anna kannatust

Viimsete jõuriismete ja värisevate kätega kirjutan teile praegu

Aga tglt vaatan Dr Whod ja American Godsi

Oh sa vaene Kunksmoorikene! Nüüd olen siis mina ka haige. Praegu on juba parem, aga hommikul oli peavalu selline, et istusin pimendatud magamistoas ja ei tahtnud liigutada, sest liigutades valutas rohkem. Pea käis ringi, aga kuna kõht oli tühi, vedasin end ikka kööki … ja läksin teisipidi näljasena voodisse tagasi, sest süda läks liiga pahaks. Ütleks, et muidu ei ole köha eriti, aga kuna pea valutab, siis on iga väike köhatus ka valus. Rääkimata sellest, et kurgust tuli mingit täielikku rõlgust kraanikaussi, nii et midagi seal hingamisteedes igatahes toimub. No ja see tavaline palavikutunne, kus naha pealmine kiht on kuum, aga muidu on väga külm.

Meie peres pole kahtlustki, kas on lihtsalt külmetus või mitte, sest mehe testitulemus oli positiivne. Kusjuures SMSi selle kohta ei tulnudki, digiloost ise vaatasime. Mina ei lähe isegi testima, sest kõndida ma sinna ei jaksa, aga ma ei hakka ju taksojuhti ja teisi järjekorras olijaid ohtu panema selleks, et number kirja saada. Istun parem niisama kümme päeva kodus. Iseasi, et ma juba enne istusin kodus. Ma pole kaks nädalat käinud kuskil peale toidu- ja mööblipoe ning nüüd reedel ühe pooltühja restorani (kus ettekandja kandis maski). Sirru käis kolmapäeval trammiga tööl. Ahjaa, kolmapäeva õhtul käisime tegelikult trennis ka – küll kahekesi ja õhtul hilja, aga Boltiga, nii et eks see on alati lisarisk. Lihtsalt mina jään põhimõtteliselt nunnaelu elades haigeks ja siis mõned tuttavad käivad igapäevaselt kontoris + Tinderikonto on aktiivsem kui bordellipidajal, aga tervis suurepärane. Alatu on see maailm. 🥺

Muidugi võisime me juhuslikult naabritädiga samal ajal haigeks jääda

Aa, teate, mis kõige haigem (heh-heh) on? Laman mina siis hommikul suht kontaktivõimetuna voodis. Ja järsku hakkab keegi välisust aeglaselt lahti nügima (sest mul eile juba pea valutas ja unustasin ukse lukku panna). Ajan mina end siis istuli … ja mulle vaatab vastu mingi täisvarustuses venelane. Mask, kittel, kokkupandav ratastool … Ma olin nii segaduses, et ainult jõllitasin ja üritasin meenutada, kas ma helistasin kiirabisse ja unustasin selle siis ära. Aga tegelikult ajas ta uksed sassi ning oli teel vastaskorteri 90+ tädi juurde. Ma alles hiljem hakkasin mõtlema, et tahaks täiega teada, mis tädil viga oli, sest peale ratastooli kolksumise ei olnud enam ühtki heli, nii et ma ei tea isegi, kas ta on elus või surnud. Selle viimase variandi korral nad muidugi vaevalt et ratastooliga tuleksid, aga ikkagi.

51 kommentaari “Viimsete jõuriismete ja värisevate kätega kirjutan teile praegu

 1. Aga testi tegemata ei saa hiljem kahjuks neid nn läbipõdenu boonuseid. Ja hiljem võib reisides probleeme tulla, kuna test näitab pikalt positiivset.

  1. Nende boonuste nimel praegu kellegi teise tervist ohtu panna tundub ikka väga isekas. Cyrus ütles, et järjekord oli metsik ka ja meedikud töötasid nagu konveieril.

   1. Järjekord… misasja? Käisin viisin lapse testima (lähikontaktne, negatiivne). Kodust testima ja koju tagasi – 12 minutit. Ei mingit järjekorda.

    Ei ole ju mingit eraldi test-süsteemi neile, kes ise arvavad, et on positiivsed, see kõik on üks ja seesama üldine testimine?

    1. Sõltub ehk asukohast ja kellaajast? Cyrus käis teisipäeva õhtul pärast tööd, sest see oli esimene vaba aeg, ja siis olevat palju rahvast olnud.

 2. Pärgel küll. Perearstile ikka helistasid? Tead, et lihtsalt nõu küsimiseks töötab 1220 number? Lagritsat sööd? Ravimeid on?
  Kiiret paranemist!

