anna kannatust

alternatiivikutel on laste tapmiseks ohtralt võimalusi

Esimene on vaktsineerimisest loobumine, sest need tekitavad autismi. Noh, seda pole enam vaja karta, sest nagu vanarahvatarkus ütleb, kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem! Tänane Päevaleht kirjutab inimestest, kes võtavad ise sisse ja annavad oma lastele mürgist kloordioksiidi, uskudes, et see on imeravim kõigi hädade vastu, muuhulgas ravib ka autismi ja AIDSi. Artikkel on tasuline, nii et pisi-pisike lõiguke sellest, miks kõik pahasti on:

„Kasutusjuhendis on palju doseerimisega seotud ebamäärasusi, nt tilga maht oleneb pipeti ava suurusest, sellest lähtuvalt võivad soovitatud lahuses tekkinud kloordioksiidi kogus ning laguproduktid erineda,” ütles terviseameti kemikaaliohutuse osakonna peaspetsialist Riina Lahne. Ta osutas EL-i õigusaktidele, mis laborikatsetele toetudes sätestavad, et juba 0,2% kloordioksiid on mürgine. Millise kangusega lahust Eesti kultuslased kodus valmistavad, ei ole aga eelnimetatud põhjustel võimalik teada.

Kloordioksiidi uskujad ise sellele tähelepanu ei pööra, vaid väidavad, et aine on organismile ohutu, sest oskab ise organismis patogeenid üles leida ja need tappa, häid baktereid ja terveid rakke aga kloordioksiid ei puutuvat.

Sest põhimõtteliselt saab ju pesupulber ka aru, et puutuda tohib ainult mustust, eks. Loen seda juttu ja mõtlen, et no kui loll saab olla, keegi ei saa ju sellist asja tegelikult uskuda – ja siis lugesin kommentaare ja sain aru, et saab küll. Muuhulgas näiteks kirjutas üks kommenteerija nii:

imeravimis on seda 28% ja tarvitad seda imeravimit 1ml korraga, kraaniveest saad sama koguse ühe liitri vee joomisel, vett aga soovitatakse päevas vähemalt 1,5 liitrit juua, loomulikult kui seda imeravimit üle normi tarvitad tekkivad kõrvalnähud, iga ravim on mürk kui teda ettenähtud kogusest rohkem tarvitatakse.

Kui see on inimeste arusaam keemilistest protsessidest, siis … Mul ei ole sõnu, ma tõesti ei oskagi midagi öelda sellise lolluse peale. Artiklis on muuhulgas kirjeldatud ka see, kuidas inimesed jagavad Facebookis oma oksendamisi ja kõhulahtisusi ja arutavad, kas doosi peaks suurendama või vähendama. Ärajätmist muidugi ei kaaluta. Loen ja tahaks neid vastu pead peksta selle tuhandelehelise keemiaõpikuga, millest ma eelmises postituses rääkisin. Oh jah, Allahu Akbar.

Aga lool on ka positiivne pool. Tavaliselt kurdetakse, et ajakirjandus tahab ainult skandaali ja on väga ühekülgne. Seekord õnneks seda ohtu ei ole – avastasin selle grupi Facebooki lehelt, et sellega on ühinenud (tuletan meelde, et grupiga saavad liituda ainult need, kes on motivatsioonikirja kirjutanud) suisa kolm küllaltki tuntud blogijat. Nii et olen kindel, et nii Tikker, Riin kui Madiken, kes on kõik ka lapsevanemad, selgitavad oma blogides kindlasti kohe varsti lähemalt, milliseid kontsentratsioone täpselt kasutatakse, kuidas ja miks see mõjub ning kuidas see aine täpselt “pahad bakterid” ära tunneb ja head puutumata jätab. Esimese blogija puhul muidugi lisaks ka väike kommentaar, kuidas ökotoit ja kloordioksiid omavahel kokku sobivad, sest see nimi oli minu jaoks kõige suurem üllatus – Tikril on ju isegi pesupulber muidu mahe, kuidas ta siis nüüd endale kemikaale sisse kallab? Ja ma väga loodan, et vähemalt üks neist inimestest (või miks mitte ka kõik) on seal grupis ainult selleks, et tuttavatel hulludel silma peal hoida ja vajadusel lastekaitsesse helistada.

