faith

Põnevaid põlveuudiseid

Kujutate ette, minu suur iidol ja eeskuju Alex Puccio vigastas võistlustel samuti oma vasaku põlve meniskit. Päris rebend, nii et hullem vigastus kui mul. Ainus erinevus meie vahel on see, et tema pole sitakott, nii et ronis ühe jalaga edasi ja võitis ikka võistluse. 😁 Tippsportlase suhtumine on ikka eraldi tase.

Mul läheb muidu selles mõttes kenasti, et saan normaalses tempos kõndida (isegi imeliku pardi kombel joosta) ja ilma igasuguse valu või ebamugavustundeta trepist käia. Nii et selle üle rõõmustan täiega. Täiskükki või ühe jala peal seistes teise kanda vastu tagumikku ikka veel mugavalt ei saa, aga olen hakanud natuke seda viimast venitusharjutusena hoidma ja aeglaseid kükke tegema, et põlve mugavat liikumisulatust taas suurendada. Täna tahtsin rattaga sõitma ka minna, sest kõik räägivad, kui suurepärane taastusraviharjutus see ikka on, aga ilm kiskus nii märjaks, et katki jäi see plaan, venitasin hoopis ettevaatlikult.

Ronimas olen ka käinud, eile sai lihtsamaid radu juba teha, kuigi jala peale end üles suruda kohe üldse ei tasu ja ka meetrikõrguselt kukkudes peab vaatama, et parema jala peale maanduks, muidu käib ikka valu läbi. Ma eriti ei roni ka, teen tehnikaharjutusi ja siis kalde all vähese jalgade osalusega trenni (et vähemalt sõrmed, käed ja kere vatti saaksid, kerelihastele on see täitsa imeliselt mõjunud, sõrmed lähevad ka iga kord tugevamaks). Kui mõelda sellele, et eelmisel nädalal ei saanud ma neid tehnikaharjutusi ka teha, on ikka väga selge edasiminek olnud. Nii et kokkuvõtvalt võib öelda, et kui suudan end järgmisel nädalal tagasi hoida ja kohe vigaseks ei rahmelda, saab ehk asjagi.

P.S. Vahepeal olen ma kade kergemate ronijate või joogainimeste peale, kel pole nii palju massi kui mul (sest olgem ausad, ka massilihas teeb elu raskemaks) – aga siis näen ma selliseid naisi ja tuleb kohe meelde, et oluline on see, mida sa oma kehaga peale hakkad, mitte see, kui häid vabandusi sa leida oskad.

https://www.instagram.com/p/BjQODNNlNK5/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=ijaqwhs25xvn

4 kommentaari “Põnevaid põlveuudiseid

  1. See on raudselt hullult kirgi küttev teema, aga ma olen mõelnud nende veidi pontsakamate jooga- ja muude spordiinimeste peale… Et kui nad on nii tohutult vaeva näinud, et enda füüsiline vorm nii heaks ajada – siis kui suur vaev oleks neil ka kaalust alla võtta? Kui aega, energiat ja tahtejõudu nii palju on? Nii palju kergem oleks ju olla pärast. Hämming, ühesõnaga.

    1. Ma olen tähele pannud, et paljud neist on alustanud lihtsalt oluliselt suuremana ja ongi tegelikult omajagu alla võtnud.

    2. Esiteks on sellised, kellele Nele viitab. Siis on sellised, kes on alguses fit, aga tekib mingi ainevahetushäire (haigusest tingitud v mõne ravimi kõrvalmõju). Ja kahjuks tundub, et kolmandaks on paljudel lihtsalt söömishäire ja söök on parem kui tervis.

  2. igatahes tasub haige meniskiga ettevaatlik olla, et päris katki ei läheks – JA ühtlasi mitte sellepärast veel teist põlve ja haige põlve ümbruse piirkonda mitte üle koormata. ma olen mitu korda saanud sekundaarseid valusid kuhugi mujale, sest paigutan haige liigesega ebateadlikult koormust kuidagi ebaühtlaselt. umbes et häda algab põlvest ja jõuab selga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.