movies

A Single Man (2009)

See on kurb film. 1960ndatel elab üks inglise professor Los Angeleses üksi ja õnnetuna, sest tema partner, kellega ta 16 aastat koos oli elanud, suri autoõnnetuses. Kuna homoseksuaalsus on paha-paha, ei kavatsenud perekond talle ta boyfriendi surmast teatadagi, sest teda ei tahetud matustele. Nii et nüüd ta siis elab ja üritab hakkama saada, aga ega see eriti hästi välja ei tule. See läks südamesse küll, ma elasin talle ikka väga kaasa. Oma osa andis ilmselt ka Shigeru Umebayashi ja Abel Korzeniowski tehtud soundtrack, mis on väga hea.

Režissööriks on Tom Ford, kes on teatavasti ka ise gei ja oma mehega 26 aastat koos olnud, nii et arvata on, et teema on talle südamelähedane. Koguni nii südamelähedane, et kuna see oli tema esimene film ja rahastajaid oli raske leida, finantseeris ta seda ise. Tasus ära küll. Kuna ta muidu tegeleb eelkõige moeloomega, näeb filmis ka palju ilusaid riideid ja riietus ja stiil on väga ajastutruu. Lisaks on stseenid viimse detailini väga läbimõeldud, visuaalne pool on tema jaoks ilmselgelt väga oluline, nii et paljudes kaadrites torkab silma see, et näidatakse otsekui erinevaid võtteid. Minu arvates on see film väga hästi õnnestunud, jõuab vaatajani ilma liiga läägeks muutumata ja on samas säilitanud ka oma kunstilise taotluse.

P.S. Need nunnud koerad, keda filmis kasutati, on ka päris elus Tom Fordi omad.

5 kommentaari “A Single Man (2009)

  1. Tead, ma nutsin lahinal, kui seda väikest surnud koera boyfriendiga koos näidati. Kõik muu oli kama, aga mul oli koerast nii kahju. (oli ju ikka selles filmis, mitte ma ei pane segast?)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.