anna kannatust

Ühe pepu kaks kannikat

Ehk siis valimised USAs, kõik teavad, jah. Täna on seal vahevalimised, kus läheb madinaks kõigi Esindajate Koja kohtade pärast – ja ka senati sajast kohast on võimalik 35 ümber mängida, nii et ei ole siin mingi naljategemine. Eelkõige muidugi see aborditeema, eks ole. Ma ei saa aru, miks, aga mitmed vabariiklaste poliitikud on otsustanud, et sellest jääb väheks ja lubavad, et kui nad võimule saavad, hakatakse rasestumisvastaseid vahendeid (peamiselt spiraali, paar tükki on maininud ka pille) ära keelama. Täitsa ausalt, mul on raske uskuda, et vabariiklased sellest huvitatud on, ka abielus 40aastased tahaksid ilmselt oma naise/mehega ilma kondoomita seksida. Ja on hulk inimesi, kelle jaoks vabariiklaste poolt hääletamine on olulisem kui see, mida nad tegelikult saada tahaksid, nii et karta on, et hääletavad ikka ja hiljem kurdavad. Kuigi ma tean vanemaid inimesi USAs, kes on terve elu vabariiklasi valinud, nüüd viimased paar korda demokraate ja ikka ütlevad asju nagu “ta on küll demokraat, aga siinsetest valikutest kõige mõistlikum”. Noh, et kui sa juba pea kümme aastat iga kord demokraate valid, siis äkki on aeg tunnistada, et ehk su vaated on lihtsalt muutunud. 😀 Aga mis see minu asi on, igaüks teeb, mis ise tahab.

Rääkida tahtsin ma sellest, et vabariiklased saavad pidevalt sõimu selle eest, et valetavad ja laimavad ja väänavad tõde. Mis on ka tõsi, iseasi, et kas seda saab nimetada tõeväänamiseks, kui mingi hull kosmoselaseritega juutidest jms räägib. Kui sa ikka sellist asja usud, siis see on sinu probleem (ja riigi probleem tervikuna, sest ilmselgelt on haridussüsteem mäda). Kuigi eks meil ka inimesed usuvad, kui Mart räägib üks nädal üht ja järgmisel nädalal teist. Aga praegu näen ma juba mitu nädalat Redditis, kuidas demokraadid räägivad igal sammul, et vabariiklased tahavad lapsi näljas hoida, sest hääletasid eelnõu vastu, mis oleks tegelenud rinnapiimaasendaja kättesaadavuse probleemiga. Mis, noh, tehniliselt on tõsi, nad tõesti hääletasid selle vastu. Aga nad hääletasid selle vastu selle pärast, et eelnõu oleks eelkõige andnud raha suurema hulga inspektorite palkamiseks – ja inspektorid ei saaks praegust olukorda kuidagi parandada. Praegune häda on tingitud sellest, et peamisel suurtootjal on teatud probleemid, mida nad kuidagi lahendatud ei saa. Lühidalt võiks otsekohene inimene rääkida siin kartellist, sest tootmine on USAs nelja suurfirma (Nestle, Perrigo, Abbott Nutrition ja Reckitt Benckiser) käes. Veebruaris hakkas Abbott Nutrition omal algatusel oma tooteid turult tagasi kutsuma, sest neli last sattusid haiglasse (ja kaks neist surid). Või noh, tehniliselt ainult ühe tehase tooteid, aga see tehas tootis poole kogu nende toodangust.

Igatahes vabariiklastel on õigus, rohkem inspektoreid ei saaks siin kuidagi aidata, seisaksid kõik kurvalt ja ütleksid, et tõesti on jamasti. Lisaks oli vabariiklastel TEINE eelnõu, mis minu meelest on hetkel hulga arukam, sest selle peamine eesmärk oli lihtsustada Euroopast ja Kanadast asendaja sissetoomist (sest nagu nad ise tunnistavad, Euroopas on kvaliteedistandardid toiduainetele hulga kõrgemad, nii et pole vaja karta, et sissetoodav kraam kuidagi kehvema kvaliteediga oleks). Nii et vähemalt see üks kord tunnen ma küll, et demokraadid tegelevad väga räigelt tõeväänamisega, et kuidagigi hääli juurde saada.

Ja teise vähemalt sama tähtsa teemana tahtsin kirjutada sellest, et nägin suvel, kuidas foorumis naised naersid isa üle, kes oli pannud beebile esmalt püksid ja siis bodi ja et nii loll ja laps näeb välja nagu Superman, kel aluspesu muude asjade peal. Tollal ma ei arvanud sellest midagi, sest suvi oli ja mu laps ei kandnud pükse. Aga nüüd tahaks küll öelda, et see isa polnud loll, vaid geniaalne – jätad bodil trukid lahti ja hulga lihtsam on kähku mähet kontrollida. Muidu tuleb pikad püksid alla tõmmata ja siis kuskilt külje pealt piiluma hakata. Nii et kui kedagi huvitab, siis ma olen tiim #superhero.

10 kommentaari “Ühe pepu kaks kannikat

 1. Ma lendan kolmandat päeva järjest koju (juba Riias!!!) ja ostsin putkast kaks ajakirja – Time ja Economist. Ja räägivad samast ja samamoodi. Pmst jääb mulje, et kõik poliitikud on värdjad parteist sõltumata. V noh, vähemalt häälekamad poliitikud on.

  Kui juba USAs on sihuke jama, siis mis vähem demokraatlikes riikides üldse olla võib???

 2. Mulle eeldib eriti su kümnesse tabav pealkiri 😀 Huvitav milline oleks sobiv mitmepartei süsteemi puhul. Kanadas meil 3 (koos prantslastega 4) parteid aga mõnes riigis parlamendis neid rohkem kui kaheksajala haarmeid 😛

  1. Tom, selle peale veetsin ma mitu minutit, püüdes leida netist mõnda mitme kannikaga tagumiku meemi, kahjuks ei leidnud, aga mõtle ikkagi, sinust hoolitakse!

 3. Mul plika kisub pükse jalast ning seega body pükste peale on vägagi vajalik igapäevane riietusnipp. Isegi trukid panen kinni, sest ega ikka ei kisu küll pükse jalast kui midagi neid kinni hoiab.

 4. Bodi/alukad sukkpükste peal on vana ja töökindel trikk selleks, et kiirema käiguga beebide püksid kandjale ikka järele jõuaksid.

  1. Kui peaks tekkima vajadus ülimobiilset roomavat pudinat paigal hoida võib talle alati allapõlve kleidikese selga tõmmata.
   Ainult, et sel juhul oleks hea kurt olla, sireenid lähevad raudselt tööle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.