anna kannatust

Nüüd olen ka mina Sanna Marinis pettunud

Miks need nibud lubatud on?

Olen siin nädal aega juba ühe silmaga neid uudiseid lugenud. Inimene käis peol ja nüüd palub vabandust iga mõeldava ja mõeldamatu asja eest. Palun vabandust, et olin joonud, palun vabandust, et tantsisin, kohe tõestan, et ei olnud narkojoobes. Kas te kujutate ette, et mõni Eesti poliitik pärast pidu (sest näiteks häälte lugemiste ajal annavad nad kõik meil pehme keelega intekaid) ütleks, et käisin rahva rahustuseks narkotesti tegemas?

No igatahes täna hommikul lugesin pealkirja, et Sanna Marin palub topless-piltide pärast vabandust. Läksin innukalt kohe pilte otsima, sest ilus inimene ometi, ja … Esiteks pole need isegi mitte tema rinnad ja teiseks olid need kaetud. Rannas näeb rohkem kui neilt piltidelt.

47 kommentaari “Nüüd olen ka mina Sanna Marinis pettunud

 1. See postitus viis ka minu nii kaugele, et guugledasin “sanna maris topless”.
  Aa. Mingid sõbrad, kes allkorrusel “suudlesid ja tegid muidki vallatusi”.
  Tunnen et tahaksin inimeste pärast nutta.
  tegin õigesti, et kogu seda “skandaali” ignoreerisin.

 2. Ma mõistan, et oled veel suhteliselt värskelt lapsega maha saanud, mistap tulebki mõistvalt suhtuda, ent kas Sa just ei sattunud võrdlema võrreldamatut?
  Soome peaministrit ja mingit Korea jorssi?
  Mis meil, eestlastel, üldse siinkohal väga arvustada on?

  1. Eiei, see kriitikanool oli Instagrammi pihta, mis lubab meestenibusid, aga mitte naistenibusid. Rahvusest ja positsioonist sõltumata.

   1. Taevale tänu.
    Mul on ilmselt palavus pähe löönud, ei saa enam üldse millelegi/kellelegi pihta.

   2. Just, olen täiega nibupaljastamisvabaduse toetaja, isegi nõus vastavasisulisest demonstratsioonist osa võtma 😀

 3. Kuidas ma seda nüüd sõnastan, et oleks arusaadav ja jumala eest ei solvaks.

  Sa oled tagasi oma vanas heas vormis. Viis pluss. Just seda kõike ma tahtsingi öelda, mis selles postituses kirja on pandud, õnneks oskasid sa selle minu segase jutu asemel täpselt, vaimukalt ja tabavalt kirja panna!!

 4. Noh, teate, isegi MINA olen SMis pettunud, peale ta vabandamis-video vaatamist (kes 5500 loeb, teab, mis mul teema kohta siiani öelda on olnud). Juba ta skandaali käivitanud käitumist pidasin lapsikuks, aga see häält väristav tuha päheraputamine (vähe sellest, Ukraina ja Zelenski mängutoomine samas sõnumis???) – no see on ikka veel mitu kraadi lapsikum. Jaa, mõni võib taas öelda, et pisarad näitavad peaministri “inimlikkust”. Mina siiski ootaks riigijuhilt stabiilsust, vähem drastilist käitumist, nii tegude kui tagajärgede likvideerimise poole pealt. Nagu mingi seebiooper, ausõna. 🙂

  1. Just. Ikka Merkelisugust sisukast muttist oleks soomlastele rohkem tolku.
   Ei mingit häälevärinat ega dekolteed.

   1. Noh, ma otseselt Merkelit silmas ei pidanud – tema ma välistaks ainuüksi riietusstiili tõttu, see riivab mu ilumeelt.
    Või… oot… sa tegid vist minu kulul nalja? 🙂

    1. Oot, et Merkel välistuks ainuüksi riietumisstiili tõttu?
     Mäletad muidu, kas ta riigijuhtimisega enam-vähem hakkama sai?

     Sanna muidugi pidanuks müüjatüdrukuks jäämagi, mõne teise jaoks aga Kersti seeneliseks jäigi.

