Eestlane kohtub välismaalasega

d2ac2e5f39a697e1173ded1f2f653526

Sõbrad kutsusid mind eile sauna. Välismaalased. Jah, Tartus elavad välismaalased kutsusid kohalikku eestlast sauna. Mina muidugi läksin, sest mida üks korralik noor tütarlaps ikka muud oma vaba ajaga teeb, kui käib meestega saunas. Kohe, kui lodjakoja juurde jõudsin, nägin eemal lodja peal üht (eestlasest) tuttavat, kes hüüdis, et ära sa sinna ometi mine, seal on alasti välismaalased. Mina muidugi rehmasin käega ja mõtlesin, et mis seal ikka.

Ja tuli sõber. Ja tahtis tervituseks emmata. Alasti. Päris alasti ja mitte saunas, vaid sauna ees väljas, keset Tartu linna.

“Ei, ma ei kallista alasti inimesi.”

– “Oih, anna andeks!”

Ja rabab pingi pealt suvalise rätiku, surub omale vastu kubet, et kõik ikka kenasti kaetud oleks, ja saaks tervitama hakata. MINU rätiku, mille ma juba kotist välja olin jõudnud sikutada …

See oli kultuurikonflikt nr 1.

Kultuurikonflikt nr 2 oli see, kui ta ütles, et suvel on võimatu eestlastega midagi teha, sest nad ütlevad iga plaani peale “Vaatame,” mitte ei anna konkreetset vastust – mille peale mina innukalt teatasin, et jah, ma teen ka seda, sest iial ei või ju teada, kas on selle hetke kätte jõudes ka energiat ja aega. Kui just pole tegu sünnipäeva või pulmaga, ei näe ma mingit põhjust, miks ma peaksin mingeid plaane varakult kivisse raiuma.

Aga saun oli tore, neil oli professionaalne vihtleja – ja päriselt, ma poleks elu sees arvanud, et sellest SELLINE vahe võib tulla ja ma pole MITTE KUNAGI sellist saunakogemust saanud. Nii et see oli äge, ma sain ka teada, mis võimalusi saunas käimine pakub.

Kuidas feministi närvi ajada

aep9ADp_700bÄrkasin hommikul suurepärases tujus, panin arvuti käima ja … läksin hetkega närvi. Mulle oli lingitud ülalolevat pilti 9gagist. Mitte ainult ei vaadanud esimese asjana näkku kõik need neckbeardide kommentaarid teemal “öö, ta on raudselt nagu täiega golddigger ää” (sest Miranda Kerr käib nüüd Snapchati CEO-ga), vaid selgus, et see oli ka linkija enda tagamõte. Inimene, keda ma olen pidanud vaimselt terveks indiviidiks, on tegelikult üks neist, kes arvab, et kui naine käib endast rikkama mehega, on see võimalik ainult selle pärast, et ta tahab ta raha.

Sest vaene Miranda Kerr oma 35 miljoni dollariga muretseb ilmselt oma tuleviku pärast ja tahab võimalikult kiiresti rikast meest hoovi tõmmata, et mitte paadialusena surra. Eelmine abikaasa on tal ju ka närune 35 miljoni mees, proovi sa siis nii ots-otsaga kokku tulla.

