Ma olen nagu veohobune

Köhisin mina eile õhtul, järsku käis raks ja hääl oli laksust kähe, nagu oleks ma terve elu vaheldumisi joonud ja ahelsuitsetanud. Täna ei saanud tööl normaalselt rääkidagi, sest ise ei suutnud tõsiseks jääda ja teised naersid. Ma ei osanud kähedast kurgust midagi arvata, sest enesetunne oli üsna normaalne, nii et läksin korralikult trenni ka. Juba ainuüksi selle pärast, et me osaleme ühes heategevuslikus projektis (Ronimisakadeemia annab tiivad), nii et pidime täna lapsi ronitama, aga ka selle pärast, et oli ju vaja see eile ära jäänud campus* ära teha, sest meil on tsükli viimane nädal. Juhtus aga nii, et mul hakkas juba lapsi julgestades pea nii ringi käima ja üldine olemine läks nii nõrgaks, et ma ei suutnud isegi normaalselt kõigi värvidega sooja ronida. Mõtlesin, et mis seal ikka, teen selle campus’e nii hästi-halvasti ära, kui vähegi suudan (olgem ausad, ilma eriliste ootusteta), ja lähen koju.

Ja endalegi üllatuseks sain ikka üles välja. Mitte nii hästi, kui tavaliselt (enamasti teen ma esimese katse ikka korralikult ära, s.t jään ülemisse pidama ja siis tulen alla), aga tegin ära. Ja suutsin end veel korduvalt pushida. Ja tegelikult on mul päris tihti nii, et füüsiliste asjadega on mul tunne, et “no proovi natuke veel, kohe tuleb”, aga kui asi puudutab tasakaalu vms, ei taha eriti vaeva nähagi, sest sisetunne ütleb, et sellest ei saa iial asja. Ehe näide sellest, miks inimesed kipuvad arendama neid oskusi, mis neil niigi iseenesest arenevad, ja ei taha väga oma puudujääkidega tegeleda (mitte et see õige oleks). Raske on ju.

Aga tõpratohter ütles mulle, et ma läheks kuuma duši alla, laseks end masseerida, võtaks ühe ibuka sisse ja magama keeraks. Nii et just seda ma teengi, küll tema juba teab, mis mulle hea on.

P.S. Olen kahelt sõbralt reede ööseks Tallinnas öömaja palunud. Mõlemad ütlesid, et “tule muidugi, aga meid endid pole kodus” – coincidence much või ma ei meeldi inimestele?

* See on rõve sõna, kui keegi oskab midagi eestikeelsemat pakkuda, siis laske aga käia. Ja kes veel ei teadnud, mis see on, siis see on see, mida mööda ma videos ukerdan.

Õpime õppima (JÄLLE trennipostitus)

sister

Oi, aidake mind – kas ma tõesti ei kirjutanud tookord postitust sellest, kuidas edukamalt õppida? Kes guugeldab välja? Ma võtsin terve internetikursuse selle kohta, kuidas õppida nii, et sellest võimalikult palju kasu oleks, ja see oli tegelikult täiega kasulik, aga ma ei leia seda (enam?). Ainsad viited, mis ma siit blogist sellele leian, on see, et olen pärast seda väljendi Einstellung oma sõnavarasse võtnud.

Nüüd algab päris postitus. Arvasin, et olen varem õppima õppimisest kirjutanud, aga tundub, et mitte. Küll aga olen kirjutanud näiteks tahtejõu kasvatamisest, et saaksid tehtud need asjad, mida teha tahetakse (eelkõige siin ja natuke ka siin). panen kirja mõned asjad selle kohta, kuidas trennis harjutama õpitakse. Nimelt on ronijate hulgas tihti probleemiks see, et inimesed käivad trennis ja tahavad hirmsasti ronida, aga ei näe teadlikult vaeva, et paremaks saada. Õigemini enda meelest näevad, aga enamasti avaldub see stiilis “ma näen ju täiega vaeva, et väga koledalt ja kehva tehnikaga see võimalikult raske liigutus kuidagi läbi ussi nõelasilma tehtud saada, MUIDUGI ma arendan ennast”.