Lisatud: Minu käest küsiti, et kuidas ma nüüd niimoodi teisi blogijaid ründan, vabalt võib ju olla, et trollivad seal või stalgivad lolli naabrinaist. Esiteks – ässitaja olen, verd tahan näha. Teiseks – ma olen igati valmis vastuseks, et “tahtsin näha, mis hullud teevad” või “seal on teisi teemasid ka, mind huvitavad hoopis need”, igal juhul on neil inimestel siis ikkagi mingit infot selle kohta, kuidas see seltskond seal mõtleb ja see oleks ju äärmiselt huvitav, kui nad seda teistegagi jagaksid. Madikeni ma isiklikult ei tunne, aga teist kahte pean toredateks inimesteks – rääkimata sellest, et mul on tuttavaid, kes on Facebookis täiesti absurdsetes gruppides ka ainult selleks, et hullustel silma peal hoida ja naljakamaid kohti jagada.

41 kommentaari “alternatiivikutel on laste tapmiseks ohtralt võimalusi

  1. Mina vajutasin liitu kui sõbranna lapsega juhtus suur õnnetus ja ta ütles, et kirjutab seal grupis oma murest ja saab soovitusi (PS MMSI söömist ei toimunud, seal kogu muu teema ka, gluteenist homöopaatiani), mida lugeda tahtsin. Mingit motivatsioonikirja ja adminnide asja ei olnud, see on valejutt 😛

   1. Tegemist siis selle sõbranna lapse õnnetusega, eks:
    http://epl.delfi.ee/news/eesti/kloordioksiidi-ruhmitus-smugeldas-kemikaale-isegi-lastehaiglasse?id=72528517

    Kuidas see MMS siis sinna lastehaiglasse toimetati?

    Ma saan aru, et juhtus suur õnnetus. Aga kuidas haritud inimesed siis oma mõistuse nii täitsa välja lülitavad, et kohe hoobilt sellise ohtliku jamaga tegelema hakkavad?

    Samas lugedes Tikri nö. selgitusi (ehk rumalat häma teadusesse “uskumisest” ja “alternatiividele avatud olemisest”) siin ja tema enda blogis, ei imestagi enam midagi. Need ongi selle imerohu sihtgrupp. Noored emad võivad väga ohtlikud olla, eriti oma lastele.

    1. See juhtum pole ju seotud MMS-iga! Ei ole mina kunagi näinud seda MMS-i, ei ole tema kunagi näinud seda MMS-i. Ammugi oma lapsele andnud või haiglasse toimetanud. Miks lingid, kui ei loe? PS! Ma usun, et nii Tikker kui ka see sõbranna on väga meelitatud, et neid noorteks emadeks nimetatakse, eriti sõbranna oma 30 juubeli eel 😛

    2. Kus näed lugemisoskamatust? Artiklis on juttu suvel kõrgelt alla kukkunud väikesest lapsest, kelle ema sõbranna lapse intensiivravis olemise ajal MMSi sõprade grupist abi otsis.
     Sina kirjeldasid oma blogis oma sõbranna suvel kõrgelt alla kukkunud väikese lapse lugu ja siin seda kuidas ta sealt grupist abi otsis.
     No tore siis, kui see esimene laps polnud su sõbranna oma. See ei vähenda tolle teise allakukkunud lapsega tehtud inimkatsete jälkust. Esimesel hetkel tundub suht suur kokkusattumus õnnetuse kirjelduse osas, aga mine sa tea, võibolla kukubki Eestis pidevalt väikelapsi kõrgelt alla ;(
     Või tahad öelda, et EPLi ajakirjanikud valetavad ja mingit MMSi smuugeldamist polegi olnud?

    3. Arvestades seda, kui jõuliselt on öeldud, et “me pole IIAL oma lapsele MMSi andnud,” tekib küsimus, kas on ehk ütlemata jäänud teine lauseosa, “no DMSOd natuke määrisime.” DMSO toime on muidugi tõestatud ka, see tõesti läheb kenasti läbi naha – iseasi, et miks kuradi pärast keegi peaks seda niisama koljumurruga lapsele peale määrima. Sellest läbi naha minekust pole ju kasu, seda kasutatakse üldiselt TEISTE ainete transportimiseks. Alternatiivikud kasutavad seda ainet valuvaigistina, aga selleks võiksid ju haiglas ka teised vahendid olla.

