faith · hooker

hei beeatchid

Kas tunnete, et teesklete intelligentsi, aga tegelikult tahaksite teha midagi lihtsat ja ilusat ja armsat, mitte kogu aeg ajusid pingutada? Vahepeal olete isegi salaja Cosmot* lugenud? Tegelikult tahaks ilgelt valgeid saapaid ja heledat mantlit ning iPod, iPad ja iPhone on juba olemas? No kirjutame siis koos seda värki. Reisile võiks ju minna eksole ja külalistel on ka hea meel, kui järgmised aasta aega teil peldikus mingit lugemismaterjali on. Teemaks on “Elu on ilus, LOOMULIKULT!”

Me juba irvitasime Maarjaga, et me oleme ju kaks kõige positiivsemat inimest ever. Mina antropoloog, kellele iga päev koolis räägitakse, KUI perses ikka kõik on, Maarja kirjanduse suunitlusega, aga kirjandus ju ainult südamevalul ja -verel ning kannatusel seisabki. Tõeline ilu peitub ainult kannatuses! Nii et LOOMULIKULT võiks kirjutada, käisime Maarjaga juba mõned ideed välja:

Rents: Ma kirjutan armsa loo sellest, kuidas ma lõpuks kokaiinisõltuvusest üle sain ja hommikul akna avasin, linnukesed laulsid, päike paistis, keppi sain ka oma armsa mittenarkomaanist boyfriendi käest ja elu tundus nii ilus!

Maarja:  Ma võiksin kirjutada sellest, kuidas mu boyfriend mu maha jätab ja ma mõistan, et mu elu on ilus, kui ma ainult talle kätte maksta saan ning sellest saab mu driving force selles sitases elus. Ilusas, see tähendab.

Rents: Murdsin küll eile baaris mingi mõrraga kakeldes lõualuu, aga see-eest sain kahvli ta kunsttissi lüüa!

Ideid, anyone?

* Ma tegelikult ei soovita, kõik need ajakirjad zombistavad ja söövad aeglaselt ajusid, ma siiralt tunnen seda, kui ma siin neid vahepeal toakaaslase kõrvalt sirvin, vaheldumisi räägitakse iseseisvast ja iseteadlikust naisest ja sellest, et ühe iseseisva ja iseteadliku naise jaoks ei ole absoluutselt miski olulisem kui korrektne lainerijoon, uhked riided, sale kallite ilutoodetega vahatatud, kreemitatud, kaitstud keha ja hooajast sõltuvat liiki lemmikloom.

P.S. Betty on muideks mul isegi tennise peal, niivõrd lahe on ta.

13 kommentaari “hei beeatchid

 1. Aga sellel kõigel on õilis eesmärk: “Kõik saabunud lood anname üle ka Eesti Rahva Muuseumile, et tulevased põlved saaksid tutvuda, kuidas tänapäeva noored naised mõtlesid, mida ihaldasid, mida väärtustasid. Soovi korral jääb autor anonüümseks. ”

  Ehk siis antropo/etnoloogidele uut materjali kui palju. Ma juba kujutan ette, kuidas mõnes Tartu Ülikooli aines sellised minusugused argikultuuri seminaris neid käsitlema hakkavad. Eriti neid kahvel tissi lugusid.

 2. Lihtsalt selgituseks – intelligentsi ei saa teeselda. Intelligents on ühiskonnaklass … well, vähemasti oli … nõukogude ajal. Intellekt on ilmselt see sõna mida tegelikult mõeldud. Aga ka intellekti pole väga lihtne teeselda, kui vastas on teine intelligentne inimene, näeb ta blufi suht kiiresti läbi.

  1. Ma mõtlesin kusjuures selle peale – aga siis mõtlesin, et on olemas sõna “intelligentsitase”, mida ei kasutata klassi vaid inimese iseloomustamiseks. Lisaks ütleb ÕS, et “intelligents” tähendab nii haritlaskonda (ehk siis klassi), kui intelligentsust.

   Nii et täitsa läbimõeldud sõnakasutus, vähemalt selle sõna osas. 😀

   1. Kui ma kuulen sõna “Intelligents”, siis libiseb käsi kohe püksitasku.
    Kahjuks selles elus pole mul veel kunagi revolvrit taskus olnud.

 3. Ma vähe naersin siin. 😀 Ei iseenesest on minu meelest võistlus tore, peaauhind tore ja elus ikka täielik lill. Kui aga julgus rindu võtta ning neid imelisi esitatud lugude katkeid lugema minna, siis tekib korraga nii palju erinevaid tundeid, et ma peaks sellest kohe kolumni kirjutama – õud, uskumatus, soov oma sisikond pahupidi pöörata ning silmamunad kassiliivakühvliga välja kraapida… Mu eriline lemmik oli see:
  * * *
  Kortsutan kulmu ja märkan, et parema silma nurka on tekkinud kolm pisikest kurdu. Kontrollin uuesti – jah, mu 22. sünnipäeva hommikul identifitseerin oma näolt esimesed kortsud. Kilkan elevusest ja informeerin sellest ka oma õde, kes vaatab mind nagu poolemeelset.

