faith · feminismus

Fragmendid

Käisin täna hommikul väljas hommikust söömas, sest no mitte ei olnud tahtmist kodus teha midagi. Magasin kogemata paremal küljel, nii et põsk valus ja muu viu-viu-ving. No igatahes istus hommikusöögi ajal kõrvallauas tütar isaga, kes kurtis oma rasket elu.

Tütar: “Matemaatika on nii raske, et ma ei taha lihtsalt seda õppida.”

Isa: “No aga äkki oleks lihtsam, kui natuke ikka õpiks?”

Tütar: “No eile ta näiteks küsis, kui palju on 43 miinus 15. Mida ma õpin sellist asja???”

Nagu I feel you, tüdruk, see ei ole normaalne. 😀 Sada protsenti nõus.

Teine lugu on hulga tõsisem. Kas kuulsite, et Johnny Deppi ja Amber Heardi omavahelistest vestlustest on lekkinud juba TEINE fail? See, mis neist kahest salvestisest paistab, on siiani üsna kole, eriti kui panna sinna taustale see, et tegelikult on Amberil juba vägivaldne taust, sest aastal 2009 kutsuti talle ka girlfriendile kallalemineku eest politsei (ta on bi, praegune partner on ka naine).

Igatahes neis salvestises Amber põhimõtteliselt tunnistab, et tema ründab meest, mitte vastupidi, aga leiab, et kuna ta on nii palju väiksem, ei tohiks mees end füüsiliselt kaitsta ega teda selle peale tõugata. Ütleb, et keegi ei usuks meest, kui ta politsei kutsuks – ja ütleb isegi, et ta ei saa lubada, et ta tulevikus enam vägivaldne pole. Ehk siis ilmselgelt ei tundu väljavaated talle hetkel just parimad – isegi kui ta suudab kuidagi tõestada, et nad mõlemad kogu aeg rahmeldasid ja et suhe oli mõlemapoolselt väga toksiline (see viimane on ilmselt tõsi), ei ela me enam päris sel ajal, kus inimesed nõustuksid, et naine võibki lüüa, sest ta on väiksem.

Lihtsalt väga hirmus mõelda. Kui see lahutus algas, uskusin mina ka teda, sest Johnny on end lihtsalt nii ilmselgelt ärajoonud (ja ilmselt ka muude ainetega sinna kaasa aidanud), et on väga lihtne uskuda, et ju siis ongi nii põhjas, et ongi nüüd sellised narkomaanide tülid ja pidev rusikatega vehkimine. Ma mõne lapsepõlveaegse tuttava pealt ka näinud, kuidas iseloom lihtsalt täiesti muutub, kui ajule pidevalt aineid peale kallata. Ja noh, eks Johnny on oma elu jooksul ka piisavalt hotellitubades märatsenud jms asju teinud, et ei tundunud nagu väga far fetched. Samas kui Vanessa Paradis on igas intervjuus nii ülirahuliku mulje jätnud, et ehk mõjus ka talle rahustavalt ja aitas mingil määral elu stabiilsena hoida. Mitte et kõrvaltvaataja siin iial tegelikult midagi teaks, lihtsalt natuke kole, kui kergesti tänapäeva tühistamiskultuuris on terve kellegi elu lihtsalt ära nullida.

Ja Vanessa pilti kasutasin ma selle pärast, et tema on kogu sellest kambast ainus, kes mulle tegelikult meeldib.

2 kommentaari “Fragmendid

  1. Ma kunagi käisin perekoolis vaidlemas ühel siinsel alateemal. Kahekümne aasta eest oli seal ikkagi väga palju naisi, kes leidsid, et mehe löömine on igati ok. Nagu väga palju. See oli pmst valdav seisukoht. Aga eks see muidugi sõltus paarist tooniandjast, keegi lihtsalt ei tahtnud vastuvoolu ujuda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.