Küsisin siis, et mida kuradit … Ja sain vastuseks, et “no aga ta ei käi ju kunagi endast vaesematega”. Kus ta sinu meelest neid vaeseid kohtama peaks? Supiköögist peaks mõne üles korjama, et netipededele meele järele olla või? Selge see, et inimesed suhtlevad teatud kindla ringkonnaga, mille üheks aluseks on jõukus. Minu ja Eesti vaeste vahe on paarsada eurot kuus, aga ma võin ka öelda, et ma ei kohtu lihtsalt meestega, kes miinimumpalka teenivad – sest miinimumpalka teenivatel inimestel ei ole ju raha, et trennis käia või muude selliste meelelahutustega tegeleda. Järelikult käin mina ka ilmselgelt väljas inimestega, kelle sissetulekud on minuga üsna sarnases vahemikus või kõrgemad. Ehk siis ilmselgelt saab siit teha järelduse, et ei taha vaest meest. See on umbes sama loogiline, kui öelda, et Rents ei taha paksu meest – ma võin käsi südamel öelda, et mitte ükski paks mees, keda ma tunnen, ei oleks minu jaoks sobilik kandidaat ka ideaalkaalus, sest nad ei sobi ka muude parameetrite poolest. Kuigi ma tunnen neid imevähe, mis on trajektooril töö-kodu-trenn liikudes üsna loogiline. Nii et tegelikult ei ole ma mitte kunagi olnud olukorras, kus ma kedagi ainult kehakaalu pärast ära peaksin põlgama, kuigi selge on see, et kui inimestel on valida kaks õuna, mis on ühesuguse maitsega, aga üks on lisaks ilus ja sellega antakse kaasa Ferrari, võtaks enamik selle teise. Päris elus lihtsalt õunad ei kipu täpselt ühtviisi maitsema. Aga mul on raske uskuda, et Miranda igapäevaselt üldse mingite suvaliste IT-meestega hängib, see tundub üsna loogiline, et inimesed omasugustega suhtlevad.

Teiseks. Juhtisin mina siis inimese tähelepanu sellele, et mees näeb ju täiega ilus välja ja ei peaks naiste tähelepanu pärast ka vaesena muretsema, nii et millest siis see eeldus, et Miranda teda JUST raha pärast tahab? Vastus:”No aga see tüüp on temast ju seitse aastat noorem, mida Miranda temas ikka näha saab.” Mis oleks ehk okei vastus, kui … Kui see ütleja ISE endast viis aastat vanema naisega suhtes ei oleks. Et mida see viis aastat vanem naine sinus siis näeb ka? Või haletsusest on koos? Või talle meeldib see, et sa vahepeal küpsist ostad?

Olgem ausad. See seisukoht on lihtsalt enese alalhoiureaktsioon. Seest kui me mõnitame kõiki neid ilusaid naisi, kes on koos edukate (mis sellest, et samuti ilusate) meestega, saame me endale kinnitada, et kui mõni naine meile ära ütleb, pole see selle pärast, et ta meid INIMESENA ei tahaks. Oh ei, naised on ju tundetud loomad. Nad põlgasid su ära ainult selle pärast, et sa pole piisavalt rikas või piisavalt hea kehaga. MUIDU oled sa ju ometi täiuslik, ära sa selle pärast üldse muretse, emme ju ka ütles, et sa oled suurepärane ja parimat väärt.

Pffffft, kui närvi ajab mind see üldistav ennasttäis suhtumine.

P.S. Tema eelmise boyfriendi networth oli muide üle 7 miljardi, Evan Spiegelil on ainult 2. Ei tea, kas ei osanud eelmisele piisavalt pugeda, et teda välja kannatataks või ei olnud see siiski see KÕIGE olulisem asi, mille alusel ta kaaslasi valib …

Küll see maailm on alles ebaõiglane

1-FirstGrade

Augusti lõpp. Kõik peale minu lähevad kooli. Üks alustas teist magistrit, mitu sõbrannat läksid niisama magistrantuuri, üks sõbranna hakkab AÜ-s töö kõrvalt juurat õppima, sest miks ka mitte. Lisaks paar sõpra, kes järjekindlalt juba aastaid õhtukas käivad ja igal aastal paar ainet jälle ära teevad – asi seegi,  omas tempos ja ikka edasi, ikka edasi, mitte sammukestki tagasi ja küll ükskord ka see diplom tuleb.

Isegi need mammablogijad, kellel lapsed kooli lähevad, alustavad ju mõnes mõttes uut elu. Neil on veel topeltvõit, sest laste kõrvalt õpivad nad ehk ka ise midagi. Kuluks marjaks ära küll, sest praegu vaatavad blogidest näkku sellised vahvad väljendid nagu “kooli kott” ja “värvi pliiats” ja kõigi nende tühikute korvamiseks visatakse vahel mõni “lapseisa” ka sisse. Üldise tasakaalu nimel ilmselt. Nii et kohe varsti on neil kõigil ahhetamist ja ohhetamist küllaga, saavad kambaga töövihikust lugeda, mis vahe on väljenditel “lapsepõlv” ja “lapse põlv” (edasijõudnutele “erakonna liige” ja “erakonnaliige”).