     HOBUSEARSTID kasutavad seda tõesti hobustel intrakraniaalse surve vähendamiseks. Kui lapsel oli koljumurd, võis mamma või geenius internetis ju tõesti mõelda, et aitab hobust, aitab ka minu peepsu. Aga AbFab ütleb, et TEGELIKULT enam ei kasuta isegi nemad eriti, sest kasutamine oli edutu, tulemust ei olnud, tõendeid ei olnud, nii et spetsialistid loobusid.

    4. …ainult et hobustel see ei aita eriti. Ja kui ma ütlen “eriti”, siis ma mõtlen “üldse mitte” või siis “toimet pole suudetud tõestada ja pole leitud vahet selle kasutamise ja mitte kasutamise vahel.”

     Tegelikult ka, see ei ole mingi inimkonnale tundmatu imeravim ja seda on inimestele ka juba ammu tavamedi – ptui, meditsiiniski igasse auku topitud, edu, tõsi küll, on vahelduv.

   2. Mina vaatasin ka, et su sõbrants raiub, et MMS MINA EI TARBI!!!!! aga DMSO-d küll…võiks lause jätkuda. Nagu siin juba mainiti, siis tõesti koljuluumurruga… miks?
    Aga ma olen alati ka arvanud, et pime usk ja meeleheide koos on ohtlik. Endale ja teistele. Eriti teistele. Kahjuks seekord lastele.

    1. .. Oli kirjas epl- eetikakoodeksit eiravas loos, mitte tegelikkus. Vt siis nt tuuli jõesaare fb seinal, kui huvitab. Või ära vaata, pane tuleriidale, tao maaslamajat jalaga, saada perse loogiline mõtlemine inimpsühholoogia toimimisest – see on norm 🙂 ja samal ajal tunne end hästi, et oled teistest täiega targem ja parem ning sina oled head, mitte halba teinud ja lapsi kloorist päästnud (ei ole, ei ole, aga ok).

    2. Nii palju vahtu ja ikka käib läbi, et “meie küll pole MMS-i andnud”, aga kordagi pole selgesõnaliselt öeldud, et “me pole MIDAGI kuskile smugeldanud”. St DMSO-d ka mitte. Nii et eks me saame kõik aru, mis see tähendab, võiksid pigem selgitada, MIS KASU te paikselt valuvaigistilt koljuluumurruga lapsele ootasite? Ja MIKS te arvate, et just see lapse päästis, mitte arstide töö ja tõhusamad meditsiinitooted?

    3. 1. Te=mina ja? 😀 Või retooriline küsimus siin..? Sest kui mina/Madiken, siis see on küll valesti suunatud. Mina olin oma perega oma kodus kus kuulsin tervest loost alles tagantjärele interneti kaudu sõpradelt, sh versioonis mida mina tean ei smuugeldatud üldse midagi va suhkruteri. Aga ma väga taunin nõiajahi stiilis asjaajamist, väga labane ja oodatav ainult elu24jast,kuigi lubamatu ka seal. Ja eriti taunin haavatavate isikute, st oodatavalt vaimselt ebastabiilses seisundis inimeste ärakasutamist, mis võib viia tegelike ja koheste tervisekahjustusteni, meedia poolt, et mingid kommentaatorid ja blogijad seda teevad – no ok, ka loll aga, sealt lollus põhjendatum. ühtlasi – kuigi ma ei tea vastuseid sinu küsimustele,sest need pole küsimused minu tegevuse kohta, oskan ma loogikapõhiselt vabalt välja mõelda millised need vastused olla võiksid ka juhul kui need oleks suunatud mõnele emale kes surevale lapsele söötis mingit alternatiivasja – lihtsalt korraks mõeldes sellele psühholoogilisele seisundile. St vajatakse abi, mitte sarkastiliste sitapeade mõttetut targutamist mis tekitab – duh – end niigi maailma halvimaks emaks pidavas – tunde, et lastele on parem, kui teda üldse poleks. Abi all ma ei mõtle ergutamist eksole, vaid on olemas hulga efektiivsemad meetodid ka reaalsete uskujate ümberveenmiseks kui avalik rünnak (isiklil selgitustöö). Aga ma usun, et see lambine rünnaku/targutamise/ärapanemise nauding on ka mingi isikliku puudujäägi tunnus 🙂

    4. Miks peaks keegi haiglasse suhkrut sisse smugeldama, kui mõni ema arvab, et ta lapsele seal piisavalt magusat teed ei pakuta, võib kindlasti avalikult suhkrupakki käes hoides sellega uksest sisse jalutada. Aga nõiajahist saan mina täitsa aru – lapsed on alati haavatavad ja sõltuvad alati teistest.

