haridusrikubmatsi · konnapoeg

Varbad külmetavad

Ei saa öelda, et talv oleks ootamatult tulnud, aga kuna teised inimesed oskavad ka ette planeerida, oli mul rehvivahetus alles homseks kinni pandud. Nii et täna sõitsin ma Ronminni VÄGA ettevaatlikult ja polnud sugugi mitte ainus selline liikleja. Ja hiljem lapsega trenni sõitsin veel ettevaatlikumalt, sest kallis laadung ikkagi. 😁 Aga jep, pärast kogu seda vingumist nädala alguses, sain ma kooliasjad nii kenasti valmis, et saime mõlemad trennigi. Kuigi mulle appi antud doktorant juba ähvardas, et tal järgmiseks nädalaks mulle põnevad plaanid, mis tavaliselt tähendab “palju tööd”.

Jalad all, nüüd tööle, nagu öeldakse

Aga üldse on toredaid asju ka juhtunud. Näiteks samal päeval, kui ma vingupostituse tegin, otsustas Merru, et ta on tugev iseseisev naine, kes ei pea kellelgi käest kinni hoidma. Nii et nüüd kõnnib ta nii, nagu videost näha, kuigi iga päev järjest enesekindlamalt. Ja ta on väga järjekindel harjutaja – enne harjutas nii, et hoidis kahe käega meist kinni, siis hakkas ise ühte lahti laskma jne. Nüüd harjutab vannituppa minekut ja sealt tulekut, sest seal on lävepakk, nii et sealt on keeruline üle kõndida.

P.S. Kas teile tundub ka naljakas, et kogu valge kultuuriruumi suhtumine (või vähemalt kõigi jalkafännide, sh ka spordiajakirjanike suhtumine) jalka MM-i on olnud umbes alljärgnev?

Ajakirjandus: Kuulge, Katar maksis altkäemaksu, et MM-i korraldada.

Inimesed: No mis seal vahet on, kus see toimub, las olgu neil ka natuke rõõmu.

Ajakirjandus: Kuulge, nad ehitavad neid staadione jms orjadega, 2500 inimest on surnud!

Inimesed: Issand jumal, mida te norite kogu aeg, laske nüüd olla! Jalgpall on oluline ja, pealegi, natuke austust teise kultuuri ja kommete vastu võiks ju olla. 😡

Ajakirjandus: Nüüd naad arreteerivad ajakirjanikke …

Inimesed: Meid ei koti.

Ajakirjandus: Ok. Btw, mängudel õlut ei müüda ning lühkarites ja maikaga pealtvaatajaid sisse ei lasta, küünarnukid ja põlved peavad mõlema sugupoole esindajatel kaetud olema.

Inimesed: MIDA KURADIMA VI**U!!!??? Mida need rätipead ennast õige arvavad??? Kas me pommitada ei saaks neid??? Demokraatiat oleks neile raiskadele vaja!

8 kommentaari “Varbad külmetavad

 1. Olen elu aeg olnud pühendunud vuti-MM jälgija aga seekord tuli teine nii ootamatult igasugu muude olulisemate maailma sündmuste vahel, et üllatusega küsisin tööl – football või soccer MM??? Millest võib järeldada, et mind suurt ei koti ja ilmselt ei viitsi ka otseülekandeid vaadata.

  Vuti MM peab toimuma põhjapoolkera suvel, et õige tunne oleks. Jalka ja õlu on lahutamatult seotud, õllemüügi keelamine MM’l on surmapatt, nii kultuuritraditsioonide kui inimõiguste ränk rikkumine 😛

  Protesti märgiks vaatan ainult paremaid väravamomente spordisaate kokkuvõttest 😀

  1. Laps on meil üldiselt ainult pikkade käistega, sest ta on täiesti ära kratsitud juba. 🤣 Iga päev loodan, et elu (kassi näol) õpetab, aga ta on mul väga põikpäine õppija.

 2. Sellesse ajakirjandusse tuleb suhtuda täieliku ükslõiksusega. Valge kultuuriruum pidagu pallimänge oma ruumis. Mõtlevad igasugu naljakat emotsionaalset jama välja kui nende äri kavalus vilja ei kanna. Täpselt sama ju siin Eesti- ukraina liitriigis.
  Kui inimesed 1L viina manustad, siis on nad tublid kui saavad ka niimoodi kõndida 🙂

  1. Ma ei taha öelda, et mul on inimõiguste rikkumisest ükskõik, aga … Neil seal oma naftahunniku otsas on täiesti ükskõik, mida mingi valge lits Euroopas arvab ja nende jaoks on nii Eesti blogijanna kui ka Inglismaa kuninganna täpselt ühtviisi suvalised valged litsid. 😀 Neid ei huvita, nad ei muuda midagi, sest neil pole vaja midagi muuta, nii et pole nagu väga mõtet oma energiat sellele raisata. Ainus asi, millest ma aru ei saa, on see, et miks nad üldse nii väga seda korraldada tahtsid, neil ei ole ju kunagi eriti hea jalgpallimeeskond olnud või midagi.

   1. Arusaamiseks on vaja teadmisi, agakui need piirduvad emotsionaalsel ajakirjandusel, siis ei saa tõesti aru, sest riigil pole nagu emotsioone. Milleks üldse raha eest palli taga ajada. Eks suures plaanis on see mõttemuster ja reeglite õpetamine, et kui oled osav siis saad endale persetäie kummardajaid, aga ka hea äri raha põleb ja nii saab sooja, sest ilma oleks kõigil kõhud tühjad. 🙂

 3. Jalgpall ei kõiguta mind absoluutselt ja selle MM ymber toimuv on väga häiriv, sest näitab Tendentse ja loob Pretsedente e tulevikus saame veel selliseid “spordi ja rahvaste sõpruse pidusid” (tglt võiks meenutada ka Pekingi olympiamänge). Ja siis on see juba jumala normaalne traditsioon.
  Väga äge iseseisev naine on. Su senised pingutused pole tyhja läind, toimub Progress, ja suvaline plogikommija naudib Väikese Inimese spordisaavutust, suu kõrvuni. 🤩

 4. Me pere on üldiselt suurvõistlusi jälginud, aga puhtalt selle Katarri jama pärast ei suuda. See oleks nagu Hitleri olümpiamängude nautimine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.