  1. Täna perearstil riigipüha, meilisin, aga helistan siis homme. Nõuandeliiniga olen kaks korda järjest hätta jäänud, sest ma ei räägi piisavalt hästi vene keelt (kuigi viimati sain vähemalt, mis vaja), nii et sinna ei taha enam helistada.

   1. “Korona” tähendab tänapäeval kõigis keeltes vaid üht asja. Vaevalt nõuande liinil hakataks pahandama, et ega me baar ole, et õlut tellid🤪

    Tegelt ei tohiks sind peavaluga naerma ajada. Kuna ma med haridusega pole siis ei hakka ravimeid soovitama, lihtsalt proovi ikka mõne spetsiga ühendust saada et võimalikult tõhusat nõu saada.

    Varesele valu, harakale haigus, las meie laps saab terveks! Ole tubli!!!

    P.S. Kui ikka jaksad hoia oma lugejaid kursis, otseallika inf on tänapäeval hindamatu väärtus!

   2. Naer pidi immuunsüsteemi tugevdama, kas heeringa kaela ümber sidumist tohib soovitada?
    Aga see on küll uudis, et 1220 helistades peab vene keelt oskama, viimati kui ma helistasin, ikka ei pidanud.

    1. Nii, helistasin praegu 1220 sest laps söandas köhatada ja täitsa eesti keeles sain saatekirja talle covid testile.

    2. Erinevaid ravimeetodeid kirjeldab väga värvikalt Mark Twain. Raamat “Valitud jutustused”, Tallinn 1953. Jutustus “Nohu ravimas”. Lugu lõpeb nii: “Niisiis – soovides kannatavaile patsientidele kõige paremat, palun neil kaaluda seda mitmekesist ravikuuri, mille mina hiljuti läbi tegin. Nad võiksid seda proovida: kui see neid terveks ei tee, siis midagi halvemat kui surm sellest kõigest karta ei ole.” Kuigi heeringa ümber kaela sidumist seal kirjas ei ole.
     See on igati lugemist vääriv raamat, eriti haigusest vintsutatud vaimu kosutuseks.

     1220 on üle-Eestiline nõuandeliin, mismõttes ainult vene keel?

     Tervis tulgu!

    3. Minu lemmik meditsiini-raamat oli “Mont-Oriol”. Hariv; pärast seda tundub arstiteadus samasugune mäng nagu… nagu iga teinegi.

 3. Tee test ära – need, kes viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud ja selle kohta tõend olemas, pidid saama vabalt Soome reisida:) Suvi tulemas ju:)
  Ahjaa, ja puhka nii palju saad, see pagana haigus võtab mõtlemisvõime ära.. Mul oli kohutav väsimus, peavalud ja haistmismeel kadunud – ehk kerged sümptomid – ja mul hakkas normaalne mõtlemisvõime taastuma alles umbes 1,5 kuud hiljem – siis enam ei tekkinud paar korda päevas tunnet, et kui ma nüüd magada ei saa (või midagi keerulist pean mõtlema), siis suren kohe ära. Ja lõhna ei tunne 2 kuud hiljem endiselt….

 4. Khm, trammi- ja boltisõidud, restodes ja trennides käimised pole ka teab mis nunnaelu. Me oleme viimane aasta avalikest ruumidest ainult poes käinud ja sedagi vaid hädakorril ning teinud siis võimalusel suurema kogusega ostmise, et ei peaks tükk aega käima jälle. Ilgelt tüütu, sest suurelt ostmine väsitab ja teisalt on pidevalt millestki puudus, sest kõike korraga ostes jääb alati mingi asi ostmata, mille järele hiljem vajadus tekib, aga aeg nõuab ohvreid.

  1. Resto oli kobkreetselt esimene oktoobri välikohvikust saadik. Aga trammiasja ma mõistan ise väga hukka, sest praegu meil jalutab tööle 30 minutir ja trammiga läheb ka 30 minutit, sellises olukorras võiks ju riske maandada ja jalutada. Aga ameeriklane erinevalt minust väsib päriselt hommikusest jalutuskäigust ära, ka tervena. Ju pole harjunud.

   1. Eilse ja üleeilse ilmaga oleks jalutamine statistiliselt suure tõenäosusega haiglas või EMO-s lõppenud. Vähemalt pääsesid jäävihmas koperdamisest.
    Aga kui ilm ja tervis paranevad, kas jalgrattad ei ole teema?

    1. Jalgratas oli ikka mõeldud tervele inimesele linnas liikumiseks ja tööleminekul trammide vältimiseks, mitte testitelki ronimiseks?

    2. Aaaa 🙂 Tallinnas rattaga sõitmine on ainult julgetele. Selle riskid on kindlasti kõrgemad kui koroona omad. Ilma naljata.

