anna kannatust

Kas te olete ka märganud, et Ukraina sõjaga kadus koroona ära?

Üks vaktsiinivastaste meem, millega kahjuks tuleb nõustuda – tõesti pole suudetud vaktsiini uuendada, nii et need ka uute variantide vastu head kaitset pakuks 😦

Mina näiteks ei ole. Ma näen selleteemalisi kommentaare Facebookis vähemalt korra nädalas ja olen täiesti hämmingus, sest ma võin valetamata öelda, et viimased kuu aega pole olnud nädalat, kus mõni mu sõpradest või sugulastest koroonasse ei haigestuks. Kusjuures ühed sugulased, kes hiljuti jälle põdesid, ei ela Tallinnas, nii et asi ei saa isegi selles olla, et just Tallinna hipsterite seas seda hulga rohkem oleks, nii et ma ei tea, kuidas ma nende kommenteerijate kirjutajatest nii erinevas maailmas elan. Kui ma tahaks vandenõuteooriat arendada, siis ma ütleks hoopis, et riik üritab koroonanumbreid kunstlikult all hoida, sest vaktsineeritud inimesi ei lasta enam testimagi, kui nad just riskigruppi ei kuulu, nii et kui neil just pole tuju rahatähti luhvtitada, siis statistikasse nad enam ei lähe. Aga tunduvalt tõenäolisem on see, et valitsus on lihtsalt aru saanud, et meil lihtlabaselt pole enam raha koroonaga tegelemise jaoks, ning kuna need tüved saadavad vähem inimesi haiglasse, siis lihtsalt tehakse nägu, et haigust pole olemas. Ehk siis minu ja nende vandenõuteoreetikute arusaam praegusest olukorrast on tegelikult sama — valitsuse jaoks pole koroonat enam olemas — lihtsalt järeldus algpõhjuse kohta on erinev. Nemad arvavad, et selle pärast, et seda pole kunagi olemas olnudki ja varem neile valetati, mina arvan, et oli olemas ja nüüd … noh, otseselt ei valetata, aga üritatakse vaikselt kalevi alla lükata. Aga no ütle sa Kalevi kohta, mis sa tahad, aga nii paks ta nüüd ka ei ole, et selline asi ta voltide vahele ära mahuks. Karta on, et sügisel reisimiseks on ikka süsti vaja.

Otsisin kõige lollimat meemi ja vat, mis leidsin!

Sõbranna just naeris, et tuttav venelane (st Eestis elav Vene kodakondsusega inimene) oli raevus olnud, sest piiril nõuti, et ta testi teeks — ja kui ta teatas, et ta ei tee mingit testi, sest inimõigused ja blablabla muud head asjad, mis jumal just valitud rahvale ette on näinud, ei hakanud keegi temaga isegi vaidlema. Piirivalvur andis dokumendi tagasi ja ütles rahulikult naeratades, et otse loomulikult, keegi ei sunnigi, nautige Ivangorodi. 😀 Ei pea vist ütlema, et ta tegi testi. No tõesti ei ole kahju, ma võin aru saada vaktsiinivastasusest, aga kui sa nii karm TESTIVASTANE oled, siis no istu kodus, jumalime, mitte ära kolista ühest riigist teise.

Ahjaa, ärist tahtsin ka rääkida. Mina, kes ma pole iial isegi limonaadi müünud, olen siin ometi vähemalt sama suur spetsialist, kui tissivaba Mihkel Kunnus imetamisest rääkides, sest ta on ühes loengus käinud, nagu meil siin nädalavahetusel selgus. No ja mina olen suisa “Rikka isa ja vaese isa” raamatut lugenud ning lõputöö jaoks isegi mikro- ja makroökonoomia õpikuid, nii et põhimõtteliselt võiksin ma Eesti ajakirjanduses spetsialistina arvamusartikleid kirjutada. Nii et nüüd räägin ma ärist.

Meil siin nimelt ei ole ühtki normaalset restorani, kohvikut ega pagariäri jalutuskäigu kaugusel. St viimast isegi oleks, aga Merit ei ole hetkel veel nii pikalt üleval (ja kärus magamise jättis maha), et oleks mõtet temaga 45 minutit kohvikusse jalutada, et tassi kohvi juua. Ainus asi, mida meil on (ja suisa kaks!) on kiirtoiduputka. Nii et otse loomulikult on mingid tegelased vaadanud nüüd meie linnaosa ning jõudnud geniaalsele järeldusele, et “siin on kaks kiirtoidukat -> siinsetele inimestele meeldib kiirtoit -> me peaksime kolmanda kiirtoidukoha avama”. No nagu milleks? Kas ei võiks vaadata, millest siin linnaosas päriselt puudus on? Ma annaksin ühe sõrme ära normaalse kohviku eest. Miks teha juurde üks asi, mis võiks õitseda ainult siis, kui neil õnnestuks üle lüüa kõik kahe eksisteeriva koha kliendid, selmet teha midagi, millel siin konkurentsi pole? Ma arvan, et oleks neil kas või auk, kust väga kvaliteetset kohvi saab, oleks minusugused kodused mammid korra päevas kohe seal (kui ma nüüd mõtlen, siis ma ei ole oma käru topsihoidjat veel kordagi kasutada saanud — kurb ju lausa). Ehk siis jah, ma küll istun ainult kodus oma tagumikku laiaks, mitte ei tee äri, aga miks ometi ei võiks teised inimesed siin niimoodi äri teha, nagu mulle meeldiks?