Abby kinkis mulle kevadel sünnipäevaks targa roniraamatu ja häbi tunnistada, ma olen siiani seda ainult pisteliselt lugenud, vastavalt sellele, mida parajasti vaja on (nüüd loen korralikult otsast lõpuni läbi, päriselt). Tehnika arendamise osa olin ma korra juba lugenud, aga ikka on tunne, nagu avastaks Ameerikat, neid asju tulebki endale vahepeal meelde tuletada. Nii et olgu siis kirjas, tegin sellest peatükist kokkuvõtte. Äkki huvitab mõnda veel. Jätka lugemist

Kui mõistust pole, peab õnne olema

B-DrtwgIcAAGBgM

Ma olen natuke liiga kohusetundlik inimene, nii uskumatu, kui see ka poleks. Ma ei oska korralikult puhata ja olen praegu ikka veel sellest eelmise nädala haige olemisest kurnatud. Täna olin megaväsinud, aga pidin täna trenni minema, sest a) olin lubanud ja b) see oleks selle nädala üldist ülesehitust silmas pidades mõistlik olnud. Ja pärast trenni plaanisin paar tundi veel kodus töötada, sest tuleks kasuks.

Noh, esmalt selgus, et Abby ei jõua trenni, nii et sain ka südamerahuga minemata jätta, ja siis selgus, et olen oma mälupulga tööle unustanud ja mul pole lihtsalt, mille kallal töötada.

Sain selle asemel rahulikult koeraga päriselt pika jalutuskäigu teha ning seejärel kodus raamatut lugeda ja kakaod juua. Mul OLI seda tegelikult vaja, tore, kui vahepeal selleks võimalus antakse.

Pildi peal on Shauna. See üks ja ainus.

Jälle õppisin midagi uut

Sain nimelt täna teada, et sõna “pastor” tulebki sõnast “karjane” ja et Saksa lambakoer on itaalia keeles pastore tedesco. No ja see kirikutegelane on lihtsalt pastore. Kes oleks osanud arvata.

Must alpinist

Must-alpinist

Ma ei ole rahul. Käisin mina kinos? Käisin. Pealkirjas oli sõna “alpinist”? Oli. Ja mitut vahejaama me seal nägime? Mitut ekspressi? Kui mitu korda oli võimalus näha adekvaatset (või üldse mingit) köietööd, päästmisest rääkimata?

Vastus: mitte kordagi.

Isegi sel hetkel, mil must alpinist ühe tüdruku maha lõi, nii et verd pritsis, tegi ta seda kirvega – iga lapski teab, et ta oleks pidanud selleks kirkat kasutama. Eriti efektne oleks muidugi olnud, kui ta oleks teda ekspressiga või vähemalt kassiga (nagu saapa külge käiva kassiga, mitte loomaga) tagunud, aga no kirkagi oleks piisavalt hea olnud. Aga tavaline kirves, ma olen pettunud.

Need ei olnud alpinistid, need olid mägimatkajad. Ükski alpinist ei tahakski naist, kes ei vasta naisalpinisti standardile (ei jookse 20 kg seljas rõõmsalt ka 3000 meetri kõrgusel ringi, sinna vahele igavusest kätekõverdusi tehes).

Film ise oli muidu väga hea, ma muudkui naersin.

Ja see pilt mulle täiega meeldib, ma kujutasin kohe ette meie Tartu alpiniste ja seda, kuidas suurem osa lolli mängib, samal ajal, kui Tõsine Mees siis hukkamõistva pilguga seal väärikalt kõrval seisab.

P.S. Lugege režissööriga tehtud intekat ka, hea on.

Kommunism ftw

Mu venna topakad töökaaslased leidsid, et mu blogi kujundus ei ole suurem asi. Esiteks on see alatu laim ja teiseks ei ole mul aega ja jaksu seda muuta, haige olin ka ja puha … Nii et ise te olete koledad. Ja nagunii olete te kõik ainult kadedad!

Ma mäletan, kui naljakaks ma kunagi pidasin seda, kui keegi mind blogis kommunistiks sõimas, sest ma olen ju paadunud kapitalistinärakas, kes usubki siiralt, et erinevatel töödel on erinev väärtus ja on loogiline, et nende eest erinevalt tasustatakse (kuigi ma leian ka, et miinimumpalk peaks olema selline, mis võimaldab inimestel ära elada).

Nüüd aga on meil kodus tekkinud ühisvara kontseptsioon. Ei, mitte meie hiiglaslike kinnisvarade ja arvukate autode jagamisest, vaid hästi natuke väiksemal skaalal. No näiteks, kui ma teen kaks võikut või toon poest kaks kohukest, on selge, et need jagatakse võrdselt, sest kõik on ju ühine ja 2 : 2 = 1. Täpselt sama selge on aga ka see, et kui nüüd Üks vahib oma ekraani ja mina oma võiku söödud saan, ei ole meil ju enam kahte võikut, vaid on üks. Üks ühine võiku, sest kõik läheb ometi jagamisele. Aga 1 : 2 = teatavasti juba ainult pool võileiba. Vist. Ma täpselt ei tea, ega ma matemaatik ei ole. Ühele igatahes väga meeldib ekraani jõllitada, kui ta oma asjadega tegeleb, nii et see ühisvara loogika talle hästi ei istu. Aga vähemalt on juba ära õppinud, et tuleb vähemalt üks amps võtta ja siis võib söögi oma käte vahele peitu jätta nii kauaks, kuni ma igisema hakkan.

