anna kannatust

Ma ei tea, millal see juhtus

Viimasel ajal on ringi liikumas mingi tiktok selle kohta, kui kohutav on ootamatult avastada, et mõtled vanainimesemõtteid. No et elad enda arust normaalset elu ja järsku pesed nõusid ja mõtled, et vau, küll see on hea švamm. Noh, ma tabasin end täna mõttelt, et loodetavasti pole mehel nädalavahetuseks midagi planeeritud, tahaks rahus vannituba koristada …

9 kommentaari “Ma ei tea, millal see juhtus

 1. Rakud vananevad, ega mõtted muutuvad koos rakkudega ja vanade ajurakkudega on mõtted ka aeglasemad.Üleüldse on peas vähem ruumi et mõtteid keerutada. 🙂

 2. Haha. Vähemalt MINU vanainimesemõtted mulle meeldivad. Ma ei tahaks mitte mingil juhul ei seest ega väljast igavene 16-aastane olla, kui lahe ja seksikas see ka teiste silmis poleks.
  Aga, aga. Miskipärast on mul alati peas kaasas mu esimeste eluaastate mõtted, neid on nö mitu korrust yhekorraga jooksmas, mitu programmi arvutis lahti. See on palju ägedam kui olla noor ainult yhte äppi jooksutav kompuutrike.

 3. Üldjoontes olen ma sinu mõttekäikudega nõus, kuid seekord tundub mulle, et sa hindasid olukorda nõks valesti. Sellel “jummel kui hea svamm” ei ole vananemisega midagi pistmist. See tähendab lihtsalt, et sul ei ole depresiooni, vaid ülevõlli õnnehormoonid vms (kaugel normaalsusest) Vanainimesed ei ülista svammi. Tean, millest räägin.

  1. Vanainimesena ütlen, et sul on päevased rutiinid nii paigas, et kõik švammid ja nuustikud-nutsakud oma käe järgi seatud. Pigem mõtled sellest, et ei taha näiteks uut poiss-sõpra ega üldse kedagi uut oma ellu, sest tal on äkki teised švammieelistused ja hakka siis teda ümber õpetama.

   Ehk siis tekib räme rutiin igas pisiasjas.

   1. Aga teismelistel ju kindlasti mingit vapustavat švammi-eelistust ei ole? Järelikult ei ole see suundumus mitte “vanainimese mõtted”, vaid “keskealise mõtted”. Elu on enam-vähem paika settinud, ülikool koos ühikate ja muu pöörasega on selja taha jäänud, nüüd tuleb korraliku pereinimese rutiin ja tähelepanu pöördub igapäevaelu nüanssidele. Sellega käib kaasas teatud rahunemine – ei kisu enam iga reede kuhugi kluppi pildituks jooma vms, rahuloluks piisab ka vannitoa läikivaks küürimisest. Väikekodanlik keskealine mõtteviis. Ma tean, mul on see ka viimastel aastatel tooni andmas (kuigi ma olen Rentsist üle 10 aasta vanem). Päris vanuritel on jah nii, nagu Kaur ütles.

    1. No ma kirjutasin täna päriselt mehele õhinal, et papi kogumiskasti on tühjendatud, saame täna kogunenud kastid ära viia! See on minu elu. Endal ka hakkab piinlik.

    2. Teismelised on lihtsalt iga asja suhtes kriitilised, sh švammi. Eelistavad nad aga seda, mis emale ei meeldiks.

    3. Johhaidii millised kännud te olete😁 Ma pole jõudnud blogistada, sest puhkuse lõpp läks täiega käest ära. Iga päev mingi hull üritus, hea et mobla kaasas meenutamaks mis tehtud ja kus käidud😁 Mõtted liikusid nooruses sissetallatud radasid joogi ja seikluste teemal. Nüüd kui kolmandal päeval peale tööellu naasmist tasakaal hakkab taastuma ei taha kuidagi uuesti penskarieelikuks muutuda😜

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.