     Huvitav, kas on mõni (nais)peaminister, kelle tegu ja nägu sobiks?
     Et pidu peaks väärikalt, sõpru ka valiks paremini, PR team olgu tasemel – või pigem… ikka ise olgu tasemel, mis Eesti vaatlejaile sobiks.

    2. Jajaa, see ka veel takkaotsa.
     Üldse oleks pidanud vähem pildis püsima, nii poliitilis- kui esteetiliste valikute pärast.

    3. Ma tegin nalja Merkeli riietuse osas. NALJA.
     Jaa, muidugi tean ma ta riigijuhtimisest ka, ning selle põhjal ka hindan.

     Armas aeg. Mitte midagi ei või naiste kohta öelda enam, kohe karatakse hammastega kõrri ja pannakse EKREga ühte patta.
     Jaa, jaa, kõik naised on super, kõik mehed on sead. Olen rehabiliteeritud nüüd? 🙂

    4. Ma imestan, tõesti imestan.
     Kas tõesti soopõhiseks läks asi?
     Pigem siiski sinnakanti, et pole sel Soomel väärikat peaministrit.
     Ma ei oma täpset ettekujutust sellest, kuidas Soome valitsuses kriisijuhtimine korraldatud on, milline roll on peaministril, presidendil, ja mis on konkreetsed käsuahelad. Aga raske on uskuda, et kõik vaatavad üksisilmi Marini otsa.
     Nalja mõõtu too Merkeli kohta käiv kommentaar kohe kuidagi välja ei andnud.
     Aga see ole minu viga, et huumorimeel puudulik.

   2. … ja et asi oleks selge: mu ilumeelt riivavad ka paljud meespoliitikud 🙂 Vägagi paljud.

    Vastuseks küsimusele “kas on mõni (nais)peaminister, kelle tegu ja nägu sobiks?”: mulle sobisid/sobivad TEGUDE poolest naisriigijuhtidest muuhulgas Tarja Halonen, Gro Brundtland, Theresa May, Vigdís Finnbogadóttir, Nicola Sturgeon, Mette Frederiksen, Magdalena Andersson, Kersti Kaljulaid, Kaja Kallas, kui nimetada vaid mõned. NÄGU pole oluline.

    Kuid ma seisan vastu sellele, et niipea kui mõni naissoost riigijuht apsakaga hakkama saab ja keegi teda selle eest kritiseerib (olgu õiglaselt või ebaõiglaselt, see ei oma siinjuures isegi tähtsust), tõmmatakse otsekohe tagataskust “muidugi, naistele on vähem lubatud kui meestele” kaart. Mu meelest asetab justnimelt kaardi tõmbaja naised madalamale pulgale, sugu mängu tuues. Muidugi, mu seisukoht ei pruugi õige olla, ega ka enamusele meeldida. Sellegipoolest ei leia ma, et oleks põhjendatud minu suunas “Sanna pidanuks müüjatüdrukuks jäämagi?” stiilis märkusi visata. (St. ma _eeldan_, et see märkus käis minu kommentaari pihta, võin eksida.)

    Aga muidu – peace 🙂

    1. Ma kahjuks ei ole viimse kui ühe Haloneni poliitilise avaldusega kursis. Ega teiste enda poolt nimetatud riigijuhtide omadega. Maalisin nimesid nimetades üldise, illustreeriva pildi.

    2. Muide, selle sõjaga on paljude Euroopa poliitikute varasem jutt või teod hakanud halvemas valguses paistma – mitmel puhul ütleks, et chamberlainlikus. Võimalik, et siin Eestis on see valulisemalt tunda.

    3. Jaa, ja valulikkus on igati õigustatud mu meelest. Eesti ju sõjategevusele nii lähedal, lisaks otse Venemaa külje all.

    4. just.

     Ja selle pilguga vaadates tundub soliidsus vähem tähtis kui see, kellega nad on valmis tehinguid tegema.