    3. Ma mõtlesingi, et kui saavad terveks, kas siia jalgratas poleks parem töölkäimise vahend kui tramm. Aga see oleneb sellest, kus nad elavad ja mis magistraalid sinna vahele jäävad.

  2. Liisile vastuseks. Millega siis peaks inimene liikuma, kui tal endal autot pole? Tegema jalgsi edasi-tagasi 15 või isegi mõnikord 180 km otsi? Loll õpetaja, miks ta küll kodus ei püsi ning ei käi väljas vaid “hädaolukorras”. Jaa, muidugi ma saan aru, et “sa ei mõtle ometi selliseid olukordi”, aga ka kõik need ülejäänud inimesed taksos ja trammis ei tee lõbusõite. Eesti kontektsis terve aasta, sh suvel igaks juhuks kodus püsida, päriselt? Omamoodi tore muidugi, et on olemas ka selliseid inimesi, aga natuke hirmutav ka.

 5. ma ikka olen ka mõtelnud, et kui peaks haigeks jääma, siis ei teagi, kuidas testima saab. see, et Tallinnas on KOLM testimispunkti, on ikka üsna totter. ma elan kohas, kus jalgsi on igasse neist üle tunni aega üks ots, seda varianti saaks kasutada siis, kui sümptomiteks on nohu ja maitsemeele kadumine, aga 39 palavikuga ei lähe ju…

  1. Krt, mis sina kurdad, Tallinnas kolm jah – ma pidin Keilast esmalt Tallinnasse sõitma, et testima pääseda.
   (Iroonia ja nali, tegelt saan aru küll. Lihtsalt …)

   Tõsi, mu oli “seire” ehk ma tegelt ei old haige ja seega sain ühistranspordis sõita ilma veerandit vagunit maha tappa riskimata, aga kui peaks päriselt haigusega teema olema, tuleks ikkagi läbi perearsti koju testiauto tellida, ma ei saaks ise teise linna ju!

  2. Tallinnas on neli testimispunkti:
   Punane 61, Medicumi kliiniku juures Medicumi telk.
   Narva mnt 95, Medicumi telk Lauluväljaku mäel, Mäevärava juures.
   Paldiski mnt 104b, Synlabi telk Saku suurhalli vasakul küljel.
   Ehitajate tee 27, Medicumi telk Mustamäe Tervisekeskuse juures.

   1. Te andmed on vananenud =) Seoses ilmastiku talviseks muutumisega telgid kaotati, kõik testimised toimuvad siseruumides.

    1. Ei ole ju nii? Esmaspäeval oli Lauluväljaku telk üleval ja tegus.

     Aga see Keila, see on probleem.
     Tänane tsitaat käib küll Maardu kohta, kuid on sisult sama:
     “Professor Kalda tõi näiteks Maardu, kus ei ole lähedal testimispunkte ja inimesed [sümptomitega haiged] lihtsalt ei lähegi testima, kuid on ikkagi teistega lähikontaktis.”

    2. Krt =)
     Tegelt ma ei tea muud kui et kui mina seirega seoses testima pidin minema, ma vaatasin variante ja Tallinnas oli kolm kojta. Ma valisin kõige rohkem kesklinna, teised kaks olid Lasnamäel, issver, mis tänav see oli … mitte Töökoha, aga … Töökoja tänav, just.

    3. Töökoja tänaval on Synlabi maja. Aga äkki sai vahepeal seal ka testida? Kõik on võimalik 🙂 Kuid jube ebamugavas kohas on ka see.

    1. Ma ei käinud seal Töökoja tänaval just ammu =) Pole kaht nädalatki möödas =)

 6. Tartu lauluväljaku telk on olemas, toimib ja mulle ülearugi koduseks saanud.
  Täna kriipisin vastu telgi sissepääsuliistu oma auto ära. Möhh.

   1. AGA jalakäijana on seal suht rõve käia, autod paarutavad kogu aeg jalus ja üldse aru ei saa, kuidas nad sõidavad, ja mingit jalakäija-alternatiivrada kah ei ole.

    1. Tegelikult on, autod sõidavad sealt kaugelt mööda ristküliku/platsi tagumisi ääri, jalakäija saab otse stopmärgini kõndida, mööda parklat jah, aga siiski otse.

    2. ma ei mäleta mingist stoppmärgist midagi, aga ma olen muidugi poolpime ka. Mäletan ainult seda, et kui ma Herne tänava poolt tulin, siis sealt otse üle platsi tulles oli kogu aeg hirm, et keegi sõidab laiaks, sest kogu aeg tuli suvalistest suundadest autosid (kes tahtis parkida, kes keeras parklast välja jne), justkui terve platsi ulatuses ja mingit kõnniteevarianti, mis oleks telgini viinud, ei olnud.

