Uncategorized

Nutitelefon ei ole ju turvaline

Suure surmaga suruti mulle uus telefon pihku ja see on igati tore ja armas ja helikvaliteet on parem ja pilti teeb nii, et tulemus ei ole naeruväärne, nii et ma olen suuremas osas rahul. Aga ma ei saa aru, kuidas kõik inimesed peale minu igapäevaselt äppe (ja üldse nutitelefoni) kasutavad ja üldse oma turvalisuse pärast ei muretse. Ja ma räägin täiesti tõsiselt.

9gag – tahab juurdepääsu minu telefonis olevatele piltidele ja videotele. Mis asja on neil minu alastipiltide ja isiklike videodega kassipiltidega? Ma ei taha neile oma pilte näidata.

Facebook – tahab ligipääsu KÕIGELE. Ja KÕIK, keda ma tean, kasutavad Facebooki äppi, mitte kedagi ei häiri see, et nad annavad sellega vabatahtlikult ka kellelegi õiguse jälgida kõike, mis nende telefonis toimub ja kõigest koopia teha. Vene ajal luurati inimeste järele, nüüd annavad kõik vabatahtlikult kogu info ära, mis neil on, kõik selle nimel, et saaks ka koduvälisel ajal kassipilte laikida ja näha, et internetis on jätkuvalt kõik lollakad.

Nagunii peaks vähem Facebookis käima – ja tegelikult vihkan ma seda kommet, et inimesed on koos baaris ja kõik ninapidi oma telefonides. Minu meelest viisakas inimene paneb võimaluse korral kellegagi välja minnes telefoni hääletu peale ja ei võta seda enne koosviibimise lõppu väljagi. Täna on küll selline tunne, et Duolingo äpist piisab mulle igaveseks ja ühtki teist mu telefonis ei ole ja ei tule. Saab näha, mitu päeva ma sellise dinosaurusena välja pean.

Ja jaa, ma tean küll, et see ei ole tegelikult ainult nutitelefonide teema. Kui ma praeguse rüperaali ostsin, logisin ma sisse – ja muuhulgas oli arvutis kohe hulk pilte, mida ma enda teada mitte kunagi kuskile netti üles polnud laadinud ja mis minu meelest olid juba ammu (ca aastat 8-9 tagasi) jäädavalt kaotsi läinud. Nüüd olid kenasti minu fotode kaustas, sest keegi hea robot oli need ilmselt kunagi kuskile back uppinud. Äärmiselt tõenäoliselt minu loaga, st ilmselt olin ma kunagi kuskile linnukese teinud. Tore muidugi, et vanad pildid tagasi on – aga see ei ole ju normaalne.

Meid jälgitakse.

7 kommentaari “Nutitelefon ei ole ju turvaline

 1. Loomulikult jälgitakse. Sul pole aimugi KUIDAS VEEL jälgitakse. Ja ignorance is bliss selllel juhul. Kui mul poleks töö jaoks nutitelefoni vaja, viskaks selle aknast alla.

 2. See ongi põhjus, miks alla 14aastastele on FB teoreetiliselt keelatud ja tegelt google konto ja MS konto tegemine ka raskustega seotud – aga praktikas ei jälgita meid siiski nii hoolikalt, et väikelaste virtuaalset enesepaljastust reaalselt takistataks. Usutakse sõnast.

  Kusjuures lapsele vanemliku kontrolli all oleva konto tegemine käib ka totaalselt läbi ussi m…, samas kui paljud mängukeskkonnad nõuavad temalt sedasinast kontot.

  Hala sel teemal jätkuks pikemalt, kokkuvõtvalt ütlen lihtsalt, et ka tänaval võib kurikamõrvar vastu tulla või mõni jalgrattur su koera alla ajada, ometi leidub veel inimesi, kes vabatahtlikult jala käivad ja isegi lapsi ilma transpordipuurita kooli saadavad.

 3. Mina olen ka selles suhtes alla andnud, et isegi taskulamp tahab mu locationit (mida ta sellega teeb??). Aga ma mõtlen nii, et tegelikult pole mind eriti huvitav jälgida ja neid, kellest on midagi jälgida – võibolla ongi parem, kui neid jälgitakse? 🙂

  Igatahes. Big brother is watching you. Get used to it.

 4. Tereeee!! Saame tuttavaks!!! Sest mina võtsin enda telefonist FB rakenduse maha ja tagasi panna ei kavatse. S.t. nüüd sa tead inimest, kes EI kasuta FB äppi.

  Muidu – nõus, nõus, nõus.

 5. Hullem kui nutitelefonid on asjaolu, et kui varem tuli su blogi otsima hakates ette “pärdikute liigid”, siis nüüd viskas otse ette “pärgade tellimine”. :O

  Ma loodan, et see on su telefoni mälestuseks… Ja mitte minu oma mälestuseks, sest mul ta ei taha ka väga enam maailmaga kontakti võtta, astub suvalistel hetkedel levist välja või lülitab end lihtsalt välja. Niuks! Ma ei taha kanneldada, tühja aku personaalküsimust lahendada kolmandal matkapäeval ega ekraaniämmelglusega tegelda. Ma ei pruugi ju ühtegi teenust peale helistamise kasutada, kuid need omadused jäävad ikka alles…ma loobin ju korra kuus oma ronti kuskile kolm korrus madalamale mööda treppi vms. 😦

 6. Ei kasuta kõik. Mind ajas kah närvi, et kõigile asjule taheti kohe ligipääsu ja jätsin äpi tõmbamise pooleli. Käin niisama, veebibrauseri kaudu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.