Ja mina käin tööl.

Oh jah. Hakkan hoopis tikkimist ja peent näputööd õppima, te kõik veel alles näete, kuidas üks blogija ristpistet teha võib.

See on ju suurepärane

Mulle viimasel ajal meeldivad igasugused maitsestatud keefirijoogid, sest esiteks on need head ja teiseks on need mõnusa struktuuriga. Eriti mustikaoma, kohvioma on lihtsalt okei, aga mitte nii hea. Mis on naljakas, sest näiteks igasugused joogijogurtid ja asjad mulle eriti ei maitse – ja keefirijookidega üsna ühel ajal välja tulnud jogurtismuutid mulle ka eriti ei istunud. Need maitsevad kuidagi rasvasemad, kuigi kalorisisalduse osas ei tundu erilist vahet olevat, need keefirijoogid on üldiselt ca 75 kcal/100 g ja smuutid 80, seega üsna samasse auku (võrdluseks nii palju, et tavaline keefir annab 51 või 52 kcal, st veel vähem kui piim, ja tavaline jogurt üldiselt 100-120, mis on umbes sama palju kui jäätis). Ja jah, see ongi täiesti normaalne, et ma selliseid asju peast tean.

Täna maitsesin igatahes piparmündi-õuna keefirijooki ja läksin internetti guugeldama, kas see on sama firma oma, sest kohvi- ja mustikajook maitseb tõesti nagu keefir, aga see maitses pigem nagu väga hea joogijogurt. Jah, ma mäletan, et ma ütlesin, et mulle ei maitse joogijogurtid, aga see maitseks. :D On küll sama firma oma ja väidetavalt annab kaloreid ka ikka sama palju, nii et hakkaks nad seda suisa töö juures jooma, eriti päevadel, mil ma pole viitsinud sooja toitu kaasa teha, aga nad müüvad seda ainult liitrises pakis. :( Ära pane näkku, Valio, pane see pigem ikka pudelisse hoopis. Ma ei lähe liitrise pakiga kontorisse.*

Aa, seda ka, et kodused aedviljad maitsevad täiesti imeliselt, kui poeomadega harjunud oled. Eile tegin värskeid kartuleid tomati-heeringasalatiga, täna tegin pastat koduse tomati, paprika ja sibulaga. Täiesti imeline.

* Nüüd hakkasin mõtlema, et miks see mark oleks. Ma ei tea, tundub imelik kuidagi ju?

Lõpp enamvähem normaalne, kõik normaalne. Vist.

Alustuseks olgu öeldud, et kustutasin Karl-Eriku postituse ära, sest ma olen n00b – tegin selle telefoniga ja miskipärast kleepis ta selle esilehele, aga ei näidanud, et see esilehel oleks. Ja kuna tegu ei olnud just sajandi suurteosega, leidsin ma, et targem see ära kaotada, kui igaveseks esimeseks jätta.

Aga läpaka sain tagasi. Natuke kurb olen, sest saatsin selle ju esmalt juba PC Experti, kes vaatas klaviatuuri ja ütles, et nende poolt läheks see küll garantii alla, kui ma neile garantiid tõendava tšeki viiksin – aga siis tuli välja (sest ega ma ometi enne DigiDeliga ühendust ei võtnud), et DigiDeli teeb oma ekspertiisi ainult ise, nii et võtsin läpaka esimesest kohast tagasi ja saatsin selle enesekindlalt Tallinnasse – ja tuli välja, et DigiDeli eksperdid jällegi leidsid, et see EI lähe garantii alla, sest klaviatuuri kulumise põhjuseks olevat mustus ja koerakarvad jms. Nii et mul oli valida, kas maksan 30 eurot diagnostika eest (midagi muud saamata) või 25 eurot uue klaviatuuri eest (sel juhul diagnostika eest raha ei küsita), valisin muidugi viimase. Ei taha väga vinguda, sest ma tunnistan ausalt ise ka, et koer mul on ja karvad on tal seljas ja liiga tihti meie kodus tolmuimejat ei kasutata, nii et kõik on aus. Aga samas tundub see ikka natuke alatu, et sülearvutit, mis peaks ju ideaalis olema mõeldud selleks, et sellega ükskõik kus (rannas! aias! nii kodus kui kontoris!) tööd teha, tuleb tegelikult steriilsetes tingimustes hoida.

