Pronksiööst midagi õppinud või et teatud parteid on praeguse olukorra ja kahe rahvusgrupi pideva vastandumise ja vastandamisega rahul, sest see aitab neil rohkem hääli saada. Viimaste päevade sisepoliitiliste uudiste taustal ei oska tõesti arvatagi, kumb.

Ja seda, et meie valitsuse päästab Martin Fucking Repinski poleks ilmselt keegi meist uskunud. 🤣 Huvitaval ajal elame.

29 kommentaari “Miks kõik viimaste päevade uudised nii imelikud on?

 1. Muidu olen nõus küll, aga keeleõppe koha pealt — siin ei tohiks niiväga riiki kritiseerida, sest selgelt valdav enamus nendest georgi linte kandvatest “eestlastest” pole keele õppimisest huvitatud ka siis, kui peale makstaks.

  1. See võib olla tõsi, aga ei muuda asjaolu, et kõik tasuta kursused rabatakse hetkega ära. Inimesed passivad peale, et jaole saada, ja jäävad ikkagi ilma. Nii et tuleks paremini kohelda seda gruppi, kes TAHAB õppida.

   1. Jaa, seda 100%. Mu enda abikaasa on välismaalane ning üliraske on saada tasuta kursustega löögile. Soovijatele peaks kindlasti võimaldama. Lihtsalt märkus selle osas, et AINULT riiki süüdistada ei saa 😀

 2. Välispoliitilised uudised on ka imelikud – Schrödingeni Zirinovski ja samasugune Šoigu, kes on vaheldumisi nii elus kui surnud ja Itaalia rikkur, kes väidab sotsiaalmeedias, et Eestis kiusatakse taga vene vähemusi ja kui need eesti venelased talle vastu vaidlema hakkavad, siis blokib nad ära teatega, et teda tabas paremäärmuslaste rünnak ja see punase risti pealik Lavroviga käsikäes hängimas ja…
  Ulme. Ulme.

  1. Varro on juba nii igapäevane, et enam ei viitsi väga vaadatagi, aga mõned riigikogulased tekitavad küll küsimusi, kas meie valimissüsteemis on midagi valesti.

 3. Oot kuidas see Repinski valitsuse päästis? Ma viimasel ajal olen suht oma mullis olnud või ainult sõjauudiseid lugenud (OK seda nägin, et abiratas tahtis EKREIKEt tagasi aga ei läinud läbi… ja pärast käis villase kampsuniga poseerimas Ukrainas aga ikkagi, mis see kitsekarjus tegi?)

 4. Kust need imelised meemid pärit on? Mul md pole twitterit ja instas käin ka yle aasta, fb-s keegi pole jaganud…
  Mulle teeb muret, et sisejulgeolekut peetakse nagu mingiks maagilise kosmoseenergia abil e iseenesest pysivaks asjaks, sest igasugu varrologistid on saanud pikka aega sõnavabaduse sildi all nõrga andmetöötlusvõimega inimeste ajusid komposteerida. Selle tagajärjeks ongi see, et rahvas ei suuda keerulistes olukordades konstruktiivselt tegutseda, hakatakse segast juttu ajama ja kaootiliselt tegutsema, et mitte öelda kiusu pärast kurja tegema. No kuidas, kurat, saab olla selle vastu, kui meil on mõned (tean, tean) elu eest põgenenud ukrainlased, samas, kui Poolas on neid vist 2 MILJONIT, Moldovas, mis on meist palju vaesem riik, mingi 400 000 (kogu inf ERRist) ja sealkandis on selline kaos, et nuta. Kurat, aidatagu neid inimesi siis ruttu sõda ära võita, linnad, loomulikult vene raha eest, tagasi ehitada ja ongi küik hästi. Aga kes tahab oma perset laiaks istuda ja vinguda, oma hädades riiki, Kaja Kallast ja NATOt syydistada, sellel on praegu palju kuldseid võimalusi.
  Maailm ON lolliks läinud.

