sport

Raske on normaalset jõukarit leida

Olen siin viimasel ajal jälle mõelnud, et häda ajab härja kaevu ja Rentsi kardiot tegema – aga ei ole tahtnud tagasi Reval Sporti minna, sest see jääb lihtsalt mu liikumisteedelt kõrvale. No ja enam ma ujuda ei taha, sest põlv on korras, mõtlesin velotrenažööri peale, nii et ei tahaks ka liigselt maksta selle eest, et kasutada kahte (konkreetselt KAHTE) jõusaali masinat, et treenida neid seljalihaseid, mis ronides unarusse jäävad, ning seejärel natuke vändata. Aga pea igas Tallinna spordiklubis tahetakse sinu esmasündinud last + leping tuleb ilmtingimata kümne aasta peale teha. Reval Spordis ütlesin neile, et ma ei tule enam tagasi, sest ei viitsi enam ujumas käia seal (põlv on nüüd üsna heas korras, saan isegi ühejalakükke teha jälle), aga nad ei võtnudki mu käepaela tagasi, ütlesid, et ehk muudan meelt. Põhimõtteliselt nagu oleks kuradiga käe löönud.

No nüüd olen juba mõnda aega vaadanud, et meie tänaval on uus jõusaal. Seal on ka proovikord tasuta ja Instas isegi pilt ühest masinast, mida ma kasutada tahtsin, nii et läksin siis täna proovima. Nagu jopenpuhh. Selgus, et neil on olemas kõik need asjad, mida ma kasutada tahaksin, aga … ma ei saa neid kasutada. Neil nimelt on selline süsteem, et sa pead seal tegema TERVE trenni. On X masinat, alustad masinast 1 ja lõpetad masinaga X (tegelikult vist sinule tehtud treeningkava kohaselt, ma pole päris kindel, kas igaüks kasutab päris iga masinat) – lihtsalt ei ole sellist varianti, et tuleb Rents ning kasutab ainult masinaid X-4 ja X-2. Lisaks on seal ka ainult mingid pikemaajalised lepingud ja 18kuused on juba välja müüdud, vähemalt minu tänavas.

Tundub, et ega mul muud üle ei jää, kui ikka hakata kaks korda nädalas pikemaid lõunapause tegema ning nende ajal MyFitnessis käima. Meil õnneks selline töökoht, et vabalt võib päeval ära käia ja selle arvelt õhtul tiba kauem olla – ja teine variant oleks maksta neile röövlitele ca 60 eurot kuus ja selle raha eest õhtul kell viis teiste omasugustega küünarnukke kokku hõõruda. Aga ma tõsiselt ei saa aru inimestest, kes neile igakuiselt nii palju maksavad. Selle raha eest saaks ronimas käia ja jääks veel ülegi!

Röövimine päise päeva ajal on igasugune trennitegemine Tallinnas. Ja noh, samas tahaks ikka kesklinna ja oma kodust kaks sammu ja saun võiks olla jne. Aga andke ikka tasuta või võileiva hinnaga. 😀

18 kommentaari “Raske on normaalset jõukarit leida

 1. Kardioga on tegelt väga lihtne ja odav kui jooksmist selleks defineerida. Nagu mõningase üllatusega avastasin siis nii sitta ilma on harva kui üldse ei saa jooksmas käia (isegi Tallinnas, Toronto talv suurt ei erine). Jäine uduvihm pigem boonuseks kui õige riietus seljas.

  Samas spets lihasgruppide treenimine mingil masinal muidugi omal käel keeruline. Meil näiteks ronimiskohas igasugu masinad ka olemas, nende peal saad kõike teha kui oskad ja tead mida tahad.

  1. Jooksmine on see üks asi, mida ma enam teha ei saa. Olen korduvalt proovinud, ükskõik kui aeglaselt alustan, kuskil 10-15 minutini jõudes hakkab ikka põlv valutama. Nii et parem väntan, see ei valuta.

   1. No siis muidugi. Ma siin hiljuti lugesin Pulleritsu blogi põlvevalu teemal. Tal kannatas kah vändata aga mitte joosta. Vist siiski mingi trikiga arstide abiga sai mõne aja pärast tagasi jooksma.

   2. Võiks proovida ka nn. päkkadel jooksu, st. et ei maandu mitte kannale vaid päkale. Nii põrutab oluliselt vähem põlvi ja selga. Hästi on sel teemal kirjutatud raamatutes: Jooksuga Keeniasse, Adharanand Finn, 2012 (276lk.), ja Jooksjana sündinud, C.McDougall, 2009, Mehhiko,tarahumarad (288lk.). Mina hakkasin seda kasutama kui mul diagnoositi moondav osteoartroos (u.20 aastat tagasi)

  1. Mulle meeldis Reval Sport, aga seal käimisega kaasnes alati liigne ajakulu. Tahan midagi, mis lähedal oleks, selle pärast vist nutan ja maksan MyFitnessile. Mõtlen lihtsalt, et ei tea, kas neil jaanuari alguses mingid soodukad ka tulemas ja tasuks oodata …

   1. Ma kahtlustan, et ei ole. Mul vähemalt oleks nagu mingi hägune mälestus, et on tulnud pigem veebruaris-märtsis. Kahtlustan, et aasta algus on uusaastalubadustega tulijaid nii palju, et kampaaniaid tegema ei pea

 2. aga need 24h spordiklubid? sama jama?
  vaata nõmme spordihoonet ka, see on eriti sürr koht (aga ilmselt vales kohas) või mõnda analoogi.

  jooksust – metsas ja õigete botastega? ma sain oma põlve nii enam-vähem korda.

   1. Minu teada pole mingit konksu. Kohvinurga kommentaarid ongi stiils “imelikult odav, aga täiesti okei jõusaal”. Meie omad käivad siis Tehnopolis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.