faith

Sa ütled alati nii imelikke asju

Lausus mu sõbranna algklassilaps, kui sõbranna palus tal toru hargile panna. Mis toru? Mis hargile? Ei ole siin ju mingeid torusid ega harke. No vot, kallid sõbrad, tegelikult on nii, et alguses oli ikka toru, mille sa kõrva äärde tõstsid ja siis hiljem hargile panid ja …

“Kas need on jälle need eelmise sajandi jutud?”

EELMISE. SAJANDI. JUTUD. Ma kandsin sind üheksa kuud ja nii pussitad sa mind otse südamesse?

21 kommentaari “Sa ütled alati nii imelikke asju

 1. Kujuta ette – umbes viiekümne aasta pärast oled sina see muldvana sugulane, kes sündis eelmisel sajandil ja mäletab veel aegu, kui inimesed ei kasutanud …(ma veel ei tea ja ilmselt ka ei saa teada, mida inimesed siis ei kasutanud)

  1. Kusjuures meie teiega, proua, oleme kasutanud ka asju, mida inimesed praegu enam ei kasuta.
   Mina nt olen kasutanud seda puuhammastega lauajuppi pesupesemiseks.

 2. Mulle meeldib mõte, et meie olemegi kunagi need veidrad vanainimesed, kelle sünniaasta on 19.., samal ajal kui kõik “normaalsed” inimesed on sündinud 2000-ndatel aastatel. Umbes nagu enda lapsepõlves oleks kohanud mutikest või ätti, kes sündinud aastl 1897, kuskil müütilises minevikus.

 3. Postapokalyptilises maailmas oleme pooljumalad, kes on näinud elektrit ja tervet rida kirjeldamatuid tehnikaimesid, aga kuna antibiootikume ja arstiteadust enam pole, siis me saame väga ruttu otsa.

 4. Rents sina 40 aasta pärast räägid lapselapsele mingisugusest klotsist, mille sisse ennemuistsel ajal räägiti ja mille külje peal pilte ja videot vaadati. Tolle aja lastele siirdatakse juba poole aastasena nii antenn kui vastav nanokiip, et üleilmne suhtlus oleks võimalik lihtsalt mõttega vajalikule kanalile lülitudes ja teist suhtluspoolt kujutluses nähes (vahelüli silmade kui tühipalja anduri näol võib ära jätta). Meediat jälgid kui unenägusid 😉 Neist järgmise põlvkonna teadvused ehk laaditakse otse pilve serveripankadesse, füüsiline keha mõttetu piirav koorem. Mina kahjuks selle ajani välja ei vea 😦

  1. sellest oli kunagi üks huvitav spekulatiivne artikkel, mida ma praegu üles ei leia – et kui teadvused saaks otse omavahel ühendada, siis tõenäoliselt sulaks nad kokku üheks teadvuseks, sest miks mitte. Võrdlus, mida kasutati, oli midagi sellist, et kui inimesel oleks ajupoolkerade ühendus kunstlikult katkestatud ja kummaski kujuneks eri isiksus, siis poolkerade ühendamisel ei jääks need eraldi isiksused alles. Ja ühtlasi oleks see tekkinud ühendteadvus sealt üksikute teadvuste uuesti väljaeraldamisest sama vähe huvitatud nagu omavahel suhtlevate ajupoolkeradega inimene nendevahelise ühenduse katkestamisest.

   (aint et kui ma õigesti aru saan, siis ei ole see ühes peas eri isiksuste tekitamine päriselus nii lihtne, et kaksa aga ühendus läbi ja valmis, nii et see analoogia töötab peamiselt mõttemänguna.)

   1. lühidalt oli see superteadvusse liitumine selles artiklis väga sarnane müstitsistliku surmakontseptsiooniga (ühined tervikuga, sest mingi eraldi indiviidina eksisteerimine oligi ainult illusioon).

   2. Natuke nagu lobotoomia🙄 Tedmata asjast mõhkugi ma siiski millegi pärast ei arva, et ajupoolkerad lahus eri isiksused oleks, a mine sa tea. Pilves teadvuste ühtesulamine poleks üldse imelik. Borg, resistance is futile😁

  2. Kiipide rauaaeg saab ka otsa inimestele hakatakse siirdama biokiipe mis arenevad koos inimesega ja on võimelised suhtlema raua aegsete kiipidega. Tulevikus wifi kaudu saad häkkida teiste inimeste ajudesse, et seal valimispropagandat ja reklaamiteha.

   1. Kostab lahe, aga tühja ma viitsiks valimiste või propagandaga jamada, niisama huvitav teiste peades ringi hulkuda😁

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.