faith

Brontosauruste teooria

Lugesin siin vahepeal taas ühte efektiivse õppimise raamatut, kust sain teada palju uut ja üllatavat. Nimelt oli autor suutnud 300 lk peale mahutada kaks täiesti uskumatult originaalset ideed:

Esiteks on teisena kõige kasulikum lähenemine see, kui inimene mitte lihtsalt tuimalt ei harjuta, vaid end selle käigus ka analüüsib, eesmärke seab jne.

Teiseks on sellest VEEL kasulikum see, kui inimene (ideaalis muidugi varasest lapseeast peale) teeb põhimõtteliselt seda sama asja, aga kogenud õpetaja käe all, kes teda parandada ja suunata oskab.

Ma ei oska muud öelda, kui et nüüd on minu silmad avanenud ja ma olen nägijaks saanud. Aga miskipärast meenus mulle selle raamatuga seoses sketš sellest, kuidas (preili) Anne Elk oma brontosauruseteooriat tutvustab:

 

4 kommentaari “Brontosauruste teooria

 1. Aga milliseid õppimisraamatuid sa soovitaksid? Ma olen kuidagi sattunud olukorda, kus peaks veidi mõistust kasutama, aga see ei taha üldse koostööd teha, sest ega ma seda varem väga rakendanud ei ole, kui aus olla. Ühest su vanemast postitusest leidsin A Mind For Numbers raamatu (Oakley oma) aga ehk oled vahepeal veel midagi kasulikumat/huvitavamat leidnud?
  Eks igal inimesel on muidugi oma eesmärgid ja eelistused, kuid millestki peab alustama.

  1. See oli hea raamat, aga kui sul on päriselt midagi õppida vaja, siis soovitan ikkagi lihtsalt õppima hakata. Niimoodi, et teed sellest asjast endale harjumuse – mida sobivamal ajal selle asja õppimiseks määratud ajaühik on, seda parem. Näiteks väsinuna pärast trenni on sul ilmselt raskem seda harjumust kujundada (eriti juhul, kui trennist iga kord erineval ajal saabud või tihti pärast seda veel sõpradega sauna või väiksele õllele minnakse), kui teha harjumuseks teha seda iga päev 30 minutit enne lõunapausi vms. Aju harjub üsna kiiresti uute kohustustega, kui neid liiga suures hunnikus korraga ei lao.

   1. Mul ei ole paraku üldse normaalseid õpiharjumusi, põhikoolist ja gümnaasiumist õnnestus lihtsalt läbi liuelda ja pärast seda sai aastaid lulli löödud ning vajadusel asju pähe tuubitud, kuid nüüd tahaks päriselt selgeks saada midagi, kuid jube raske on tööle sundida ennast. Peamine häda ongi ilmselt see, et selle asemel, et õppida, ma googeldan, kuidas õppida ja mis raamatud õpetaksid õppima. Keskendumise ja ‘prokrastineerimisega’ on väga hästi, ehk väga kehvasti 🙂
    Aga see on lohutav teadmine, et kui asi käsile võtta, on aju võimalik harjutada, äkki saab minustki haritud inimene kunagi.

    1. Ütleme nii, et mul läheb see jätkuvalt üle kivide ja kändude, pean iseennast meelitama ja igasuguseid asju lubama/keelama. Pidev piits ja präänik teemal “enen GoT uut osa ei näe, kui see ja see on tehtud”. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.