Uncategorized

Kui ema süda mõistust alla suruma hakkab

Lugesin täna üht artiklit, kus oli läbi eriti naiivse pilgu räägitud tõsiasjast, et kui lapse ametlikud vanemad on eri rahvustest ja juhtuvad lahutama, eelistab kohus pea igas riigis alati oma kodanikku. See, et nii artikli autor kui enamus kommentaatoreid suhtusid lastesse kui eraomandisse, mitte kui iseseisvatesse inimestesse, ei olnud muidugi üllatav, küll olin ma aga täiesti agrane*, kui juba esimese neljakümne kommentaari hulgas oli kaks tükki, mille naisautorid väitsid, et nende abikaasa nõudis lapse kohtu kaudu endale AINULT selleks, et alimentide maksmisest pääseda.

No tõesti, tulge mõistusele, kui asi nii lihtne oleks, võiks ema ju alimentide nõudmisest loobuda ja olekski lapsed tema juures. Tegelikult aga kulub ju lapse kasvatamiseks tunduvalt rohkem raha kui see paar tonni kuus – tuleb arvestada ka sellega, et Eestis on naiste keskmine palk tunduvalt väiksem kui meeste oma, seega ei mõisteta emalt tavaliselt üle miinimumi välja, lisaks alluvad paljud mehed ühiskondlikule survele ja ei nõua emalt üldse elatist. Nii et ainult rahas kindlasti asi olla ei saa, peab olema ka midagi muud. Ehk isegi armastus oma lapse vastu – või kas või tahtmine eksnaisele haiget teha. Aga väita, et mees tahab lihtsalt alimentide maksmisest pääseda – mul on isegi raske uskuda, et need kommentaatorid ise seda tegelikult uskuda võiksid…

Pilt on pärit siit.

* agrane – hämmeldunud**

** Kas te Õigekeelsussõnaraamatut üldse ei loe?

4 kommentaari “Kui ema süda mõistust alla suruma hakkab

  1. einoh, mehe loogika kohaselt ju täiesti võimalik selline käitumine. lapse ja lapse emaga koos elades kulub see mõnituhat krooni sujuvalt terve kuu jooksul ning on ka võimalus reguleerida – kui on kehv kuu, kulutad vähem (nii endale kui lapsele), kui hea kuu, siis rohkem.
    alimente makstes kaob kindlal kuupäeval see raha su pangakontolt ühe hoobiga. puhtalt psühholoogiline tunne, et alimente makstes kulub raha lapsele rohkem.

    1. Kui isa võtab lapse enda juurde, ei ela ta lapse emaga enam koos. See tähendab, et ta ei pea muretsema ainult raha pärast, vaid noorema lapse puhul ka lasteaia pärast (mitte ainult raha, vaid ka viimine ja toomine), hiljem kooli ja kodutööde pärast, lapse haigestumise korral lapsega koju jääma või talle hoidja leidma. Lisaks, lapsega kahekesi elades ei suudaks enamus mehi ilmselt õhtul peale tööd rahuliku südamega telekat vaadata, samal ajal kui laps omaette teises toas elab (kui laps elab mujal, on seda lihtsam unustada). Juba see ajakulu kaalub rahalise poole üsna korralikult üles.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.