anna kannatust · faith · music

Oh, Kunksmoorikene

Tundub, et sügisene külmetus jõudis tavapärasest varem kohale. Mul oli tööl kaks eriti stressirohket päeva, kus ei olnud mitte ainult palju tööd, vaid tuli seda tööd teha olukorras, kus mu pea kohal polnud lage (st lagi oli küll, aga kuus korrust kõrgemal) ja toauks oli pidevalt pärani, sest ehitusmehed saalisid edasi-tagasi. Nii et alguses olin lihtsalt kaks päeva pidevalt väsinud ja eile, kui oma igipõliseid lõuatõmbeid tegin, hakkas pilt niimoodi ringi keerlema, et pidin treeningpartnerist kinni hoidma, et ümber ei kukuks. Ta õnneks ei teinud sellist nägu, nagu tal midagi selle vastu oleks. Tänaseks on palavik ka kohal ja pearinglus püsiv, nii et võtsin sinise lehe, igasuguse trenni panin mõneks päevaks ootele ja tänase päeva ainsaks eesmärgiks on korra Konsumisse jõuda, et endale AbFabi imerohtu ja mingit eriti rasvast pastat teha. Mm, mul üks mõte juba on. Mis sellest, et üks sõber üritab mulle väita, et pasta peab alati PUNANE olema.

Olgu teiega sajandat korda jagatud ka AbFabi universaalravim, mis aitab nii katku kui külmetuse vastu. Vaja läheb ainult järgmisi asju:

üks greip

üks sidrun

ingverit (mida rohkem, seda rõvedam parem)

mett

Kaks esimest pigistad klaasi mahlaks, ingverit riivid peale, kallad keeva veega üle, lisad mett ja jood nagu teed. Kui ingverit korralikult panna, käib pea küll jätkuvalt ringi, aga natuke meeldivamal moel. Kurgule mõjub hästi ja üldises plaanis on nii ebameeldiv, et keha otsustab ikka terveks saada. Mõjub hiljemalt paari päevaga.

Ahjaa, haige Rentsi playlist on selline:

25 kommentaari “Oh, Kunksmoorikene

   1. aga kui tõsisemalt rääkida, siis mul on üks sibula-küüslauguga hautis ja veel üks väga krehvtine supp, mida sel puhul ka tarbitakse. Ja küüslauguleivad. Nii et ei lähe ma sugugi kus.

   2. Ma arvasin, et sa oled ingveri (sibula asemel) seepärast sisse pand, et siis on patsiendil võimalik öelda “ingverit pole ja seega jääb ära”. Pmst peaks olema alati nii, et baasravum tehakse hästi lihtne ja siis hakatakse peenemaid medikamente peale müüma.

    1. Ingver on seal sellepärast, et sibul pole joodav. Mingit moodi võiks seda keedust ju suuta tarbida. Kui sinu jaoks on joodav – jõudu ja edu! Džindžer, nagu Tiina Park armastas öelda, on ka rahvameditsiinist tuntud külmarohi.

 1. Ja ma ei tea miks, a su blogi näitab seda pilti valesti ja lõikab viimase veerandi (oh yeah I forgot) ära. Mõtlesin, et sa oled seda meelega ise teinud, aga vist on wordpressi bugi lihtsalt.

 2. Minu külmaravimiks on sidrun, oliiviõli ja mesi kõik võrdsetes kogustes. Salatikaste noh 😀 Teeb kurgule head ja aitab paranemisele kaasa, ingveri peale ei ole veel tulnud, aga peaks seda ka lisama.

 3. Et nüüd oleme sügiseselt nohused? Mäletan vene kroonu aega – hommikül kohe peale ärkamist 3 km. Õnneks lubati enne pissida.

 4. Mina haigestusin ka täna öösel. Mis toimub? Igal juhul proovin selle AbFabi asja ära, aga viinaga seoses on minu lemmik haigusejook Märt: kõvasti sidrunit fariinisuhkruga tassis plögaks ja kuum vesi peale. See võib kõlada halvasti, aga maitseb hästi ja pea hakkab OLULISELT meeldivamal kombel ringi käima. 🙂

 5. Parim ravi iga tõve puhul on heita pikali ja surra maha. Kas õnnestub või läheb tõbi mööda. Optimismi ei tohi kaotada, et millalgi siiski õnnestub!

  * Köha puhul on midagi veel rõvedamat, kui kõik need möginad kokku. Islandi käokõrva tõmmis.

  **Värskest raudrohust tee on maitse poolest ka konkurentsivõimeline.

  *** Ma arvan, et rõvedamaks saab möginaid alati teha, lisades nitrolahustit või kummiliimi või kui tõesti on igatsus loodusliku ravimi järele, siis ehk lehmakooki või hiiresoolikaid. Kindel see, et need on ravitoimega! Või aitavad pikaliheitmise järel kiiremini surra.

 6. No kuidas teil läheb A ja B ja C ? Mul algab kahe nädala pärast puhkus… Ega see tuuletõmbus eriti hea tõesti ole – minu võttis kord maha 39′ palavikuni. Lohutus: kõik möödub.

 7. No mina jõin just selle Abfabi asja ära ja enesetunne on hää, aga suurem osa on ilmselt sellel Sudafedil, mis tekitab mul meeldivat kesknärvisüsteemierutust :). Läheks või diskoteeki!

  1. Sa võtsid rohtu, mis ajab su diskoteeki, ja hindad olukorda sõnaga “hää”???

   Sellega olen ma harjunud, et rentsi puhul ei saa aru, kus lõpeb tõsimeelsus ja algab iroonia; aga nüüd ei saa ma enam ka kommentaatoritest aru. Uhh :((((

 8. Viina-sidruni-fariinsuhkru jook oli Märdike (deminutiiv ON oluline!), pärineb tuhande üheksasaja tollendamast aastast Illegaardist. Ja seotud konkreetse inimesega. 🙂

 9. Vot seda ei teadnudki, minuni jõudis ta aastaid tagasi Zavist ja juba ilma deminutiivita. Hea jook on, tundub, nagu folkloor 😀

 10. AbFab nagu teaks midagi, aga paneb ikka mööda küll. Ainus asi, mis alati külmetusest päästab, on pipranaps (soovitavalt 40%). Korrata protseduuri. Küüslaugu snäkk kõrvale ja mmm, kui lahe on neid hädisejaid vaadata järgmisel päeval.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.