movies

Mõned filmi- ja sarjaarvustused ka

Olen siin viimasel ajal igasugu asju vaadanud, igasugu huvitavatel kaalutlustel. Näiteks “Last Night in Soho” sai vaadatud, sest keegi ütles, et siin mängib see tüdruk, kes Game of Thronesis Aryat mängib, nii et ma mõtlesin, et oh, pole teda Doctor Whost saadik näinud. Pool filmi ootasin, et millal ta siis tuleb, aga selgus, et teda polnudki. 😀 Film oli sellest hoolimata päris hea, kuigi … Ma ei tea, kuidas see on võimalik, aga see oli klišeesid täis ja sellest hoolimata täiega huvitav. Ainult see jäi päriselt häirima, et peategelasel nagu ei olekski oma iseloomu, ta kogu aeg kanaldab kedagi teist, aga ehk on see osa teismeliste eneseotsingutest vms. Point siis see, et maatüdruk läheb Londonisse ja hakkab seal nägema kümnete aastate eest toimunud sündmusi. Need on üsna hirmutavad ja nägemusi ei saa usaldada ja yadda-yadda.

Ahjaa filmi vaadates mõtlesin veel seda, et ma pole kunagi aru saanud, mida väljendiga soy boy mõeldakse, sest ma pole elus ühtki inimest kohanud, kelle kohta seda oleks paslik kasutada – ja vot siin filmis on tegelane, kelle kohta sa saad kohe aru, et ahhaa, this is what it means. 😀 No maailma kõige pehmem heteromees. Ja tundub, et see on tänapäeva meedias mingi trend, sest nii “Barbarianis” kui ka “Wednesdays” on see roll täidetud – ja “Barbarian” on õudusfilm! Vist, tundus küll pigem naljakas mulle. Aga ametlikult siiski õudukas. Nagu te kaanepildilt näete, siis siin mängib muuhulgas Bill Skarsgård, Skarsgårdide pere meh liige (nagu kõik teavad, siis meil on vana Skarsgård ehk Stellan, seksikas Skarsgård ehk Alexander, meh Skarsgård ehk Bill, ja imelik Skarsgård ehk Gustaf – tema on see, kes “Viikingites” külanõida mängis). Seda vaatasime me selle pärast, et mingid juutuuberid, keda Sirru jälgib, soovitasid. Minu meelest täielik saast, vihkan filme, mis on üles ehitatud eelkõige inimeste lollusele. Ok, ÜKS kord per õudusfilm on ootuspärane, aga kui järjest ja järjest tehakse valikuid, mida saab ainult lollusega selgitada, siis see on pisut liig.

Aga “Wednesday” meeldis mulle. St meeldib, mul on viimane osa veel vaatamata. See on tiinekatele suunatud, nii et muidugi klišeesid täis, aga samas lugu on huvitav – ja visuaalselt väga ilus. Tugev naispeategelane + abivalmis soy boy on muidugi teemas, nagu ma juba ütlesin. Siin sarjas on suisa kaks noormeest, kes on Wednesdaysse ülepeakaela armunud ja on valmis teda igakülgselt iga kord abistama ja talle kõik andeks andma, mis sellest, et ta üldiselt nende vastu isegi viisakas ei viitsi olla.

Teiseks häirib mind veidi Wednesday iseloom, mis on natuke LIIGA originaalilähedane. St ma saan aru, et ta on sama inimene, aga eeldaks, et 3-4 aastaga inimene siiski kasvab ja küpseb. Praegu jääb veidi mulje, et ta pole mitte lihtsalt ninakas ja ei pea end teistest paremaks, vaid tegelikult ei oska lihtsalt inimestega suhelda (eriti selle pärast, et Käega suhtleb ta igati normaalselt, st enda iseloomu arvestades normaalselt, mitte ei loobi “teravmeelsusi”, mis oleks päriselt teravmeelsed 12aastase suust, mitte temavanuselt. See “ma ei ole nagu teised tüdrukud” tundub kahjuks liigagi realistlik, eks 16aastased arvavad kõik, et nad on erilised, aga seda pehmendab see, et tundub, et sari näitab ka seda, et ükski tüdrukutest pole 100% “nagu kõik teised tüdrukud”, aga nad on sellest hoolimata kõik toredad inimesed ja valmis üksteist toetama. Nii et see “ma olen nii eriline” käib tasakaaluks vaheldumisi girl poweri teemaga ja tunnistamisega, et “ja sina oled ka”.