P.S. Öelge mulle, kus pangas oleks kõige paremad autoliisingu tingimused? Kui guugeldan, leian ainult reklaami, kus igaüks oma peput kiidab (konkreetseid numbreid mainimata), nii et tahaks teada, kas tõesti pean jälle viide erinevasse panka taotluse sisse andma, et teada, mida valida.

24 kommentaari “Kas te olete ka märganud, et Ukraina sõjaga kadus koroona ära?

 1. Ma kõigist ei küsinud, aga SEB-st sain sellised tingimused nagu tahtsin (20% sissemaksu, 30% jääkväärtust, intress oli 2,68% + euribor). Swedist sain kehvema intressi ja jääkväärtust pakuvad ainult siis, kui ostad nende liisingupartnerilt (ettevõttelt, suvalise eraisiku puhul ei pakuta üldse kasutusrenti). Uuema auto puhul (mul oli 2015 a) saab paremaid tingimusi. Muid panku ei tea, aga ehk on abiks.

  1. Väga oli abiks, sest ma ise parima meelega võtaksin muidugi ka SEBist. Meil lihtsalt see häda, et abikaasa on elamisloaga, mitte kodanik, ja siis ei taheta talle üldse anda, aga mina ise olen ju vaene kullakaevur. Või noh, mitte päris nii, aga kui emapalgast kodulaen maha arvata, siis väga palju üksi üle ei jääks liisingumakseteks, ja tema korralikku palka nad ei taha arvestada. :/

   1. Ma ise ka panga silmis mingis mõttes isegi vaesur 😀 Ja tead, nad on seal kuidagi maru paindlikud. Swed ka alguses pakkus mingit x summat igakuiseks liisingmakseks, mille kohta arvasin, et ju siis sissetulek ei kannata arvutuste tõttu rohkem välja vms. Aga pärast tegi mulle juba igasuguseid põnevaid pakkumisi, kus kuumakse oli 1,5 x algselt pakutu, nii et ma väga sellep ei muretseks. Tee SEB-sse päring ja saad mingi tunniga vastuse (või juba varemgi). Kui ei saa neid tingimusi, mida otseselt küsid, siis edasi on juba kokkuleppe küsimus. Vb nad kaastaotlejana aktsepteerivad välismaalast.

    1. Kusjuures eluasemelaenu jaoks nad tegid eriotsuse, et teda kaastaotlejaks saada, muidu ma poleks iial siia oma kodu saanud. Aga eluasemelaenul on ju maja tagatiseks, autolaenud/-liisingud on riskantsemad.

    2. Ma tahan lihtsalt mingit normaalset automaatkastiga autot, et saaks last linnas ringi sõidutada ja ise trennis käia, aga selles hinnaklassis, mida vaatame, neid nii palju ei olegi. Hetkel üks Mercedes sihikul (C 300).

    3. Hehee, meie ka ostsime C, aga 220d. Väga mõnus auto, me oleme nii rahul. Ilus muidugi ka, aga mugav sõita ja säästlik on ka. Peamiselt linnasõidud ja keskmine kütusekulu 8 l kandis. Kas see 300 on bensiin? See kindlasti võtab julmalt kütust.

     Mina igatahes väga soovitan seda autot. Valik on praegu vist väga lai (meie otsisime, siis sedaane oli müügis vaid 7 tk), aga head varianti on muidugi keeruline leida. Kui kohe täna ideaalset pole, tasub natuke oodata.

     Ma teie eelarvet ei tea, aga juba 23-24 eest suudab ka Veho Saksast tuua. Kui saadad päringu ja oma nõudmised, annavad vastuse, mis hinnaga ja mis ajaks saaks.

  2. Väga oli abiks, sest ma ise parima meelega võtaksin muidugi ka SEBist. Meil lihtsalt see häda, et abikaasa on elamisloaga, mitte kodanik, ja siis ei taheta talle üldse anda, aga mina ise olen ju vaene kullakaevur. Või noh, mitte päris nii, aga kui emapalgast kodulaen maha arvata, siis väga palju üksi üle ei jääks liisingumakseteks, ja tema korralikku palka nad ei taha arvestada. :/

 2. Mul ka SEB-ga palju paremad mälestused, olgugi et aastatetagused. Otsisin siis eluasemelaenu pakkujat ja Swed ja SEB olid ikka kaks täiesti erinevat maailma. Ühes vaadati mind nagu inimest, teises nagu odavat kasutut rämpsu. Nii suhtumine kui pakkumised kardinaalselt erinevad.

