anna kannatust · Uncategorized

religioonist ja naistest ja geidest

kleit

Sest noh, paljust on rääkida.

Näiteks mina ei saa aru, mille järgi mu koer sõpru valib. Tundub, et mida pätim tegelane välja näeb, seda rohkem talle meeldib. Meie lähedal elab üks taksisarnane loom, kes iga kord rõõmsalt haugatab meid nähes – seda ta hirmutab meelega, nagu mingi tõbras. Eemal aias on aga üks, kes minu silma järgi on midagi kesk-aasialase sarnast, nüsitud kõrvadega ja näeb välja nagu slaavi rets. See on esimesest hetkest alates ta suurim sõber, alati tahab minna tema juurde tere ütlema. Ja see alati liputab talle õrnalt saba, mitte ei lõrise nagu teiste puhul. Koer tõesti läheb perenaise nägu, mulle ka meeldivad suured tätoveeritud mehed. Küll lõikamata kõrvadega.

Täna oli muide äärmiselt tore päev. Käisin sõber A-ga kohvikus rootsi keelt harjutamas. Üsna kiiresti tuli meelde, et kumbki meist ei mäleta suurt midagi, nii et läksime eesti keelele üle. Ja järsku vaatan ma, et meie kõrvallauas istub tüüp, kes näeb välja VÄGA nagu Erki Nool. Nii et LOOMULIKULT ütlesin ma A-le, et “Kuule, hakka kõva häälega rääkima, kuidas sa eile mingil tüübil suhu võtsid.”

A: “Mis mõttes, ma ei ole ju gei!”

R: “No raske on teeselda või?”

A: “Ma ei taha seda teeselda!”

R: “Issand, X on hulga parem geisõber kui sina!”

A: “Mis mõttes, ma oleksin TÄIEGA hea geisõber! Sa ei saa nii öelda ainult selle pärast, et ma gei ei ole!”

Noh, igatahes läks sealt meil LOOMULIKULT jutt Koraanile ja Piiblile, arutasime seda, et Piiblis tehti ka igasuguseid pahasid asju ja Jeesus ütles, et käidagu tema sõnade, mitte tema tegude järgi,” aga need halvad teod mõisteti ikka hukka. Koraanis on pigem see, et no TEOREETILISELT ei tohiks naisi olla üle nelja ja TEOREETILISELT lastega abielluda ei tohiks, aga kui ikka Muhamed teeb, pigistatakse silm kinni ja leitakse, et mis lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale (ja tänapäeval leiavad paljud arengumaade härjad, et no Jupiterile ju oli lubatud, ju siis on ikka mulle ka).

Ja selle peale tuli välja, et kõrvallaua härra Nool ei olnud härra Nool, vaid hoopis väliseestlane Kanadast. Usklik väliseestlane. Kes tuli meiega juttu ajama, sest ta kuulis, et me räägime usuteemadel. Küsis, kumb raamat siis rohkem meeldib ja avaldas kahetsust, et ma ateistina tule ja väävli järve pean minema. Väga sõbralik mees oli. Muuhulgas mainis ka ära, et inimesed tihti arvavad ta aktsendi pärast, et ta on puudega, kuni kuulevad, et ta on hoopis välismaalt. 😀 Nii et noh, kahju mul endal ka muidugi sinna järve minna.

Miks me üldse linnas olime, oli see, et ma pidin oma mittegeisõbraga riidepoodidesse minema. Teoreetiliselt on ka riietus eneseväljenduse üks viisidest. Tegelikult muidugi mitte. Mina nimelt armastan värve. Mul on kõrini sellest, et mu trenniriided on punased ja sinised ja oranžid ja kollased ja rohelised – ja kõik muud riided on mustad ja hallid või vähemalt tumedad. Nii et otsustasin, et lähen linna ja ostan endale ilusaid värvilisi riideid. Käisime nii Taskus kui Kaubamajas ja järeldus on, et ilusaid värvilisi riideid saab näiteks Desigualist, kui oled valmis kleidi eest 100 eurot välja käima. Ilusad kleidid on, nagu pildilt näha. Mujal lihtsalt ei ole. Ma saan aru, miks kõik täiskasvanud igavalt riides käivad, kes see viitsib kogu aeg ise õmmelda ja netist otsida.

Nii et ma käin nüüd edasi hallide ja tumesiniste kleitidega ja pahurdan. See ei ole normaalne. Esiteks pean ma tule ja väävli järve minema ja teiseks ei saa ma eluajal ilusat kleitigi kanda. Mis elu see on?

Aga me läheme nüüd kogu klubiga valentinipäeva puhul “Deadpooli” vaatama. Tsutsufrei!

3 kommentaari “religioonist ja naistest ja geidest

  1. Minu üritus saapaid osta oli analoogiline. Kes KURAT käib kõigi nende mustade saabastega, pruun on juba “värviline saabas”, neid oli mingi seitse korda vähem, valgeid viie poe peale üks paar. No midagi oli ka rohelise, kirju mitmevärvilise rindel, aga mitte minu numbri lähedalgi.

    Ja saapaid ma keeldun netist ostmast, neid tahan enne ka proovida!

  2. Mul on tunne, et Jeesuse ütlust sõnade ja tegude kohta tõlgendatakse veidi mööda. Vähemalt on jäänud tunne, et see on justkui kaitse, et kuigi ma käitun sitasti, siis tegelikult ma südames olen hea ja mõtlesin hästi. Vististi mõtles Jeesus aga hoopis seda, et ei pea tema tegude järgi käima, st ristil surema, et olla hea inimene, selleks piisab sellest kui tema sõnade järgi teha, st armastades ligimest nagu iseennast. Aga ega meil tänapäeval enese tõelise armastamisega ka eriti hästi vist pole. Ühiskond ikka suunab noorukesi ennast vihkama ja muutma ja teine pool on enesearmastusest pimestatud.

    1. Ma mõtlen pigem seda, et Jeesus ei esitanud end ilmeksimatuna, kuigi ta oli Jumala poeg, oli selge, et ta ei saa olla täiuslik, sest keha, millesse ta on pandud, ei ole täiuslik. No näiteks see viigipuu lugu – Jeesus ei mõistnud kunagi kedagi hukka, ta andestas konkreetselt KÕIGILE, nii et see ei läinud tema tavalise MO-ga kokku. Siit võib otsida sümbolismi, aga hulga tõenäolisemalt võis tal ka lihtsalt üks kehv päev olla, seda enam, et ei olnud just kõige lõbusam aeg tema elus. Või teised Piibli rõvedused – vennatapp või Loti tütred jne – need mõistetakse kõik üheselt hukka.

      Samas kui Muhamedi esitatakse kui täiuslikku prohvetit, kuigi tema sõnad ja teod on ilmselges vastuolus. Ta ütleb, et ärge võtke rohkem kui neli naist, ja võtab ise 11. Ütleb, et ärge abielluga ühegi tüdrukuga, vaid oodake, kuni ta on teismeikka jõudnud ja naiseks saanud – ja abiellub ise kuueaastasega ja hakkab temaga seksima, kui laps on 9. Ta ütleb, et ärge võtke ühtki oma naistest ilma tema nõusolekuta, ja samas seksib ise ühe oma uue naisega päeval, mil ta on tapnud naise mehe ja isa – ma väga kahtlen, et see naine sel päeval innukalt nõus oli. Ja tema kohta üldiselt ei öelda, et “nojah, ta oli ka inimene ja ekslik”, vaid tagurlikumates kohtades kasutataksegi seda täiesti tõsiselt argumendina, et no kui ikka vaja on, võib kümneaastase mehele panna küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.