faith

Olen-olen vana

Mul käis eile hommikul tellimise peale üks noormees. Lukku vahetamas. Ja ma ütlesin talle täiesti tõsiselt, et mul on üks lukuküsimus veel, aga ta on vist liiga noor, et nii täpselt juba kõiki peensusi teada. Alles siis, kui ta naerma hakkas, sain aru, et see, et keegi on minust 10 või 15 aastat noorem, EI tähenda sugugi, et ta ei võiks olla juba ametikooli lõpetanud. Nagu millal see juhtus? Kas mulle hakatakse varsti bussis istet pakkuma? Väga-väga piinlik.

Muidu olen nii usin olnud, et ise ka ei usu. Esiteks aitasin sõpradel kolida. Siis tegin enda korteris tühjenduskuuri. Sorteerisin terve raamaturiiuli jagu raamatuid kolmeks (prügisse, äraandmiseks, Tallinnasse), viisin mitu suurt kotitäit asju prügikasti, leidsin uue kodu ühele palmile ja ühele riidekapile (otse loomulikult kadus esimene “kindel tahtja” nagu tina tuhka) ning lasin hunniku ülikoledat vana mööblit jäätmejaama viia. Muuhulgas pidin ühe diivani viiendalt korruselt esimesele vedama, et raha kokku hoida, sest ma koi ju. 😥 Kusjuures see oli täiega naljakas, sest ma olin kolimismeestele pildid saatnud asjadest, mis pidid kaubikusse mahtuma, et nad oskaksid arvestada, aga kuna ma elan Annelinnas ja vedasin kõik asjad juba hommikul kell 9 alla, et enne tööpäeva algust see osa tehtud oleks, siis selle aja peale, kui kolijad paari tunni pärast tulid, olid naabrid kõik laiali vedanud. Nii et kuna me olime juba hinnas kokku leppinud, vedasin veel alla ka mingite naabrite risu, mis mitu kuud juba trepikojas vedeles – ja sellest ka osa kadus kuskile ära. Nagu ma tõsimeeli ei saa aru, kellel läks vaja näiteks kõveraks muljutud metallist jalatsiriiulit. Või mida teeb inimene vana katkise kapiga, millel osad sahtlid puudu? Kütteks kuskile? Oleks ma teadnud, et nad sellised on, ma poleks seda palmi ka kuulutama hakanud.

Igatahes. Siis käisid mul veel ühed tüübid köögikappi alla võtmas, sest sinna taha on vaja uus gaasijuhe panna ja gaasikraan ära vahetada – kusjuures siin oli jälle blogimaailm abiks, Murcalt sain töömehe kontakti ja no tõsiselt asjalik tüüp oli. Ma rääkisin talle terve tee liftiga üles (jah, ma sõidan inimestega pandeemia ajal ühes liftis), et ma kardan, et siin ei saa midagi teha ja nii keeruline ja … Tegelikkuses võtsid poisid 10 minutiga kõik alla. Nii et ma ei tea, kas minu ootused olid ebamõistlikult madalad või tasub Murca soovitusi alati väga tõsiselt võtta. Kui nad need asjad nüüd sama kenasti üles ka panevad, peaks ma neile koogi küpsetama. Ja kui ma ütlen “küpsetama”, mõtlen ma “ostma”. Aga jah, nii palju on tehtud. Olen mina alles tubli!

Kuidas kõik need asjad, mis ma just üles loetlesin, ometi seonduvad selle kooliprojektiga, mille tähtaeg järjest läheneb, küsite te? Teate, toppige need küsimused omale … tagasi taskusse, mul ei ole vaja teie negatiivsust!

View this post on Instagram

Kaunid daamid, romantilised õhtusöögid

A post shared by Rents (@rrrents) on

Aga see-eest käisime Reedaga söömas. Vaadake, kui ilus kook teisel pildil on!

P.S. Üks kord elus on mul vähe blingimat kleiti vaja ja nad on kõik need venelaste poed Eedenis kinni pannud. Kuhu ma lähen nüüd seda otsima? Ülemiste keskuses vist oli ka sihukesi?