    5. Aa, ei, mu nimekiri polnud sugugi eelkõige soliidsusel põhinev. Ja ma hakkasin mõtlema, et mõningaid nimesid näiteks Rentsi vanused inimesed ilmselt üleüldse ei teagi 🙂

     Samas möönan aukartusega, et su (nodsu) viimase kommentaari malekäik oli väga elegantne 🙂

    6. Selle konkreetse teema puhul on see minu meelest igati õigustatud argument, sest mina olen näinud pilte palja ülakehaga Ratasest, palja ülakehaga Kõlvartist jne. Üks neist on muidugi apetiitsem kui teine, aga keegi pole selle pealegi tulnud, et midagi vabandama hakata (või sellest üldse juttu teha). Soome peaministri puhul polnud isegi tema enda ülakehaga tegu. Nii et siin on vabanduse palumine selgelt sooga seotud ja no aastal 2022 kellegi palja ülakeha pärast vabandust paluda on absurd.

     Pidutsemine veits samasse auku, et kui (parlamendisaadik!) Madison täis peaga Pariisis ärpleb, siis kehitatakse õlgu ja öeldakse, et tööpäev oli ju läbi, eks igaühel vaja vahepeal lipsu lõdvemaks lasta. Indrek Tarandi täis peaga (TAAS) rooliistumine oli vist üldse ainult ühe päeva meedias, nüüd on haudvaikus. Olen valmis kihla vedama, et kui näiteks Monika Helme või Keit Pentus oleks täis peaga roolis olnud, loeksime me nädal aega sellest iga päev ajalehest. Sest sugu ON siin oluline, joov mees on Eestis igapäevane nähtus, keegi ei viitsi pikalt jutustada.

    7. Mis teosse ja näosse puutub, siis nägu minu jaoks tähendas siin väljanägemist, mitte kitsalt silmnägu.
     Ja Merkeli riietuse üle vallatlemine käis seega, kordan veelkord, minu jaoks, näo alla.

     Tervisele on kasulikum vähem eeldada.
     Ei, ma ei pannud Eppu ekreiitidega ühte patta.
     Kriitikanooli võivad saada kõik, soost olenemata.
     Aga naised on siiski rohkem tule all.
     Ma lausa imestan, et praeguse presidendipaari puhul on proua osas väga vähe kuulda.

     Aga teie, prouad, kas te mitte pisut pealiskaudsed ei ole?
     Marin vabandas, mina sain nii aru, seetõttu, et residentsis tegeleti asjadega, mis sinna ei sobinud, olgu selleks siis nibude demonstreerimine või muud üleannetused.

     Mida ma aga silma otsas ei või kannatada, on igasugune tänitamine, targutamine, inimeste nurkaajamine ja parastamine.

     Ja seda on jagunud mitme riigi ajakirjandusse ning suhtutud siis kultuuritaustalt lähtudes.

     Aga nn hääleväristamist välja tuua – et väristas justkui meelega? – no tule taevas appi… ausalt ka…

     Kuidas oleksid, Epp, peaministrina ise sellises olukorras käitunud, kus kuri on lahti lastud ja kuidagi tuleb see hapukurgihooaja mullistus üle elada.

     Jah, muidugi ei tahaks Sa peaminister olla, ja muidugi ei oleks Sa niisugusse olukorda sattunud.

     Aga kuidas Marin oleks pidanud käituma?

    8. exercicesdestyleennoiretivoire, vastuseks su küsimusele, mille mulle esitasid – (kuidas mina peaministrina oleksin käitunud): ma ei oska vastata. Ja ma ei leia, et peaksin oskama. Ma ei suuda end riigijuhi rollis ette kujutada. Teisele küsimusele (kuidas Marin oleks minu arvates pidanud käituma) vastasin siin Rentsi juures oma esimese kommentaariga.

     Seda öelnud, viskan nö. rätiku ringi. Mulle tundub mõttetu vaielda ja teravusi vahetada, see ei vii mitte kuhugi, kuna oleme antud teemas väga erinevatel seisukohtadel. Lisaks pole Soome peaministriskandaal minu jaoks nii oluline sündmus, et selle nimel piike ristata inimesega (loe: sinuga), kellega olen siin ja seal blogiavarustes mitmetes muudes teemades vägagi meeldivalt ühte jalga käinud.

