movies · music · prantsuse muusika

muusikaga multikas – “Koletis Pariisis”

Milline kohutav lugu – kaks meest suudavad botaanikust ahvi pingutustest hoolimata paraja käki kokku keerata ja nüüd luurab Pariisi udus hirmus koletis. Õnneks on kohal imekaunis Vanessa Paradis (ma ei mäletagi, mis ta nimi multikas oli) ja kõik koos asutakse suurtele tegudele. Selline nummi lastekas, kannab vabaduse, võrdsuse ja vendluse ideid nagu ikka. Ja laulud on täitsa nunnud ju.

Vanessa Paradis on üldse viimase aasta jooksul nii palju teinud, et ei tea, kas lahkuminek oli tegelikult ainult avaliku vormistamise küsimus ja juba ammu toimunud või viskus ta probleemide tekkides töösse, aga eelmisel sügisel tegi ta kaasa selles multikas ja filmis “Café de Flore“, sel aastal suisa kolmes filmis Kõigis neist oli ta peaosas, sest… Noh, sest ta on Vanessa Paradis ja kui ta Prantsusmaal mõnes filmis on, on ta peaosas. Ütleme nii, et väga palju vaba aega tal tõenäoliselt olnud ei ole.

P.S. Kõik te, keda sunniti koolis miljon korda laulma “jalge ees voolab Säääään, peatuma sillal jäääään”, kuulake seda kaks miljonit korda, et kuluks pähe, kuidas nime Seine päriselt hääldatakse. Päriselt, meil oli isegi Pariisis eestlasi, kes ikka veel seda viga tegema kippusid.

2 kommentaari “muusikaga multikas – “Koletis Pariisis”

  1. Hm, prantsuse keel pole mu tugevam külg. Igal juhul tänud õppevideo eest. Nüüd julgen minagi seda jõge oma jutu sees mainida. Need harvad korrad kui pidin seda möödunud elus tegema siin või Prantsusmaal, siis hakkasin selle koha peal alati sujuvalt kokutama või köhima.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.