    5. Suhkruterad e homöopaatia siis. Nendega võib ka tõenäoliselt muidugi niisama sisse jalutada ja tihti on suisa oodatud. Muide, infoks – ei ole kindel kas DMSO kohta saab vastupidist väita, kuna nende raviarst oli ka grupi liige. See on muidugi juba üsna oluline (aga siiski mitte nõiajahti vääriv) teema, versus väheste teadmiste ja liigsete emotsioonidega ohvrite mõnitamine. Edasi, kuidas laste haavatavus nõiajahti puutub? Nõiajaht aitab mõnel lapsel kloordioksiidist pääseda paremini kui tsiviliseeritud teavitustöö või? Mitte ainult loogika, vaid ka selle põhjal mida grupis nüüd nägin enne kui mind välja visati: ei aita. On lihtsalt destruktiivsem, ebaviisakam ja ebaintelligentsem viis asjale läheneda, mille kohta toimetuste sees öeldakse otse välja, et teeme seda, sest klikid klikid klikid. Blogijate jms puhul eeldan, et klikid ei ole olulised, seega jääb ainult rumalus. Kui tahtsid kedagi aidata, haavatavaid lapsi päästa, siis oleksid kirjutanud teistsugused sissekandeid. Nt püüdnud endast vähemate teadmistega inimeste ründamise ja mõnitamise asemel oma tabavat kirjaoskust ja allikate analüüsivõimet kasutada selgitamaks mõjuvalt miks mms ei saa toimida jms. Soovides kloordioksiidist päästa konkreetsete tuttavate lapsi, nt siin mainitud minu või Tikri või e…, oleksid võinud postkasti kirjutada: kuule, muretsen.. kirja. Versus minule oled võõras, aga Tikriga tuttav ja talle tegid haiget – miks? Ok, soovist lapsi päästa edasi minnes, siirast soovist mõista miks sureva lapse ema nii või naa käitub oleks nüüd küsimuste vormistus Pillele natukene teistsugune, selline mis tooks kaasa siirad vastused. Seega jääb eesmärgina mis – ärapanemine? Hukkamõistmine mõista püüdmise asemel (veelkord, käitumise motiivide mõista püüdmine st teistesse inimestesse lugupidavalt suhtumine ja benefit of the doubt kui ei tea nende lugu ei tähenda hävitava käitumise ergutamist vaid võitleb selle vastu tunduvalt efektiivsemalt) näitab kommenteerija K poolt välja toodud rumaluse vastandit tarkust või? Minumeelest samaväärne rumaluse näitaja nagu teadlik kloorisöömine..

    6. Kuule, siin blogis on nüüdseks väga mitu korda selgitatud, MIKS see kõik ebaloogiline lollus on. Lisaks lingitud teiste selgitusi. Kui ikka ei piisa, pole inimene lihtsalt võimalik aru saama. Ma ei usu väga võõraste indiviidide päästmisesse – ma ei tunne sind, mul on üsna ükskõik, kas just sinu laps elab või sureb. Iga päev sünnib ja sureb inimesi. Küll aga usun ma, et asjadest kõva häälega rääkides ON võimalik rahvast harida. Kui ikka mitu korda selgitatakse, mida üldse anaeroobne organism tähendab ja et hapnik ei pruugi sellele üldse kahjulik olla (ja võib suisa kasulik olla), siis ühel hetkel mõni saab ehk aru. Ja sellise üldise hariduse tulemusel on loodetavasti võimalik päästa tunduvalt rohkem lapsi kui mõni üksikindiviid. Naiivne, ma tean, aga jätkuvalt loodan.