    9. Ma tahaksin Eppu tänada ka.
     Teravuste vahetamine ei vii kindlasti kuhugi, aga ses tegevuses olen millegipärast viimasel ajal üsna agar.
     Pean aru pidama, miks, ja kuidas teisiti.
     Mul kipub see eripära (kui end sõbralikult noomida, ja mitte kohe piitsutama hakata) olema, et võitlen pahatihti viimse hingetõmbeni ideede ja põhimõtete eest, jättes kõrvale inimesed, kes oma ideid ja mõtteid kaitsevad.
     Aga ma ei ela ju põhimõtete, vaid ikka inimeste keskel, mistap palun taas vabandust oma äkilisuse pärast.
     Seda tuleb, arvata võib, veel, aga ehk saab minust enne surma veel kena vagur vanainimene 😉

     Kohe kergem tunne, saan proua Marinist veelgi enam aru 🙂
     (Siin lihtsalt teengi enda kulul nalja ega surgi veel edasi 🙂 )

    10. Pidasin jupp aega aru, kuidas su kommentaarile vastata, exercicesdestyleennoiretivoire, et üleliia cheesy ei tunduks. Välja ei mõelnudki, nii et las olla cheesy siis. Mul on väga hea meel, et antud asjale sedasi joone alla tõmbasime. Tunnen su kirjelduses iseennast ära, teravuste vahetamine ja põhimõtete eest võitlemine ei tekita mullegi probleemi. Tõsi, võrreldes 15-20 aasta taguse ajaga (või isegi 10) olen _suhteliselt_ vaguraks jäänud, toona poleks ma rätikut ringi visanud, oo ei. 🙂

     Ja see on sul väga hästi öeldud, et me ei ela põhimõtete, vaid inimeste keskel. Paraku tekitavad veebivaidlused tunde, et vaidled ekraaniga, mitte inimesega, ja nii see lappama lähebki. Ühesõnaga, mina tänan sind vastu, et minuga ühele lainele lülitusid, vaidluse lõpetamise lainele.

     P.S. Kui kellegi jaoks nüüd liiga siirupiseks kiskus, minge hammustage hapukurki või tehke tass kanget musta kohvi vms. 🙂

    11. Eks vaieldakse ja minnakse tülli ikka peaaegu omasugustega. Päris teisest maailmast pärit inimesega ei teki ju isegi arutelu.

     Nagu see lugu, kuidas kusagil ilma otsas saavad kokku kaks meest. Selgub, et mõlemad on kristlased, siis iirlased, siis samast krahvkonnast, siis samast maakonnast, samast külast ja elavad – oh imet – samal tänaval. Aga üks käib joomas / kirikus ühes kõrtsis / kirikus ja teine teises. Seepeale mehed sülitavad üksteise jalge ette ja lähevad igaveseks lahku jälle, sest sihukese värdjaga küll läbi ei saa saada 🙂

    12. Kuigi minu käest pole keegi küsinud, võin ma ikkagi öelda, et Soome peaministri asemel oleksin mina ilmselt vastanud, et ma palun väga vabandust, KUI mu teguviis kedagi solvas, aga midagi ebaseaduslikku ega isegi mitte ebasündsat ma ju ei teinud ja ju ikka õigus mõnikord pidutseda on isegi peaministril. (Ja mõtleksin sealjuures: ah, minge te ka õige perse) Aga samas pole ma ju peaminister, olen ma temast tublisti vanem ja küünilisem, ja ka oluliselt vähem pidutsemisest üldse huvitatud.
     Kõrvaltvaatajana tuleb mul siiski tõdeda, et meestele ja naistele kehtivad ses vallas väga suured erinevused nõuetes ja see on sitta kanti ebameeldiv. Ning mis puutub sellesse “Naistele on vähem lubatud kui meestele” teemasse, siis jah, nii ongi ja Soome peaministri kritiseerijad paraku ise alustasid selle kaardiga lehvitamisega.

    13. Mitte et konkreetselt _sinuga_ vaielda, Morgie, aga jäin siin vabandamise asjus pikemalt mõtlema. Ja mulle tuli seoses sõnastusega “vabandan, KUI mu teguviis kedagi solvas” meelde, et mingi aeg tagasi lugesin nn. võltsvabanduste teemal. (Ilmselt olin ise situatsioonis, kus mul endal tuli oma käitumise pärast vabandada, otsisin parimat viisi seda teha, sest noh, see va vabandamine ei tule mul alati sugugi kergelt, pean endaga tööd tegema.)

