movies

The Host (2013)

IMDB-s oli selle suurepärase linateose hindeks 5.8 ja see on minu meelest veel lahkelt antud. Point on siis selles, et Maale on jõudnud tulnukad, kes võtavad üle inimeste keha. Jääb seletamata, kuidas täpsemalt, sest meie näeme filmi alates sellest hetkest, kui suurem osa inimestest juba “asustatud” on. Tulnukad on mingi muna sees ja need, kes juba inimkeha kasutavad, aitavad ta inimese sisse. Minu loogika ütleb, et kuidagi pidi ka esimene tulnukas ju inimese sisse saama, aga sellest ei räägita.

Igatahes, tulnukad on tegelikult väga toredad, sõbralikud ja mõistlikud. Kui ühel neist näiteks autot on vaja, siis ta küsib seda võõra tulnuka käest laenuks – sest tulnukad ei valeta. Nad ei suuda ka kedagi tappa (kui mõni eriti kuri erand välja arvata). Õnneks puudutab see ainult keha, see et nad kellegi kesta üle võttes tema vaimu hävitavad, ei tundu neid eriti häirivat. Ütlevad, et inimesed olidki sellised kurjad ja vastikud ja muudkui tülitsesid ja mis seal parata. Tegu on seega äärmiselt heasüdamlike ja toredate parasiitidega.

Peategelane, kes satub keha sisse, mida originaalomanik sugugi loovutada ei taha, käitub kogu filmi vältel, nagu kardaks peksa saada. Õigemini kogu filmi vältel, kui ta parajasti täiesti absurdsetel põhjustel kellegagi ei amele. Loomulikult on asjasse segatud kaks erinevat meest, tema keha tahab ühte, aga vaim teist. Lõppkokkuvõttes jääb täiesti arusaamatuks, miks see jura kaks tundi pikk oli ja miks seda aega mõistlikumalt ei kasutatud.

Nüüd, kui ma selle filmi kohta infot hakkasin otsima, sain teada, et see on tehtud raamatu põhjal. Autoriks on Stephenie Meyer, see, kes Twilighti kirjutas. Ei üllata, no kohe üldse ei üllata. Tuli välja, et K teadis seda, aga ei rääkinud mulle, sest arvas, et muidu ma ei taha seda vaadata. Õigesti arvas. 😀

3 kommentaari “The Host (2013)

  1. Film on parem kui raamat kusjuures… alustasin raamatut ükskord…
    (oma-arust hullult kaugele jõudsin… tegelt jõudsin umbes sinnamaale, kus see inim-tsikk esimesi kordi tulnuk-tsikile endast märku annab… filmi esimesed minutid või nii :D)

    1. Kusjuurest filmi esimene pool (mingi 45 minutit või tund) tundus selline, et ehk on isegi huvitav. No selline lubav. Aga järjest absurdsemaks läks.

  2. Ma ei teadnudki, et sellest raamatust film on tehtud. Raamatu lugesin ingliskeelsena ammu ammu läbi ja ei ole selle peale rohkem mõelnud ja vistiti ei mäletagi enam täpselt. Ju polnud midagi erilist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.