Uncategorized

Miks peaks keegi 21. sajandil veel nii rääkima?

Ma ei tahaks küll tema kohta halvasti öelda, sest seda tehes on alati tunne, nagu astuks Vendade Koledatega ühte paati ja pigem istuksin alasti nastikuvannis, aga täna teen erandi. Nimelt sattusin Postimehest lugema intervjuud Piret Mürk-Dubout’ga. Piret ise ajas täiesti normaalset juttu, aga jäi mulje, nagu intervjueerijaks oleks Pullerits, kes on unustanud küsida, mis lapse emakeel. Kogu aeg rõhutatakse, et ikka naisterahvas ja veel NÄÄPSUKE – ja kujutate ette, NAISTERAHVAS on saanud meestega võrdselt koosolekulaua taga istuda, oh seda ilmaimet! Ja kõige selle kõrvalt on ta veel naiselik ja ta on suutnud mehele saada, oi-oi-oi.

No tõesti ei saa aru, miks peaks tänapäeval veel kedagi üllatama see, et karjääri tegevad naised võivad ka mehele saada ja  isegi lapsi sünnitada. Pole kahtlustki, et Piret on väga tubli ja oma ametikohta väärt, aga miks peaks kirjutama just sellest, et tubli tüdruk saab poiste liivakastis hakkama? See ju ainult tugevdab iganenud soorolle. Ingrid, kes ju ise on ka kogu aeg rääkinud sellest, milline ärimutt ta on, võiks ju sellest teoreetiliselt aru saada.

Pildi laenasin seltsimehelikult Õhtulehest, kuigi heaks tavaks oleks vist meie meediaväljaannete (eelkõige küll Postimehe) eeskujul panna kirja: Allikas: Google.

3 kommentaari “Miks peaks keegi 21. sajandil veel nii rääkima?

 1. Piret Myrk on vàga tore ja tubli inimene, aga mulle jài silma see: “Erineme oma ärimentaliteedilt muust maailmast kõvasti, sest suudame teha kuni 40% äriotsustest muu hulgas kõhutunde põhjal” Ma arvan, et see lause selgitab vàga palju seda, miks Eesti àrikliima on niisugune nagu ta on, hindadest rààkimata 🙂

 2. No inimesed on vanades stampides kinni. Arvatakse endiselt, et naise puhul on ikka olulisem lapsed ja siis karjäär, mitte vastupidi. Pole harjuda jõutud sellega, et õrnema soo esindajad ka kõvad karjäärimutid on 🙂

 3. Välismaa mehele sai ta, eks?

  Eesti mees ei ole veel valmis.

  Eesti mehel oleks häbi teiste eesti meeste ees.

  Tööd ja last saab ühitada – kuidas?

  Siis ikka peab mees lapsehoidja olema. Või võetakse lapsehoidja. St pole enam mees+naine peremudel. On juba ettevõte. Ettevõtlik pere.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.