     Ja võin inimeste motiive mõista (eks “loll teeb lolle järeldusi, eriti meeleheitel olles” on ka igati arusaadav motiiv), aga see ei tähenda, et ma saaksin riskikäitumist heaks kiita või hukkamõistmata jätta. Ma mõistan tihti ka, miks mõni mõrtsukas teeb seda, mida ta teeb, mis näiteks ajendas Breivikut – see ei tähenda, et ma ta käitumist heaks kiidaks või arvaks, et ta ei peaks vanglas olema. Empatiseerimine ei tähenda sugugi ohtliku käitumise võimaldamist, need on ju täiesti eraldiseisvad asjad.

    7. Inimene ei ole võimeline võtma endasse teksti mis algab mõnitamisest, lolliks, idioodiks, halvaks emaks vms tituleerimisest. See ei ole rahva harimine. See on oma üleoleku nautimine. Nii et ära üldse hakka selle naiivse päästja jutuga. Oleksid vabalt võinud mõnitused vahele jätta ja alustada aeroobsest-anaeroobsest. Murelikud grupiemad oleksid asja murelikult tõsiselt võtnud. Lugupidavat kõnemaneeri ei ole nii raske kasutada. ERITI oma tuttavate suhtes. Ma ka mõistan kodus mehele hukka, et pagan, miks nad olid nii lollid, kuidas seda nüüd lahendada jms, arutlen miks keegi ühte või teist tegi ja pean vajalikuks, et vanglakaristuse väärijad saaks vanglakaristuse ja haiglaravi vajajad haiglaravi ja ühiskondlikku kahju toovad kehvad teadmised asap parandatud. Aga avalik verbaalne hukkamõist, eriti haavatava grupi, kuhu btw kuuluvad ka v väheste teadmistega inimesed, on midagi muud, see täidab ainult sinu enese vajadust tunda end teistest üle, sest see (tõenäoliselt teaduslikult tõestatult) ei ole efektiivne õpetamisviis, vaid vastupidi, nullib su adekvaatsete õpetussõnade kohalejõudmispotentsiaali kenasti ära. PS võin olla ebaõiglane, sest ma ei ole su blogi eriti rohkem lugenud ja vo on ainult üksikud näited sellisest ülbamisest, eks igaüks läheb vahel endast välja ja käitub rumalasti.

    8. Sa tahad väita, et emad panevad oma isikliku ego oma laste heaolust ettepoole? Ja ma ei ole ema Teresa, eelkõige väljendan ma siin blogis OMA mõtteid. Selliseid mõtteid need inimesed minus lihtsalt tekitavad. Õnneks olen ma jätkuvalt veendunud, et suurem osa noori emasid EI ole lollid ja EI ole egoistlikud ning on huvitatud oma laste heaolust ja selle nimel valmis päriselt ka oma maailmapilti avardama.

    9. Ema Theresat ei maksa näiteks tuua, ta oli valu-fetišistist religioosne sadist – kellega võrreldes keskmine lapsele või loomale MMS-i andja on lihtsalt ignorantne heatahtlik tolvan.

    10. Tegelikult on sul õigus, madiken. TEGELIKULT. Muidugi on lahke seletamine oluliselt tõhusam kui mittelahke. Aga.
     Ma hiljaaegu (näiteks paar kuud) hakkasin mõtlema, et osad inimesed on lollid. Vaata, mulle tundub, et inimesed, mh. ka mina, elavad nagu mööda spiraali. Samad probleemid võivad olla, aga mingil tasandil siiski täiesti erinevad. Ja kui inimesed ei suuda suhelda sel tasandil, millel mina ootan, mis minu meelest oleks kohane, siis ongi nad mu meelest lollid. Spiraalil ise nii palju allpool, et ülemisi tasandeid ei taju.
     Nüüd, siin mängib oma rolli ka see, et kui ma varem püüdsin alati näha ka asju teisest, kolmandast jne vaatenurgast, aga ma enam ei leia, et see mulle hea oleks.
     Et jaa, ma võin olla igaühe suhtes empaatiline näha oma peas, miks ta just nii mõtleb, miks ta seda ütles, mis seal taga on, kuidas oleks parem seletada, et ta aru saaks, aga vbla ma ka võin lihtsalt õlgu kehitada ja “lollid” leida. Maailm ei lähe hukka ning mul endal on lihtsam.
     Ja mul on tunne, et Rentsteeb sedasama. Mõtleb LIHTSALT. Teatud mõttes Ta ei tahagi tööversioonist edasi näha. Mis see talle (ja mulle, kui juba ütlemiseks läks) annab?
     Ma ei ole vastu, et olla ise natuke lollim ise oma hinnanguga “lollid”. Vabalt võib olla, et neil hinnangusaajatel on lihtsalt vale mulje.
     Aga kui see lihtsus hoiab mind õnnelikumana kui keerukus, las olla. Võtan.

