anna kannatust · konnapoeg

Elus, aga vaevu

Tahtsin sel nädalal juuksed lühemaks lõigata, et neid lihtsam kammida oleks, aga loomulikult ei jõudnud nüüd seda ka

Mul on selline tunne, et ise ka hästi ei usu, et selle nädala peaaegu üle olen elanud. Mäletate, ma ütlesin juba mitme nädala eest, et Sirru oli haige? Noh, ta ei saanudki päris terveks. Või siis enamvähem sai ja tuli uus haigus, kes teab. Arstid küll mitte. Igatahes esmalt jäi haigeks, siis nagu läks paremaks, aga oli pidev väsimus, ja siis kahe nädala pärast lõi järsku palaviku ka 39 kraadi peale, et saaks pihta hakata see tore tants, kus on vaheldumisi kõrge temperatuur ja külm higi ning pidevad värinad. No ja igasugused sellised huvitavad sümptomid, nagu vahepeal tuimaks minevad sõrmeotsad. Nii et päris mitu päeva pidin mehe pärast muretsema ja käima kontrollimas, kas ta on jätkuvalt elus, sest meie voodis ta sel ajal muidugi ei maganud. No ja sellele lisaks üksi tegelema lapsega, kes on harjunud vaheldumisi emme sülest issi sülle saama (alguses me ei teadnud, kas on ehk viirus, siis ei julgenud teda talle üldse ligi lasta). Kõrge palavik tuli muidugi laupäeval, nii et esmaspäeval läksime Roccasse arstile, sest sinna sai lihtsalt kõige varem päriselt aja (tema perearst ei taha minu meelest kunagi teda päriselt näha, kui on vähegi võimalik seda vältida, ma üritan ta vist enda perearsti juurde üle tuua), aga ega meil siiani mingeid lõplikke vastuseid pole. Vähemalt saime välistavate testide abil igasugu levinumad viirused välistatud, aga põhimõtteliselt keegi ei tea praegu, mis tal täpselt viga on. Ootame ja vaatame, mida järgmine vereproov nädala pärast näitab.

Ahjaa, see oli minu jaoks esimene kord järeltulijaga kaubanduskeskuses käia ja see oli ausalt öeldes kohutav kogemus. St laps käitus normaalselt, aga ma kind of eeldasin, et tänapäeva kaubanduskeskustes ikka mingi normaalne ema ja lapse tuba on, kus ma saan ta hetkeks turvatoolist välja võtta, vajadusel teda toita jne. Rocca Al Mare keskuses oli selleks otstarbeks invavetsus mähkimislaud, mille ette oli asetatud … puust tool. No et juhuks, kui ma peaks tahtma kohe peldikupoti kõrval istuda ja oma last toita. See on täiesti absurdne ju. Kusjuures kogu see nali tiivas, kus on peamiselt lasteasjade poed, nii et nad ilmselgelt on teadlikud sellest, et lastega emad kulutavad oma raha seal küll, aga neile pole võimalik näiteks ühte normaalset tugitooli ja mängunurgaga pisikest ruumi eraldada? Ma isegi ei eelda, et see tasuta peaks olema, ma oleksin valmis maksma selle eest. Saan aru, et vanemate lastega saab Seiklusmaale minna, aga sellistele, kes veel ei jookse ega karga, pole midagi. Neil on pool tundi 4,5 eurot, ma oleksin valmis selle raha maksma diivani ja pisikese lasteaediku eest. Käisin isegi kõik kohvikud läbi, lootuses, et mõnes on mängunurk, et ma saaksin ta paariks minutiks käputama panna ja ise tassi kohvi juua, mkm, absoluutselt mitte midagi. Kas üldine eeldus on, et lapsed on kodus, kuni nad neljaseks saavad, ja siis hakatakse neid vaikselt inimeste sekka tooma v? Või et laps ongi rihmadega turvatoolis kinni teel keskusesse, seal keskuses ja seejärel teel koju, mis ka kiirema käigu puhul on igatahes kokku üle tunni? See viimane kõlab ju ülimalt ebameeldivalt.

No ja selle tralli tulemusel oli ta loomulikult koju jõudes üleväsinud ja ei tahtnud enam magama jääda. Kõige hullem oli see, et me oleks pidanud samal päeval korra veel tagasi minema (Sirru ei olnud sellises seisus, et teda üksi saata, isegi mitte taksoga, sest ta tõesti isegi ei kõndinud sirgelt), nii et ma kujutasin juba elavalt ette, kuidas mu laps karjub terve tee sinna ja tagasi. Õnneks päästis mu väikevend päeva ja tuli appi, muidu oleks ikka päris hull olnud. No ja siis järgmisel päeval saime seda nalja uuesti teha, sest arst saatis mehe koroonatestile ka. St laps on autos enamvähem ok, aga kui ta seal kas või kaks minutit magab, siis pärast seda on ta taas kaks tundi üleval, iga hetkega järjest halvemas ja halvemas tujus.