     Ja ma ei ole autojuht, ma ei ole autokoolis õppinud, mis loogika järgi autod parklas sõidavad. Ma tean, et üle tee minnes tuleb kõigepealt vasakule ja siis paremale vaadata, aga kui mul ei ole tee, vaid lage väljak, on sellest vähe kasu.

    3. lage väljak, kus pole kuhugi varjuda, ja kõik kohad on täis mingeid õudseid liikuvaid plekk-kaste, kes nagunii tahavad mind maha murda ja ära süüa.

    4. Jah, enne sõitma õppimist oli mul sama tunne sarnastes kohtades. Aga seal on autode jaoks märgid üleval ja tegelikult on oma kindel loogika, lihtsalt loodetavasti pole sul vaja seal nii palju käia, et see loogika selgeks saada.
     Igatahes on autojuht sellises kohas kohustatud jalakäijale teed andma, isegi kui tal on värske kiip ajus/ninakoopas.
     Kas jalakäijate jaoks ei ole märke?

    5. silma küll ei jäänud (siin tuleb muidugi nagunii arvestada sellega, et erinevalt autojuhist võib jalakäija olla ka vaegnägija). st märke à la “ülekäigurada” või “jalgtee”.

     Parkimisplatsidel reeglina ei olegi, need on olemuselt jalakäijavaenulik keskkond. Autod teoreetiliselt küll peavad mulle teed andma, aga kuna mul on ka ülekäiguradadel ja isegi rohelise fooritulega teed ületades olnud kogemusi, et kõik autojuhid kas ei tea seda või vaatavad, kael kõveras, teiste autode liikumist, mitte seda, kuhu nad sõidavad (ja kus võin juhtumisi asuda mina), siis ma suhtun neisse ikka kui juhitamatutesse mürskudesse.

     (vt ka Tomati-Talvo “kui jalakäija oleks arvestanud, et auto võib valest sõidureast ja punase tulega tulla, poleks temaga õnnetust juhtunud”.)

     mis teebki sellised lagedad sõiduplatsid jalakäijavaenulikuks – teed ületades on see aeg, mil mind ähvardavad juhitamatud mürsud, suht piiratud. Platsi ületamine võtab mitu minutit.

    6. see ka, et isegi nägijast jalakäija ei pruugi näha liiklusmärke, kui on hämar, sest prožektorit pole otsaees.

     (mina olen midagi nägija ja vaegnägija vahepealset.)

    7. Proźektor otsaette on pmst tehtav, vist euronicsis või hoopis h&m-is või kuskil müüdi neid sotsiopaadimütsikesi, millesse ledlambike on sisse õmmeldud.
     Mees pakus välja, et jalakäijatel võiks olla mugavam tulla mööda parkla telgipoolset äärt ja telgi tagant sissepääsu suunas imbuda. Ûks mees olevat sealt nii tulnud. Aga märgistus võiks seal ikka parem olla.

    8. Jõe poolt tulles tähendaks see teatavat ringi – altpoolt üles piki parkla serva jooksvalt jalgteelt ei pääse õiges kohas parkimisplatsile (neil on selline väike nõlv vahel), vaid tuleb minna platsist natuke mööda ja seejärel tagasi. Mille ma sain praegu teada, google street viewga mängides. Kui ma seal päriselt käisin, ei riskinud ma seda rada võtta, sest kuna nähtavas ulatuses oli jalgtee ja parkimisplatsi kõrguste vahe nii suur, tundus, et sealt ei pääse üldse parklasse, kui seda kohe alguses ei tee. Eriti üle lumehangede turnides.

    9. need lumehanged mängisid oma rolli ka selles, et ühest küljest sai platsil õiges suunas liikuda ainult sõiduradadeks märgistatud kohtades ja teisest küljest oli näha, et kui keegi tahab samal ajal seal sõita, pole kuhugi eest ära põigata, sest hang on ees.

 7. Mul sõber hiljuti sõitis taksoga, mille juht teatas uhkelt, et tema taksos maski ei pea kandma! Selles ehk võib testima ka sõita 🙂

 8. Nüüd käisin fb-s vastamas, kas Rentsi nahk on juba parrel kuivamas või käib õhk õnneks veel läbi.
  Hing läks tiba kergemaks, kui kogemata konjakijoomisega liiale ei lähe, siis ehk alkoholismist veel pääseb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.