 1. Nojah traditsioonilisi usuhulle on Eestis suht vähe aga tundub, et loodus ei salli tühja kohta ja täidab selle ebausuhulludega 😛 Iga kord kui sihukesi asju loen, mõtlen et mida nad küll koolis tundide ajal tegid, et kohe mitte kuidagi mõtlemisvõimet ei suutnud omandada.

 2. õeeh kohutav.. “MMS ja DMSO on kiirabivahendid, mis on üliefektiivsed…ja mille kasutamisest just kriisiolukordades (infarkt, insult, selgroo murd jne.) on hea teadlik olla… aga neid saab kasutada ka enda ilu jaoks! Või kodumajapidamises.” Lisaks pidavat hästi aitama ka “nn lootusetute” vähihaigete puhul. (tekst mingi fb mms’i tutvustava evendi lehelt). Tahaks peaga faceplantida kuhugi, kõvasti.

 3. USAs oli või on praegugi lausa mingi autismi uurimise instituut – või mitu, mis sellist ravumit propageerib, klistiiri vormis. Ja autistide võimalus sotsiaaltoetust vms abi saada pidi sõltuma sellest, kas nad on ennast ikka korralikult ravinud – ja mõnes kandis on ametlik raviasutus just selline. Ühe USA autisti blogist lugesin.

 4. Vaatasin praegu ka huvipärast kes veel mu sõpradest selles grupis on. Lihtsalt huvitav fakt: 12 in, kellest 9 kõrgharidusega, neist 4 mag, üks meditsiinialane. 2 kesk-eri, 1 puhul ei tea. Et päris rumalate inimeste grupiks ei saa nimetada, sorri. Pigem tuleb eristada usku (eriti kultuslikku) ja põnevust-huvi.

 5. Minu arust on soovitus antud ravimi pealt kokku hoida ja liiter kraanivett tarbida täiesti adekvaatne ja tasub propageerimist.

 6. Ma sattusin ka mingil moel sinna gruppi. Õnneks suutsin enne lahkuda, kui oleksin idiotismi raviks sool- või väävelhapet soovitanud…

 7. täiesti debiilne nõiajaht 😀 ma ei tea midagi jäledamat, kui selline “alternatiivravi” ja lääne meditsiini kritiseerivad konspiratsiooniteooriad ja oma lastele kodukeemia jootmine, aga ausõna, rents, get a fucking grip. see lõik nende kolme blogija kohta on kõige pesuehtsam “paneme kõik punaste juustega naised põlema” – näiteks ei tea ma ühtegi rohkem meditsiiniusku ja mõistlikumat inimest, kui madiken…

 8. Tõttöelda tean ma nüüdseks vähemalt kahte inimest reaalses elus, kes on MMS-i pruukinud ja EI KUULU sellesse FB gruppi; nagu välja tuleb, kuulub sellesse FB gruppi palju inimesi, kes ei pruugi ja ei propageeri kumbagi ainet; loogiline järeldus on, et pelk gruppi kuulumine tõesti ei peaks olema alus inimesi lastemürgitajateks pidada, nagu ka gruppi mittekuulumine ei taga terve mõistuse olemasolu.
  Kui arvestada, et ma isegi olen mõne tuttava või sugulase meelitusel FB-s suvalistesse gruppidesse astunud ja hiljem asja unustanud, siis võiksin ma vabalt isegi seal tolkneda ja vastava tiitli pälvida. St, kontrollisin, ei ole, aga…

  1. Aga kole on see, et mõni inimene, keda ma tunnen ja keda üldiselt ei saa taiplikkuse vähesuses kahtlustada, usub praegu täiesti siiralt MMS i ravivasse mõjusse, räägib mulle selle usu kinnitamiseks MMSi pooldajate vanu legende (mees-aafrikas-desinfitseeris-MMSiga-joogivett-ja-avastas-et-see-ravis-kohalikka), on pahane Eesti MMS arsti tagakiusamise pärast ja on ise valmis seda imerohtu ostma. Oi kui kole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.