     Ühesõnaga, mälu värskendamiseks googeldasin täna nn. valevabandusi, mida psühholoogid välja toovad. Panen siia kaks linki, aga enamik minule ette sattunud alllikaid sisaldab enam-vähem samasugust loetelu. Ma ise ütleks, et mõned loetletud vabandusviisidest on täitsa OK, aga näe, spetsialistid arvavad teisiti.

     “People issue faux apologies for several reasons. They may not believe they did anything wrong or just want to keep the peace. They may feel embarrassed and want to avoid the feelings. They may feel shame about their actions but feel unable or unwilling to confront their shame.”

     https://psychcentral.com/blog/love-matters/2018/06/the-top-12-fake-apologies-and-what-makes-for-an-authentic-apology#1

     https://www.psychologytoday.com/us/blog/narcissism-demystified/202009/13-fake-apologies-used-narcissists

    14. Jaa, poliitikuna ma kasutaksingi meelega antud juhul seda, “vabandan, KUI” versiooni, sest seletage palun ära, mida Soome peaminister valesti tegi? Teadaolevalt ei roolinud ta purjuspäi autot, ei ületanud vilkurite saatel kiirust, ei tülitsenud sel peol kellegagi, ei kabistanud kedagi külmiku taga, ei varastanud kohvimasinaid ja tõestatult ei kasutanud narkootikume, lühidalt, ei teinud mitte midagi illegaalset ega ahistavat. Tema sarjamine on absoluutselt õigustamatu ja iga vabandus sel teemal saakski tulla ainult suure ja sarkastilise “kui” saatel. St kui mina oleksin tema positsioonis. Mida ma ei ole.

    15. Kui see teine skandaalike leidis aset valitsuse ruumides, siis see on tõesti kohatu ja vist ka mingite reeglite vastane ja sellise kohavaliku eest vabandaks muidugi ilma “kuideta”, aga see esimene lekkinud video… Eips.

   1. Just mõtlen siin tagasi eelmisele aastale, kus Kojamees kuulas veebika ees rahus mussi ja teate küll kes käis üldse oma noksi kontrollimas, aga vabandust ei palunud neist keegi. 😀

    1. …aga kusjuures see narkotesti tegemine ei kvalifitseeru mu meelest vabandamise alla vaid see oleks just punkt, millega tõestada, et midagi valesti ei tehtud, peaministri kallal saagijad on ise faking nõmedad. “Minge te ka kõik perse.”

    2. Ma olen muidugi alati kõikvõimalike testide tegemise poolt ja leian, et rohkem teste on parem, kui vähem teste, sest muidu muutub kõne väga ruttu müraks.

 5. Huviav kas Biden näitab pikas mantlis mõnele praktikandile oma kiisut 🙂 SM olematud pildid need on puhas klikimagnet ja tähelepanuärataja, aina torenevate hindade taustal. Analoogsed on narva tank või Tarandi joomine millest saab tuhandeid kirjandeid vorpida, ega imestada, solvuda, pettuda, tunda niisama rõõmu see on puhtalt emotsioonist.

  1. Kusjuures vastupidi, ma veel imestasin, et Tarandi joomine käis ainult hetkeks meediast läbi ja seejärel oli kohe vaikus. Ma oleks ka arvanud, et selle kallal järatakse nüüd mõnuga nädal aega.

  1. Aitäh artikli jagamise eest!
   Üle pika aja oli minu diivaninurgast kuulda naaerumüginat, kass tuli huviga vaatama.
   Kristallkuuli juures oli nimetet juhtumist samuti juttu, huvitav võrrelda.

   1. Et täpsustada, mida mul õige nii hirmsasti naerda oli, siis seda: «  ma ei saa mürki võtta, et Kadrioru lossis pidude põhitegelased olid mingi salapärase jõu tööriistad, nagu ma ei saa lõpuni välistada, et parvlaev Estonia ei hukkunud kokkupõrkes kašelotiga. »
    Ikka veel tuleb naer peale…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.