faith

Kas blogijad tõesti tahaks ükskõik millist kuulsust?

Olen täielikus hämmingus praegu. Facebookis on blogipostituste jagamise grupp, eks ole. Ja mingi tüüp (Erkki Meidla) küsis inimestelt, et kuulge, näidake oma blogisid, uurimistöö jaoks. Ja inimesed jagavad, ilma ühegi küsimuseta. Kedagi peale minu ei tundu huvitavat, mis uurimistöö üldse on, mida uuritakse, mis vahenditega uuritakse, kas enne võimalikku avaldamist küsitakse veel eraldi luba jne. Muide, minu küsimuse peale, et mida üldse uuritakse ja mis eesmärgiga materjali kogutakse, vastas ta südamerahuga, et “sisendi kogumiseks”. Ahsoo, no kui “sisendi kogumiseks”, siis muidugi, sain kogu oma uudishimu rahuldatud. 😀

Kiire guugeldamine näitas, et tegu on “turundusspetsialistiga”, nii et ju siis on “sisendi kogumise” eesmärk kuidagi teie pealt teenida. Või ei tea, äkki tõesti mõtleb lihtsalt, et hakkab suvalisele mammiblogijale pakkuma teenust tema paremaks turundamiseks. Lihtsalt minu jaoks on see täielik hämming – kui tuleks mingi suvaline Erkki ja ütleks, et “naised, jagage alastipilte, uurimistöö jaoks”, kas te siis ka saadaksite ühegi küsimuseta lihtsalt pildid teele v?

12 kommentaari “Kas blogijad tõesti tahaks ükskõik millist kuulsust?

 1. Vabalt võin saata alastipilte. Kellegi teise omi.
  Eesti plogosfäär on tilluke ja igav, näpuotsaga väga lyhikese elueaga hobilehti, mõned yksikud päevikud ja tohutu hunnik tibindust. Ma oskan vähe võõrkeeli ja kui õhtuti mujal maailmas kirjutatud erialaseid plogisid loen, tuleb mõnus suvise vihma käes seismise kylluslik tunne. Selle varjukyljeks on meeletu hulk neistsamadest plogidest varastatud piltidega libakontod teistes sotsmeediakeskkondades, ma vahest satun nt fb gruppides mõnele sellisele peale. Arvata võib, et on muidki põnevaid ja erutavaid teenimisvõimalusi. P.s. ma kyll ei taha oma plogidele suurt lugejaskonda. Kes teab, see loeb, kes ei tea, pole vaja.

   1. Lisaks elementaarsele viisakusele puudutab see värk inimeste eraelu ja tihti ka delikaatseid isikuandmeid. Vastus kysimusele “milleks te andmeid kogute” peaks olema juba mingit laadi korralik allkirjastatud dokument, sest isikuandmed ja digiturva. Veel enam, plogidest suhteliselt lihtsalt sõelutav kindlat laadi infi kogum on kellegi jaoks juba mingit laadi toode, ja kui kysimusele vastaja ei suuda selle kohta ei viisakalt vastata ega argumenteerida, siis pole teie andmed heades kätes. Ma olen arvutiturva osas umbusklik nagu vanakurat Vahitorni sirvides.

   2. Ma puutun plogindusega kokku aastast 2007. Sel vanal hallil ajal nt öeldi, et ärge kirjeldage oma peret, liikumisi ja asukohta väga täpselt, ärge pange yles pilte kallitest tööriistadest ja tehnikast, sest seda loevad ka need, keda te lugejana näha ei soovi.

 2. Ahh, see seal grupist ammu tuttav kuju, kõva turundaja enda meelest. Ma sellepärast pikemalt ei mõelnud ja viskasin blogi kirja, kuigi jah, viisakas oleks olnud öelda, mis ja mida. Samas sealtsamast grupist oleks võinud blogiaadresse leida piisavalt, avalikke blogisid on ju siiani paras hulk, võta ja korja mis infot tahad.

 3. Nägin seda küsimust FB-s ja pean oma häbiks tunnistama, et isegi mõtlesin hetkeks, et…
  …aga paranoia sai kohe võimu tagasi.
  Mida ta tahab? Miks? Mida ta tegema hakkab selle infoga?
  Formuleerigu küsimus korrektselt, selgitagu edasist protsessi ja siis ma kaaluks. Mitte.

 4. ma ei saa tglt aru, mis takistab teda blogisid uurimast otse veebist, kui nad avalikult üleval on.

  nt üks kirjandusmuuseumi tegelane analüüsis omal ajal koroonapostitusi, peamiselt VVN blogi näitel.

 5. Üks variant on vihje teha ka grupi adminnidele. Ma nt haldan paari FB gruppi ja kui mõnes on keegi mingeid avalikke küsitlusi korraldatud, siis ma olen need maha kiskunud ja autorile loengu isikuandmetest pidanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.