anna kannatust · konnapoeg

Traditsioonilised soorollid

Sel ajal, kui teised blogijad räägivad rõõmsa naeratusega meeste- ja naistetöödest, vaidleme me siin selle pärast, kumb saab välja puid laduma minna. 🤣 Ma ei jaksa enam passida selle lapsega.

See nädal on lihtsalt nii hull olnud, ta õppis sahtleid avama, juuksekumme peast ära võtma, kiirkäputama (vaene kass) ja pliidinuppude vastu huvi tundma. Sõna “ei” EI õppinud … Lisaks on ta nõus kõigi teistega kenasti maas mängima (eeldusel, et ta mind ei näe/kuule), aga mind nähes tahab kohe sülle (ja pool ajast võiks ma siis teda süles hoides püsti seista). Ma ei tea, kas kuumalaine häirib teda ka nii väga, et selle pärast suurem lähedusevajadus, aga kurat kui väsitav. Mul endal muidugi palavusest pea valutab (kuigi toas konditsioneer ja üldiselt üle 26 ei tõuse, ehitajad meil teevad väljas täistööpäevi selle ilmaga), nii et täitsa tõsiselt kaalun Soome kruiisi ainult selle pärast, et seal oleks jahedam. 🤣

Ühesõnaga saatke abi ja jahedamaid õhumasse.

Täiendus: Ma ei tea, millal ma õpin, et iga kord, kui ma kurdan, et suren, on tegu uue hambaga. 17 more to go.

12 kommentaari “Traditsioonilised soorollid

 1. Soomes pole jahedam kui just Lapimaale ei sõida, küsisin kohalviibijatelt.
  Mitte, et mul su kroonikate peale midagi tarka öelda oleks, aga millegipärast tuletavad su lookesed nagu välgust valgustatult oma laste titepõlve meelde. Tegelikult oled ja ainus titeblogija, keda loen, võimalik, et see efekt oleks ka teiste emade blogisid lugedes tekkinud.
  Mine tea.
  Aa, mis ma öelda tahtsingi….kui ma oleks oma laste titepõlves bloginud, poleks mul neid mingil juhul nii palju. Ma lihtsalt ei mäletanud neid probleeme kunagi kui tuli aeg järgmine eluplaani kuuluv laps eostada. Jah, neid pidigi neli olema, selline oli mu otsus enne kui esimene sündis. Oleksin normaalset päevikut pidanud, oleks esimene vist ainsaks jäänud.

 2. Lapsevanemad peavad arenema koos lapsega, et kui õpib sahtleid avama, õpid sina neid teistmoodi sulgema, et ta ei saaks avada ( meil oli köögis sahtliboksi käepidemetest ülevalt alla meetripikkune puidust pulk lükatud) Uste avamise kaitseks olid käepidemed üles tõstetud, käepide ei olnud horisontaalis vaid vertikaalis jne. Teleka ette maha sai ehitatud barrikaad küllili pandud diivanilauast jne. Igasuguseid asju sai omal ajal välja mõeldud, töötasin kodukontoris ja mul ei olnud kogu aega võimalik lapsel silma peal hoida, hiljem, kui laps juba aktiivsemaks muutus, palkasin lapsehoidja. Kõikvõimalikud nupud, mida eemaldada sai, eemaldasime ja kasutasime ainult siis kui vaja oli.

  See perioodi läheb ka mööda ja ühel hetkel saab kodu jälle kodu moodi olema 🙂

  1. Mõned harjumused jäävad. Meil on näiteks pliidil olevate pannide sabad enamasti sissepoole pööratud, olgu, et see on ergonoomiliselt ebamugav. Lihasmälu nõuab.

  2. Meil said alumised sahtlid täis asju, millega laps VÕIS mängida. Plastikust kausid ja muu selline. Pannisaba lükkan mitte päris sisse, aga pliidi kohale, see vist kehtib küll täiskasvanute jaoks ka? Samuti lihasmälu…

   Rahandusliku poole mõttes on kindlustus abiks. Mu järeltulija hävitas Humeri (pritsitav soolavesi nohu tarbeks) pudeli abil ära ühe teleka juhtploki. Telekas oli uus ja selle aja kohta päris suur. Garantii vahetas ära – meid ei huvita, et teie enda laps selle katki tegi, saate uue ja kõik!!!

   Kui laps iseendale viga teeb, siis seda muidugi ei kindlusta.

  3. Mul suuresti tahtmise taga asi, olen selles mõttes Kauri tüüpi, et tahaks, et tal huvitav ka oleks. Nii et olen ka tõesti mänguasju sokutanud alumistesse sahtlitesse.

 3. Minu noorema lapse lemmikmänguasi oli üksvahe kaks potti, millest ühes olid kas väiksemad kartulid või õunad ja ta võis neid tundides kaupa teise potti ümber ja jälle tagasi laduda. Oluline oli, et potid olid suured ja päris. Suur sabaga sõel meeldis ka. Istus laua all ja mängis rahulikult, hammaste tulekuga peale paari esimest erilisi probleeme polnud.
  Aga kuna lastel on loomulik huvi kõikide nende.kohtade vastu, kuhu nad ei tohi minna, siis sai told ajal poolitatud üks titeaedik, pool sellest kruvisime suure venna toa ja ahjuukse ette (korteriplaan võimaldas need kaka kohta koos eraldada) ja teine poolsai kruvitud nurgas seinariiulisse paigutatud arvutilaua ette. Ülejäänud elamine oli vaba kasutamiseks.

  1. …mis juuksekummide peast võtmisse puutub, siis seda sinu juuksegeeni tahaksin ma küll endale ka, kas sa saadaks mulle natuke? Enamikel tittedel on selles vanuses lipsuga peapaelad või mütsid, mida ära tirida, sest juukseid väga palju veel ei ole.
   /Kade/

  2. Jeekim, millised kirjavead ma tegin… See on see ilma prillideta kommimine. Ärge vigu lugege!
   Kas teil pliidinupud ei ole sisselükatavad? See lûkkaks lapsepoolset ohtu pliidile mõne kuu võrra edasi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.