Ehk siis olin samm sellest, et ka lõpuks Tik-Toki konto ära teha, et saaksin postitada videosid oma nutmisest, nagu tänapäeval kõigi kuulsate emmeblogijate seas moes on. Mu elu on nii raske, palun laigi ja subskraibi! Isegi juuksurisse pole mul õnnestunud minna, sest no ma saaksin ju minna ainult tema uneajal, sest ma ei riski hetkel last isaga üksi jätta — aga selgus, et kohaliku juuksuri päevaplaan on juba üllatavalt tihe, ei ole sugugi nii, et helistad ja ütled, et tuled nüüd kohale. Ma ei taha isegi moekat soengut, tahaks lihtsalt pool patsi maha lõigata, et lihtsam kammida oleks ja nii tihti peeglist ülemist pilti nägema ei peaks. Vähemalt titt on selle kõige juures jätkuvalt armas.

P.S. Miks mul ei vea Star Trekiga? Lõpuks ometi on tehtud Star Trek, mis ka tõesti hea on ja mida ma ise kõigile soovitan. Ja mul on nüüdseks KAKS korda arvuti episoodi viimase kümne minuti peal üles ütlenud. Esimesel korral mõtlesime, et mingi uuendus lõi asjad vussi, teisel korral saime aru, et kõvakettad, millelt asjad jooksevad, hakkavad üles ütlema. Aga mul on siiani nüüd viimati vaadatud osa lõpp nägemata.

14 kommentaari “Elus, aga vaevu

 1. Hmm. Minu ajal olid mingites keskustes sihukesed “pane oma titt siia käputama ja joo ise kõrval kohvi” mängukohad olemas. Ma siinkohal päriselt pööruks dr. Perekooli või mõne FB grupi poole ja küsiks, et kus / mis keskustes teie oma väikelastega käite, et oleks normaalne kohvik ja need muud vajalikud kohad olemas.

 2. Ma ei tea kas seal küll lapse maha paneks, aga roccas oli vanasti 3-4a tagasi üks peris kena imetamis-mähkmevahetusruum ühe poe sees, kui ma ei eksi siis mingi KidZone vms, no suht nende mänguasjapoodide-vetsude kandis ta seal oli. Seal oli igast tarbeid (mähkmeid, rinnapatju, niiskaid salfakaid ja isegi mõnus tugitool ja veeautomaat et saaks juua ja rinda anda.

  Ülemistes on lastetoad isegi avalikult leitavad ja sisaldavad ka mõnusat tooli jms, isegi mikrokas oli, et lapsele piima soojaks teha, seal ainult see ruum suht suur seega inimesi voorib sisse-välja suht palju.

  Kaubamaja lastemaailmas on ka väike lasteruum, jällegi mikroka ja joogimasinaga, hea koht kui oled üksi kesklinnas, last pole kuhugi panna, aga endal on juba piss silmini. Mõnusasti saab nii vankriga sisse kui ka vankrile on uksetaga koht. Mähkimislaud ka seal.

  Kuskil keegi kunagi tegi isegi google mapsi kaardi, et kus veel neid kn, aga seda praegu ei leia ega lingi 😦

  1. Uskumatult kõlab peaaegu!
   St hästi tore.
   Mina ei julgenud oma präänikutega üldse poes käia, sest kartsin nii hirmsasti seda, mis juhtub siis, kui nad kisama pistavad.
   Ja neid pilke ja nägusid…
   Mingeid lastetubasid siis veel ei olnudki.
   Aga see kestab nii lühikest aega, õnneks 🙂

    1. Been there, done that.
     Usu, läheb kergemaks, aga praegu tõesti ei kadesta. Kohe üldse mitte.
     Ma oli oma 10 aastat noorem ka, erilisi hobisid, mida enam harrastada ei saanud, ka mitte. Nii et ses mõttes oli lihtsam kuidagi kogu selle elumuutusega leppida 🙂

    2. *oliN 10 aastat noorem, hobisid ei olnud (peale õmblemise ja moe ajaloo).

 3. Roccas on veits viisakam ema-lapse tuba teise korruse söögikohtade koridori tualettide juures. Mängunurka pole, aga vähemalt vetsupott on teises ruumis. Miinuseks see, et lukku minu mäletamist mööda ei saa panna, mis on suhteliselt ebameeldiv, kui titt niigi on uudishimulik uue koha osas ja siis veel lisaks publik 😀 ja väikese mängunurga leiab Mack Bar-B-Quest.

 4. Julgustan eluterve pohhuismiga ise käärid kätte võtma ja lihtsalt lõikama. Olen harrastanud ja oli päris okei. St kannatas kuni juuksurini.

   1. Juuksed on taastuv loodusvara. Kui ka mõni salk kogemata liiga lühike saab, siis üsna varsti on see välja kasvanud ja muret ei ole. Ma olen oma peas igasuguseid imelikke värve katsetanud ja veel imelikumaid lõikusi, mitte üks ei ole mulle igaveseks pähe kinni jäänud. Kõik on lõpuks välja kasvanud. Nii et – julgelt käärid kätte!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.