anna kannatust

Ma ei julge küsidagi

Kas teil läksid jalad pärast lapsesaamist endisesse mõõtu tagasi ja kui jah, siis kui kiiresti? Ostsin enne sünnitust hirmkallid ronimissussid, sest need olid parajasti soodukaga ja mu lemmikud ning mõtlesin, et kohe on endised jalad tagasi, aga nüüd on laps juba kolm ja pool kuud ning isegi matkasaapad ikka veel pitsitavad. 😭

27 kommentaari “Ma ei julge küsidagi

 1. Ei läinud. Esimese lapsega +1 ehk jalanumbriks sai 37,5. Teisega sama hüpe ja juba aastaid on mu käimad nr 38,5 – 39, oleneb lõikest.

 2. Ei läinud tagasi, kõik “enne lapsi” kõpsikud ujusid ajalukku.
  Ja ma ei saa isegi öelda, et see juhtus, kuna läksin paksuks, sest esimene laps kaalus mul 2,8 kilo ja ma olin nädalaga kergem kui enne rasedust. Aga näe – jalanumber 37,5 – jumalaga!

 3. Minu jalg küll suuremaks ei läinud. Viimastel raseduskuudel, tõsi, olid jalanõud kuidagi tihkemalt ümber- panin selle üldise paisumise arvele, aga millal “paisumine” alanes, ei mäleta.

 4. Oot, olgu üks vastus ka selline, mis küsijat lohutab.
  Pane iga kommentaari lõppu: “aga sinuga nii ei juhtu, küll need papud varsti jälle sobivad!”
  No aga miks mitte?

 5. Mul läksid jalad rasedana vrdl muu paisumisega niigi vähe paiste, aga hiljem u poole aasta jooksul jälle änamvähäm vanasse suurusse tagasi.
  Ma eelistan ammu kas 1-2 nr suuremaid saapaid, crocse, turvajalatseid vms, justnimelt sellepärast, et jalgade kehakaal kõigub päeva lõikes mõnevõrra.
  Kurb, kui Su ronimisjalatsid on venimatutest materjalidest, aga äkki võtavad jala kuju, kui sussi niisutada ja kodus kanda? Nahast ja tekstiilist jalatsitega see töötab hästi.

  1. Peab proovima jah, ronimisjalatsid muidugi ostetakse üldse nii väikesed kui kannatab (proffidel tihti 3-4 numbrit oma jalast väiksemad).

  2. Ronimisjalats on niigi jalast täpselt natukene väiksem ja pmst aetakse seebiga jalga… See peab päka väikeseks ja kitsaks “sõraks” kokku tõmbama, millega saab ka tillukse serva või nublu peal seista ja püsida.

 6. Tähendab, jaaa! Mul pärast teist last ikka 1,5 nr suurem jalg ja kaks aastat pärast kolmandat tagasi endine. Et läheb küll!

 7. Jalanumber on laste-eelse ajaga suurenenud kaks suurust 39->41. Kaks last ja mülemal korral läks jalg numbri võrra suuremaks.

 8. Kaevasin ajukäärude vahel 😉 Mäletan, et kontsaga kingad ei läinud jalga, kuid kes siis kontsadel kärutamas käib. Mul on väike jalg ja kõik jalanõud, sh spetsiaalsed jooksutossud, läksid jalga probleemideta. Kontsaga kingi hakkasin kandma alles siis kui tööle tagasi läksin (4 aastat pärast esimese lapse sündi), läksid samuti jalga…kuid olid “vanamoodsad” ja vahetasin välja uuemate vastu, mis olid sama number kui eelmised.
  See on individuaalne ja garantiid ei saa keegi anda, kõik sõltub tellija materjalist 😉 Lootus jääb.

 9. Mu lapsed on 23 ja 25 ja siiani ei ole jalanumber väiksemaks läinud. Õnneks ei läinud jalg teise lapsega ka suuremaks. Ma arvan, et siin ei ole tegemist enda raskuse suurenemisega, ma võtsin esimese lapsega 8 kilo juurde, vaid teatud kohtumisega täiendava koguse kasvuhormooniga või lihtsalt sidekude muutub raseduse ajal pehmemaks ja jalg vajub suuremaks

 10. Kolm last. Esimese lapse sünniga jäi jalanumber samaks. Teise lapse sünniga jäi jalanumber samaks. Kolmanda lapse sünniga jäi jalanumber samaks. Kui noorem laps oli 10 ja vanem 20 läks jalg pauhti number suuremaks, niiet pidin kõik uued jalatsid ostma. Mõnikord nagu jube pika vinnaga see sünnitusjärgne jalasuurenemine. Ja megarõve, et see saabus just sel ajal, kui laste jalad ka hullult kasvasid – neile oli nagunii vaja konstantselt uusi jalatseid ette kühveldada ja siis veel endale ka. Valus.

 11. Pool numbrit suuremaks jäid ja seda just laiuse arvelt.
  Kehvem lugu on, et mu üldpikkus vähenes kah sentimeetri võrra ja nüüd tuleb juba vanadus peale ja näksib omakorda lühemaks. Aga see kõik on kukimuki selle kõrval, et mu neerud mõlema raseduse ajal koledaid streike korraldasid.
  Millega sind veel lõbustada?

 12. Jjalad lähevad paiste, siis tuleb jalgadele viina kompressi teha, kingadele võid ka kompresi teha, et nad avaramaks muuta. 🙂

 13. Mul ei ole absoluutselt mitte midagi mõistlikku kommenteerida peale imestamise, et kuidas inimesed oma jalanumbrit nii täpselt teavad, kui see on igal firmal niikuinii suvaline? Mul on jalanõusid suurustes 39-42, kõik parajad, rase pole olnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.