Teemavahetus. Ma olin päris kindel, et ma päästsin ühe kaktuse. See oli meil koridoris juba kevadest saadik ja ikka veel elus, nii et ma mõtlesin, et ta on oma järjekindluse ja elujõuga pisut abi ära teeninud, nii et tõin ta tuppa ja andsin talle juua. Nüüd mõtlen, et krt, äkki ma hoopis varastasin trepikoja potilille? Aga see ei ole ju eriti loogiline, kes see ikka kaktust akendeta trepikojas hoiaks? Lilled üldiselt tahavad tiba valgust.

Mul lihtsalt on minevikust ebameeldiv kogemus, sest ma olen näiteks kogemata kirikust varastanud. Jah, päriselt. Ma tahaks öelda, et ma olin laps, aga tegelikult on tõsi see, et kuigi ma ei olnud täisealine, ei olnud ma siiski enam ka päris laps. Ja olin esimest korda elus Rootsis, muuhulgas käisime mingis kirikus. Ja kirikus olid armsad isetehtud nukud, kelle kõrval oli mingi rootsikeelne silt. Mitte mingit kassat vms seal juures ei olnud, ühtki ala valvavat inimest ka mitte, nii et minu jaoks tundus TÄIESTI loogiline, et see silt PEAB ütlema, et võtke aga, kui teile meeldib, me hoole ja armastusega tegime need teistele inimestele. Nii et võtsin ühe. Hiljem sain teada, et Rootsis ja Soomes on tihti selline süsteem, et kiri ütleb, et pane raha mingisse kasti ja inimesed panevadki. Mina väikese eestlasena ei tulnud isegi selle peale. Paradiisiväravad on selle vahejuhtumi tõttu minu ees ilmselt suletud. :/

Igatahes saate te ilmselt aru, miks ma nüüd pisut kahtlen, kas ma päästsin lille või varastasin või mõlemat. Nüüd on see mu aknalaua peal, kui mõni naabritädi loeb ja seda tagasi tahab, võib küsida. Ma ise mõtlen, et peaks suuremasse posti ümber istutama ta, mu vanaema ütles, et tänapäeval võib seda ka talvel teha, ei pea kevadet ootama, aga taevas seda teab, millal ma ükskord oma tee Bauhofi vms kohta leian.

Väga informatiivne oli. a) Ma söön vahepeal võileiba. b) Mul on uus kaktus.

P.S. Mulle meeldib wordpressi uus sisekujundus. Kena puhas on.

“Muhv, nõudmiseni”

miki

Oijah, kui ma ka tahaksin teiste blogijate eeskujul kaugete kohtade kaltsudega kaubelda, ei tuleks sellest ilmselgelt midagi välja. Mul nimelt ei ole õnne igasugu asjade kättesaamisega, lõpuks keerutaksin alasti kaamera ees, sest ükski kleit pole kohale jõudnud. Ja sellest saan ma aru, et need lugerikaaned pole 70 päevaga kuskilt Aasia kaugeimast punktist kohale jõudnud, vahepeal on olnud miljon kohta, kus need võisid kaduma minna. Aga vat sellest, kuidas Rahva Raamat pole suutnud mulle KAHE NÄDALAGA Tallinna poest pakki Tartu poodi tuua, ma küll enam aru ei saa. Kristjan-Jaak oleks selle ajaga jalgsi Riias käinud, mis teie mees jäi poole tee peal haigeks või? Kui ma neile NÄDAL hiljem helistasin, öeldi mulle, et “no NII kiiresti need asjad nüüd küll ei käi” – mitte et ma kritiseerida tahaks, aga Apollos küll käivad. Veel enam, ma olen üsna kindel, et ma olen vähemalt korra varem ka Rahva Raamatust nii tellinud ja paari päevaga oma asjad kätte saanud.

Tegelikult võin ma kihla vedada, et nad on mu (mu telefonikõnest hoolimata) lihtsalt ära unustanud või siis on selgunud, et seda plakatit tegelikult ei ole Tallinna poes ka. Viimasel juhul oleks muidugi normaalne olnud mulle helistada ja sellest teada anda, telefoninumber on neil ju olemas, aga kahjuks ei käi “normaalne” ja “klienditeenindus” alati ühte lausesse.

Pilt on sellest, kuidas mina moeblogijana riides käiksin. Igati normaalne kontorirõivastus ju, peaks ainult õppima jalgu kontoritoolil istudes päriselt põrandal hoidma.

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 103 other followers