17 kommentaari “Olen-olen vana

  1. Isegi kui poleks mõlemad käed vasakud, poleks mul absoluutselt mitte mingi huvi oma nullilähedast vaba aega selle peale kulutada. Hetkel on see semestei lõpu eelne aeg, kus need vähesed vabad minutid kuluvad nutule ja enesehaletsusele. 🤣

 1. Mind vapustab siiamaani, et üheksakümnendatel sündinud inimesed tohivad ilma saatjata bussis sõita ja nii edasi. Minu meelest on meil reeglid liiga lõdvaks muutunud.
  Aga töömeeste kohta: mul päris nende abi pole vaja läinud, küll aga üks olukord, millega uskusin oma jõududega toime tulevat, aga lõpuks, usun, oli ikkagi parem otsus õige tööriist laenata, sest niimoodi kulus tööle mõni minut. Et väikestviisi analoog või nii.

  1. Töömehed olid selle pärast, et mul oli vaja üks kapp alla võtta ja hiljem niimoodi seinale tagasi panna, et ikka norm välja näeks. Oleks ma ise seda teinud, poleks ma ilmselt seda ühes tükis allagi saanud, rääkimata selle kaunilt seinale tagasi panekust. 😀

   1. Loomulikult, ma olen täiesti nõus. Ma ise kutsuks ka sellise töö jaoks töömehed.
    Mu paralleel oligi mõeldud rõhutama seda, et kui riistad ei kannata, otsi riistad, mitte ära pusi taskunoaga. Kui oskusi pole, palka töömees. Kokkuvõttes läheb rutem ja saab odavamalt ja kvaliteedist ärme üldse räägime.

 2. Milan Fashion Pärnu maanteel. Hinge võtab kinni, aga seal on ka mujal kui stiilipeol kantavat blingi.
  Küll on hea, et mul on kõikide tööde peale osav poeg õnnestunud kasvatada.

 3. Humana?
  Talinas on ka Paavli kaltsukas. Ja Sõbralt Sõbrale. Tartu on Lõuna-Eesti kaltsukapealinn.
  (Uuteriietepoed mind ei huvita, mina tassin oma raha raua- ja puupoodidesse.)
  Asjalikke tormijopesid ja lammavillakampse neis pole kunagi, see-eest aga tonnide kaupa plingplingi.

  1. Ma olen enamus oma villakampse saanud Humanast (ka kašmiir ja alpaka on vill, eksju), lihtsalt tuli põhjalikult peale passida ja vahel ka uue kauba päeval. Tormijopesid kaltsukast ilmselt ei saagi, sest need on kõik ammu vett sissevõtvaks pestud.
   Ja kõige ulmelisemat vene blingi saab muidugi Sepa turult 😀
   Nüüd ma tunnen higispaanias kohe headest kaltsukatest puudust – ei taha mingeid plastikmaterjalist riideid suval, aga naturaalseid kangaid on raske leida suvapoodidest. No ja kes teab millal needki siin lõpuks avatakse, suured kaubanduskeskused on teadmata ajani kinni.

   1. Ma elan ise Tartust u 70 km maailma lõpu poole ja kesklinna poole satun imeharva ja ainult tööpäeva lõpus, aga mu lemmar tormijope ongi just Kuperjanovi Humanast pärit.
    Naturaalsetest materjalidest võiks kaua ja hästi kõnelda.

 4. Kui Rentsile bussis istet pakutakse, siis Rents võib üles selle kinnihoidmise käepideme peale ennast vinnata ja sealt pakkujale nätsu… Ee…
  Midagi daamilikku pähe kukutada. Näiteks.

 5. Üks blingipood, vist samuti venelaste oma, on Tartus Akadeemia tänava alguses (kui Riia tn poolt vaadata), see keldripood, kus vanasti (nullindate hakul vist) oli piimapood nimega Juustu-Juula. Peamiselt uskumatu välimusega pesu, aga natuke on muid riideid ka. Lisaks müüakse seal täiesti korralikke parukaid ja ka vähem korralikke (hinnad on paruka tasemega kooskõlas).

 6. Värskeid uudiseid vana olemise rindelt: ma ei oska enam torutöid teha. Isegi nimi ei aita.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.