 3. Koroonast niipalju, et pole see kuhugi kadunud. Üks sõber mattis paar nädalat tagasi oma “pole mulle neid vaktsiine vaja” – suhtumisega ema. Kui aus olla, siis ülekaaluline pensionärist diabeetik + koroona… Ütleme nii, et see oli aja küsimus, millal nii läheb.
  Kurb siiski.

 4. Juulis pidi ju uus laine tulema, küll sellest siis ka mainstream-meedias rohkem rääkima hakatakse. Kõigega harjutakse. Isegi sõja arengud on nüüd juba maksumüüri taga.

 5. Huiwa pangast saaks ka. LHV Pank on ka olemas, üldiselt oleks mõistlik teha igasse panka päring, siis on selge kes tahab päriselt klienti.
  Põdesin hiljuti mingit viiruslikku nohu 3 päeva üle 4a. ei viitsinud testi küll teha, muidu karvad valutavad ja saba nagu polekski. 🙂
  Vandenõuteoorja järgi levitatakse koroonat tahtlikult, et oleks põhjujust majandust sulgeda praegu ei levitata. Keskpank annab tellimuse sisse vanasti käis see paavsti kaudu, aga nüüd helistatakse Muskile tema ajab asju Marsi kaudu , et palun üks 6kuuline koroonalainetus mingi z tüvega kui majandus kärssama hakkab. 🙂

  1. Tuttavad, kes testi teevad, teevad rohkem selle mõttega, et saavad kuus kuud jälle rahus lennukisse. Aga samas testi tegemise eest peab maksma, mul vaktsiin oli viimati veel tasuta.

   1. Süst ikka mitte test kehtib 6 kuud 😉 Praegu ei küsita enam vaktsineerimise kohta, no minult vähemalt ei küsitud.

 6. (haavunud häälel): mul on B-korv ja pikka maad joostes olen isegi nibusid teipinud…

  Tuttavaid on mulgi viimasel ajal haigestunud. Ja ajakirjandust seest poolt nägevana võin kinnitdada, et koroonauudised enam ei müü. Boring as shit, kui klassikuid tsiteerida.

 7. Ükski usaldusväärne allikas pole väitnud et koroona oleks kadunud. Seda ei üritata ka kalevi alla panna, statistikat leiab endiselt kui huvi on. Lihtsalt uudisväärtus on lõpuks kadunud, massimeedia on pööranud tähelepanu muudele teemadele nagu Ukraina sõda või Trumpi tegemised või Eesti valitsusläbirääkimised. Ühendkuningriigis 1.4 miljonit koroonahaiget eelmine nädal, ime et BBC viitsis avaldada: https://www.bbc.com/news/uk-51768274

  Reisimise koha pealt ma ei usu, et sügisel uut süsti või testi tahetakse. Lõpuks on aru saadud, et elame uues reaalsuses sõbralikult koos koroonaga ja kogu moos. Muidugi kui just mingi uus ja eriti vastik tüvi välja ei ilmu.

 8. Kui keeruline pole, võtke kõigist pankadest pakkumised.
  Ukraina sõda erutab mind iga kell rohkem kui coviidi teema. Meie kandis läks see suht rahulikult, ikkagi inimtyhi metsapoole, ma põdesin varakevadel omicroni ära ja jäin ellu, aga mootorikytuste hinnatõus tänu sõjale on sama, mis elu 30 a tagasi keerata, e nälg, katk ja toroid.

 9. Pärnamäe Rimi majas on väga korralik saiapood. Kohvikuga on muidugi veits kehvem.
  Covid ära ei kao. Sellega peaks nüüd koos elama hakkama. Kui see põhjustab sama palju rasket haigestumist kui grippi, siis on see meditsiinisüsteemi jaoks hallatav maht ning tegelikult ei ole vahet,.milline viirus parajasti su nohu põhjuseks on. Praeguseks hetkeks on enamuse inimeste organism selle koroonaviirusega kohtunud ning tegemist ei ole enam totaalselt uue asjaga. Ma tõesti loodan, et see paanika sügisel uuesti ei puhke. Kogu selle vaktsineerimise eesmärk on raske, haiglaravi vajava haigestumise vältimine.

 10. Mul on autolaen ja pakkumised võtsin paarist pangast (swed, LHV), soodsam pakkumine oli siiski see, mille klient ma ise olen (lepingutasu ja hindamine olid odavamad palju). Ehk et pane tabelisse kõik tingimused, sh lepingutasu, %, hindamine (mul oli see kohustuslik), sissemaksusumma, periood, kuumakse, kohustuslik kindlustus ja kasko. Siis võrdle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.