Muide, naljakal kombel on ka siin nägemused minevikust ja ma pole küll hooaega lõpuni ära vaadanud, aga olen valmis kihla vedama, et ka siin ei saa neid 100% usaldada. Igatahes olen ma kogu selle tiinekadraama kõrvalt põnevusega üritanud ära arvata, kes siin siis kõigi pahanduste taga on, ja no siiani pole seda küll liiga kergeks tehtud. Nii et mulle täiega meeldib, siiani olen sajaga nautinud seda.

Aa, üks asi, mille kohta ma ei oska suurt midagi öelda, on “Sõrmuste isanda” prequel. See ei ole nagu otseselt halb, aga miskipärast tundub mulle rohkem selline … taustapläust. Ei tõmba nagu korralikult kaasa mind, tahaks selle ajal Twitterit skrollida.

9 kommentaari “Mõned filmi- ja sarjaarvustused ka

 1. Oot, kes Wednesdays see soy boy on?
  A ma täiega nautisin, et Gwendoline Christie nii teistsuguses rollis siin seriaalis oli. Terve essa ep jooksul ei tundnud ma teda äragi, kuniks järsku vaatasin, et ooootooot.
  Ja tantsustseeni armusin ka kohe ära 😍 Ühesõnaga, mulle samuti meeldis, mis sest et tiinekas pole

  1. Minu arust mõlemad love interestid on täielikud pehmod. Ja no eriti see “sa ei tea, mida ta mulle tegi!” – ma mõtlesin, et tappis ta lemmiklooma vms, ei, rikkus ühe pildi ära. 😀 Grow up, tõsiselt.

 2. Mina arvasin Wednesday põhipaha ära kolmandas või neljandas episoodis =) Loogika järgi: “Kes neist, kes rohkem pildis, kõige ebausutavam on?” Ja kui siis vaikselt hakkas paika langema, et mis soost ja kui vana umbes, sain aina kinnitusi.
  Aga mulle ka meeldis. Ja üks mõistatus oli ka mulle mõistatus ja kuni päris paljastuseni ma ikka üleni ei uskunud =) Mõtlesin, et hmmmmm, kuidas see vale olla saaks, mismoodi …

  1. Mul on üks inimene, keda ma olen kahtlustanud suht algusest peale, aga lihtsalt niisama, sisetunde pealt. Eks täna saame teada, kas mul oli õigus või mitte.

  2. Jah, see põhipaha oli see, keda ma arvasin, aga kolli kohta ütlen ausalt, et ma ei osanud mitte kedagi päriselt kahtlustada. Olin ainult kindel, et kumbki tema peigmehekandidaatidest pole, sest see oleks liiga lihtne – ja no lisaks arvasin, et sellises sarjas oleks ootuspärane pööre, kui selguks, et see koll on ka naine, aga polnud vähimatki aimu, milline neist. Kuna veits vihjati, et ta ei tohiks kedagi usaldada, mõtlesin, et äkki Enid, aga see oli lihtsalt sihuke “äkki-äkki”, mitte mingi päris kahtlustamine.

 3. Üldiselt ongi see tore teismelistesari, suhteliselt pateetikavaba võluritekooli teema, Harry Potter uues ja paremas kuues, aga nende onu Fester oli täiesti kohutav, seda halvas mõttes – kohutav nagu õhupuudus.

 4. Omalt poolt soovitan vaadata “Trolli”, aga tingimata originaalkeeles, sest nende ingliskeelne pealelugemine on veel kohutavam kui “Wednsday” onu Fester.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.