Ah, ma olen lihtsalt vingats, sest tegin sel suvel erandkorras 45 päeva puhkust, millest osa muidugi polnud tasuline, töötasin juulis ainult kümme päeva, nii et augustis saadav palk oli ka vastav, ja nüüd niigi hoian jõuga rahakotiraudu kinni, et septembrini vastu pidada. Need kuradi ronimissussid ei ole ka tahtnud sugugi nii palju venida kui võiks, nii et mängin nüüd hirmuga mõttega, et kui septembriks normaalseks ei veni, panen poole hinnaga mõnele kabujalakesele müüki (mis on 3 nädalat kantud susside kohta ikka megapakkumine) ja ostan endale mingid teistsugused, sest, ja see võib teile nüüd üllatusena tulla, aga ebamugavad jalatsid ei ole mugavad. Õnneks ei ole muus osas väga palju aega raha kulutada, kui suurema osa ajast tööl veedad. Ja õnneks on august, mis tähendab, et sugulased saadavad kogu aeg kartulit ja tomatit ja kurki, nii et päris näljasurm on võimatu. :D Aga ikka, järgmise läpaka ostan sisseehitatud tolmuimejaga.

Viisin oma tibukese jalutama ja restorani

20150816_163936

Traditsiooniline deskriptiivne postitus tuleb siit. Olin vahelduseks hea koeraomanik ja viisin oma musirulli Luke mõisaparki. See tähendab muidugi, et näitan teile nüüd hunnikut uduseid pilte. Planeerimine oli sama hea kui alati – poole tee peal avastasin, et unustasin talle üldse kaelarihma kaela panna, nii et pidin vanaema juurest läbi minema ja temalt ühe kitlivöö laenama, et koeral vajadusel kasvõi formaalne rihm oleks (ja noh, ega kett ometi looma kinni ei hoia, see on sümbol, mis meid aheldab).

Lilli oli hulga vähem, kui eelmine kord, aga ilus oli ikka. Ja saarmas oli megarahul.

20150816_160612

20150816_160622

20150816_160624

Muide, seal on nüüd mingi kohvik, mis pühapäeval ka avatud oli. Mina jäin igati rahule, Sirgi veits kirtsutas nina, sest ta oleks küpsetatud krevette tahtnud. Soolane pirukas olevat megahea.

20150816_162142

Lõvid olid alles, selles osas polnud midagi muutunud. Seda alumist daami mulle varasemast ei meenu, aga usun, et tema on ikka ka alati olemas olnud. Ja ta kasutas isegi huulepulka!

20150816_161323

Sirks teeb tsirkust, Ray teeb pilti.

20150816_162154

Atu sai lisaks veel mingeid mutukaid paika panna, sest Ray juures ilmus järsku ukse taha kaks taksi, kes seal lärmi tegid, ähvardasid ja tahtsid, et ta välja tuleks. Ega ma kade inimene ei ole, tegin ukse lahti ja taksid said sellise hoo ja kiunuga oma aeda tagasi kimada, et omanik pani nad suure hirmuga kinni ära. Esimest korda vist selle asula ajaloos.

Kuidas inimestele head muljet jätta

20150730_191738

No näiteks, täiesti suvalise näitena, mõne lähedase girlfriendiga tutvudes. Mõned näpunäited:

  • Vannu nagu meremees (ma tulin just autoroolist, see mõjub  mulle nii);
  • Räägi jubedat estenglishit (see pidev inglise keelega ja keeles töötamine mõjub mu emakeelele laastavalt);
  • Käitu nagu oleksid laksu all (a) ma olin üleväsinud ja b) tulin otse trennist, mis teatavasti vabastab endorfiine);
  • Maini ära, et kõik ülejäänud sugulased on veel hullemad.

Ei, ma arvan, et see on hea lakmustest. Kui homme ka veel noormehe kõnedele vastab, võib suhtest asja saada.

Pildi panen selleks, et tõestada, et tegelikult mul on sellisest suhtumisest hoolimata sõpru.

  • Rubriigid

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 101 other followers