Keelekümblus

13768237_1102608353159183_395784812_n

Käisin mina eile Ülejõel ühe sõbra juures kodutehtud jäätist söömas, sest selline ma juba olen – hoian kodus ainult tervislikku toitu (pluss sahtlitäit šokolaadi) ja siis käin sõprade juures suhkrut ja rasva õgimas.

Teel koju nägin aga väikest tüdrukut, kes oli murul pikali maas, ratas tal otsas. Otseselt õnnetu ta seal ei tundunud, ei rabelenud ega karjunud, nii et ma ei osanud ka midagi arvata. Kuni ta ütles oma sõbrannale kehvas vene keeles: “Pamogi … U menja … avarija.” Ma läksin ise ka kohe kodus vaatama, kas avarii on tõesti vene keeles avarija, nii et õppisin ka ühe sõna siit. 😀 Teine piff sai igatahes aru küll, läks kohe kenasti appi. Aga loo moraal on, et küll elu õpetab, kui vaja, kõik jutud saavad aetud.

Lisa – lubasin rääkida, kuidas kätelseisuga läheb.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Kodune jäätis on üsna tervislik. Vähemalt minu kogemuse järgi. Eeskätt seetõttu, et seda ei raatsita sulle eriti palju anda.

  2. eesti venelastel pidada olema üpris palju laensõnu eesti keelest – venemaa venelased ütlevad, et nad siin ei räägigi enam õiget vene keelt. Aga avarija on sõnaraamatu järgi õige jah.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Rubriigid