  “Tõesti tore, jah. Oledki juba ühe jalaga hauas. Elu on läbi. Issand, 22, õudne mõeldagi!” ei mõista Kathy mu vaimustust. Meie seisukohad vananemise suhtes on alati lahku läinud – Kathy meelest on hetkest, mil kahekohalise numbri esimene täht on midagi suuremat kui 1, pool elu juba elatud ning ta on kõigutamatult veendunud, et elu teise dekaadi ja pensioni vahel on sama hästi kui olematu. “Varsti teed endale keemilised, hakkad iga päev Keskturul käima ja jood üksi “Kirgede tormi” vaadates odavat veini.”

  Viskan teda käterätikuga. “Naine alles kahekümnendast eluaastast hakkabki ilusaks muutuma. Ma ei jõua ära oodata, et kolmkümmend saada, siis alles läheb elu põnevaks,” õhkan.
  * * *
  Ahhhhh, inspireeriv, imeline! Selle peale kohe seksiks oma mittenarkomaanist poiss-sõbraga ning tooks siia imelisse ilma veel palju-palju imelisi väikesi ilmakodanikke, kes saaksid nautida, kui ilus on elu – loomulikult.

  1. 22 oli vanas taluühiskonnas, kus meheleminekueas poislapsest saab mõttetu oma vanemate kulul elunev rullnokk.
   Samas pärast 26 lubati uut lootust, et pärast paari vangla aastat pojast vähemalt edutu kinnisvaravaras saab
   Heterod sakivad endiselt.

  1. Tartus on Ameerika asjade kaltsukas, kus müüakse printsessikleite (no selliseid nagu muinasjututegelastel illustratsioonidel, puhvis käiste jms värgiga) ja naljakaid tenniseid. Ebamugavad on raisad, aga see-eest ilusad. Tänav, kus see asub, on see, mis TU raamatukogu purskaevu juurest tulema hakkab ja varsti Riia mnt-le saabub. Kaltsukas ise on suht kohe noorte juuksurite käteharjutamise koha kõrval.

 4. Tuntuuko sinusta, että teeskentelemme älymystön, mutta todella haluaisimme tehdä jotain yksinkertaista ja kaunista ja viehättävien, eikä koko ajan aivot töitä? Tällä välin olet edes salaa Cosmote * lukenut? Itse haluaisi ilgelt valkoisia saappaita ja vaalea vaipan ja iPod, iPhone ja iPad on jo olemassa? No kirjoitetaan sitten yhdessä sitä värki. Matkalle voisi mennä ju eksole ja vieraille on myös iloinen, jos seuraavat vuoden aikaa sinulla peldikus mitään lugemismaterjali on. Aiheena on “Elämä on kaunis, tietenkin!”

  Olemme jo nauroivat heitä Marian, että olemme nimittäin kaksi optimistisin ihmistä ever. Minä antropologi, joille päivittäin koulussa puhutaan, JOS kaikki on edelleen perseestä, Marian kirjallisuuden suuntauksia, mutta kirjallisuus ju vain südamevalul ja veren ja kärsimysten seisabki. Todellinen kauneus piilee vain kärsimyksessä! Joten tietenkin voisi kirjoittaa, kävimme Marian jo joitakin ideoita lukuun:

  Rents: Kirjoitan rakkaan tarinan siitä, miten olen vihdoin sain kokaiinisõltuvusest yli ja aamulla avasin ikkunan, rasti lauloi, Aurinko paistoi, keppi sain myös rakkaan mittenarkomaanist miehensä kädestä ja elämä tuntui niin kaunis!

  Maria: Voisin kirjoittaa siitä, miten minun Poikaystävä minut jättää ja ymmärrän, että elämäni on kaunis, kun olen vain hänelle kostaa saan ja siitä tulee minun driving force sitases tässä elämässä. Kauniissa, se tarkoittaa.

  Rents: rikkoivat tosin eilen baarissa jonkin sulkupyydyksillä kakeldes leuan, mutta se sijaan sain haarukan hän kunsttissi lyödä!

  Ideoita, anyone?

  * En oikeastaan suosittele, kaikki ne aikakauslehdet zombistavad ja syövät hitaasti aivot, olen vilpittömästi tuntuu, kun olen täällä sillä välin niitä toakaaslase vierestä sirvin vuorotellen puhutaan riippumattomasta ja iseteadlikust naisesta ja siitä, että yhden erillisen ja iseteadliku naiselle ei ole mikään ehdottomasti tärkein jos oikein lainerijoon, ylpeitä vaatteet, sale kalliiden ilutoodetega vahattu, voitelu, suojattu kehon ja kaudesta riippuvaa lajia lemmikkieläin.

  P.S. Betty on anyway minulla jopa tennis päällä, niin siistiä se on
  Google translatori betaversiooni test.
  Soomlased kiidavad.

 5. Ma mòtlen juba natukene aega, et àkki peaks mingi ààrmusvasakpoolse vòi marksistliku kolumni sinna kirjutama… Et kapitalism kukutatakse ja elu on ilus 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.