Uncategorized

Ink (2009) ehk Uus Kultusfilm?

Vähemalt sellist saatust sellele ennustati – et Ink hakkab seisma ühes reas Matrixi, Donnie Darko, Paani labürindi ja teiste selliste filmidega. Ma ei tea, kas päris nii läheb, aga arvestades seda, et see on madala eelarvega independent film, on see VÄGA hea.

Alguses tundub stoori väga lihtne – paralleelreaalsusest külastavad meid igal ööl kahte sorti tegelased, kes vastavalt oma huvidele toovad meile kas häid unenägusid või luupainajaid. Siis ilmub aga välja üks hoopis teine paha tüüp ja loomulikult ei jää seejärel ilmumata ka hoopis teised head tüübid. Minu lemmik oli näiteks Jacob:

Lugu keerleb ümber kaheksa-aastase Emma, mängides sujuvalt aja ja ruumiga, nii et nagu IMDB kommentaaridestki selgub, ei saa nii mõnigi kommenteerija üldse aru, mis toimub. Tegelikult lugu siiski nii keeruline ei olnud, tuleb lihtsalt filmiga kaasa minna ja stampidest väljapoole mõelda. Samas jätab film muidugi väga palju tõlgendusvõimalusi lahtiseks, nii et võib pikalt arutada selle üle, kas ja mida Liev täpsemalt varjab. Sellele, et midagi ilmselt  ikka varjab, viitab juba tema nimi, kui seda tagurpidi lugeda. 😀

Lisaks aja ja ruumi segamisele on film ka väga sümbolistlik ja kohati tahtlikult muinasjutulik, muutumata sealjuures liiga lapsikuks. Juba Jacobi välimus – pimedus oli väga oluliseks sümboliks juba vanas Kreekas. Minule meeldis see igatahes väga, nii et soovitan kõigile.

Ahjaa – filmi autorid ja loojad on avaldanud head meelt selle üle, et filmi nii palju tõmmatakse (esimese nädala jooksul 400 tuhat allalaadimist pole tõesti paha) ja seega nende loomingut vaadatakse ja laiemalt reklaamitakse. Nii et ärge tundke end kehvasti. Kui film teile meeldib, saate ju alati teha annetuse filmi ametlikul kodulehel.

3 kommentaari “Ink (2009) ehk Uus Kultusfilm?

  1. See oli üsna huvitav tükk jah. See oli tehtud ka taotuslikult segane-müstiline, kõik oli nullist välja mõeldud. Päris kõva töö.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.