   1. st ma ei ülehindaks “rahva” osakaalu selles vingumises. Osa läheb kindlasti kaasa, aga algatajad on profid.

    vt ka kuidas vaktsiinivastane trolleerimine sõja alates järsku kokku kuivas, sest trollid pidid kõik ukrainlaste kallale asuma.

    1. Nende teemadega on kuidas kuskil. Meie tunneme end otse rinde taga olevana ja muidugi on kogu tähelepanu sõjal. Aga ameerika viroloogid täheldasid küll, et nende blogidest või twitterikontolt kadusid sõja alates järsku sõimajad ära – kui enne said nad sõimu isegi suvaliste postituste eest à la “lapsed on imelised”, siis järsku võis ta kasvõi kirjutada vaktsiinide kasulikust toimest ja ühtegi trolli ei tulnud.

   2. Vahendite osas mul puudub igasugune inf, aga teatud organiseeritus ja mõningane kindel sõnavara on näha kyll. Mina tunnen muret selle yle, et need organiseeritud tegelased nii vabalt ja takistusteta absoluutselt igasugust jama saavad ajada. See on juba siseturva kysimus, sest minu arvates on kõik piirid ammu yletatud. Sellega, et varrologistidel on avalik-õiguslikus meedias, erameediast yldse rääkimata, võimalus oma jutte vabalt vesta, neid leiab kõigis parteides ja riigikoguski. Lyhidalt – asjad on p.rses.

 5. Ja millega need imelikud uudised imelikud on.
  1.Kui kuningatütar Zamundast tuleks ja tahaks korterit osta, seal maal naelu pole on ainult kruvid vahetad kruvid naelteks kõik on ok. Kui sa pole printsess ja elad “vabas” maailmas elad tuhnitakse su rahakotis puhtalt usaldamatusest.
  2.Varro lähtub sellst, et loodet tuleb armastada tingimusteta nagu ka inimest.
  3.Varro on jurist see ongi nende loogika.
  4.Ukrainlased ei saa midagi tasuta riik ostab iseenda elanikelt teenust iseasi kui jätkusuutlik see on.
  5.Valitsuse vahetuseks pole õige aeg.

 6. Ma olen aru saanud, et kui keegi ostab korteri in cash (mida on lihtne sulaks tõlkida) siis ei tähenda see seda, et läheb sularaha näpu vahel korterit ostma, vaid et ostetakse kogu korter oma raha eest ilma laenuta.

  1. Ahhaa, siis olin mina täielik tainas lihtsalt seda artiklit lugedes. Viimasel ajal on slaavlastelt lihtsalt tulnud neid uudiseid, kus in cash tõesti tähendab sularaha (näiteks mingi riigist põgenev ukrainlanna (Ukraina poliitiku naine) võeti piiril vahele, sest tal oli 28 miljonit dollarit ja üle ühe miljoni euro sulas). Ja üldse on mulle jäänud mulje, et venelastel ja teistel slaavlastel on see komme, et oma raha ei usaldata, nii et hoitakse seda kuskil sularahas dollarites (nüüd ka eurodes).

   1. Slaavlasi ja idaeurooplasi tuleb kontrollida ja kahtlustada, ega kas nadkedagi maha ei ole löönud ja kus kohast nad selle raha üldse leidsid. Venemaast on saamas hea salakaubamaa. Eesti peabki hiinamüüri ehitama piirile. Sa pead endale selgeks tegema, mis on uudis ja mis on lihtsalt mingi rahvuse või staatuse parastamine, et sind emotsionaalselt rõõmustada kui käsi su taskusse aetakse.:)

    1. No mu point oli pigem see, et meil siin usaldatakse panku, seal ka ausad rikkurid ei usalda ja koguvad pigem sularaha voodi alla.

    2. Meil osavad kulda ja panevad voodi alla, sa pead oma tainast sõtkuma ja masserima miks inimesed teevad nii. Sa teeksid seda ise ka, kui sa leiaksid et see on endale kasulik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.