anna kannatust

Kas keegi Kristjan Jaaku on saanud?

Mina olen üks neist õnnelikest, kellel on õnnestunud Kristjan Jaagu meeldivat seltskonda nautida. Tore oli, ma ei kurda, kuigi kestis liiga lühikest aega, aga nii nende suhetega olema kipub. Üks tema tingimustest oli aga see, et kui ma ükskord oma magistritöö valmis saan, panen sinna kirja, et mu töö valmis tänu tema abile (no ta on selline edev mees).

Nüüd siis küsimus – kuidas te selle vormistasite ja kuhu kirjutasite? Ma tean, et pühendused pannakse tavaliselt tiitellehe ja sisukorra vahel olevale lehele, aga nii lähedased me nagu ei olnud. Ehk päris lõppu, kohe enne lihtlitsentsi?

12 kommentaari “Kas keegi Kristjan Jaaku on saanud?

 1. Soovitaksin teha enne sissejuhatus väikese peatüki nimega eessõna, kus on tänatud kõiki asjassepuutuvaid (juhendajat, konsultante, heatahtlikku raamatukogutöötajat, häid respondente jne. Ja kõige lõppu institutsionaalsed panustajad.

  1. Ma pakuks ka, et sinnasamma, kus sa kõiki asjasse puutuvaid tänad. Noh, et juhendaja oli super ja et ilma mustlaskogukonna vastutulekuta sa ei oleks pooltki sellist tööd kirjutanud, ja et blogilugejate toetus oli hindamatu jne. See, kas tänuavaldused on töö lõpus või alguses, on vist oma asi. Võid ju teha eraldi viimase sektsiooni “Tänuavaldused”.

  2. Mina soovitaksin samamoodi nagu mar. Täna just lugesin üht sellist tööd, kus tänuavaldused olid enne sissejuhatust. Igal juhul olen magistritöödes näinud tänuavaldusi ainult töö ees, mitte kunagi taga.

 2. tänuavaldustesse käivad need asjad vist. üldiselt kuskil lõpus, teadusartiklitel vähemalt. seal kus kiidad-tänad rahastajaid ja retsensente jmt. magistritööl on ilmselt vabam.

 3. Vaata DSpace’ist oma teaduskonna varasemaid töid – sinna lähevad ainult paremad tööd üles, seega väga katastroofilisi vigu seal olla ei saa.

  Tavaliselt on tänamine eraldi lehena töö lõpus. Minu instituudid lasevad lõppu lisada ka lause: “Käesolevaga kinnitan, et olen korrektselt viidanud kõigile oma töös kasutatud teiste autorite poolt loodud kirjalikele töödele, lausetele, mõtetele, ideedele või andmetele. Olen nõus oma töö avaldamisega Tartu Ülikooli digitaalarhiivis DSpace. Nimi / allkiri”.

  1. Mis mõttes ainult paremad tööd? Ma sain just aru, et alates selle aasta algusest pannakse kõigi lõpetajate tööd sinna üles ja need, kes jaanuaris kaitsesid on sinna kõik jõudnud ka.

   1. Kui sellest aastast muudeti, siis küll. Varem läksid ainult paremad. Aga täitsa võimalik, et see nüüd lähevad kõik.

    1. Appikene. Guugeldasin ennast ja avastasin, et mu makatöö (ligi 10 aasta tagune) on seal üleval (st ma teadsin, et mu töö on guugeldades leitav, aga ei olnud viitsinud süveneda, kus täpselt). Kas see tähendab, et keegi pidas mind paremaks või? Ma siiani arvasin samuti, et kõigi omad lähevad,

    2. Raamatukogutöötaja sõnul, kellega reedel rääkisin, on seal (vähemalt kuni selle aasta alguseni siis) vaid paremad tööd.

 4. Kõige kenam oli, kui üks poiss oma bakatöös, kus üldse tavaliselt ju tänusid ei avaldata, tänas õppetooli sekretäri. Sest too on tõesti nii meeldiv ja kompetentne inimene, et absoluutaselt kõik misiganes astme lõpetajad peaksid teda tänama ja kätel kandma. Aga miskipärast ei tule kellelgi see pähe.

  mitte et see kuidagi Jaaku puudutaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.