anna kannatust

vaene Lustikene

Alustuseks tahaksin öelda, et mulle pole Märt Avandi kunagi meeldinud. Teeb mingeid labaseid nalju ja ise naerab. Lisaks kiusab ta alalõpmata vaest Ott Seppa, kes on nagu ilmsüüta lapsuke ja ei saa arugi, et tema kulul jälle kurja nalja tehti. Nüüd on talle siis Katrin Lust ette jäänud. Vaene naine sai niigi Inglismaalt kinga ja peab nüüd Õhtulehe heaks töötades veeringuid kokku ajama ja siis Märt veel mõnitab ka. Mis mõttes ta väidab, et Lust tegi ilma tema kommentaarita lihtsalt Facebooki seinal olevast naljast uudise? Eesti keeles on selle asja nimi uuriv ajakirjandus. Nii et käed eemale Katrin Lustist!

Läksin selle peale muidugi kohe Katrini Facebooki seinale toetust avaldama ja ehmatasin hooga ära, sest mõtlesin, et olen valel lehel. Nimelt oli seal tutvustav tekst:”Katrin Lust is an Estonian writer. Her first successful debut book ‘Sex, Lies and own Belief’ came out in the spring of 2008 gaining her fans from all over the world.” No vabas tõlkes, et ta on maailmakuulus kirjanik (okei, ma liialdan, ta lihtsalt ütleb, et tal on fänne üle ilma, umbes nagu Innodel), kes sai kuulsaks raamatuga “Seks, valed ja eneseusk”. Aga samas, ega see, et mina sellisest raamatust kuulnudki ei ole, ei tähenda, et see ei võiks maailmakuulus olla. Ma olengi harimatu lihtsalt ja pole tänapäeva kirjandusega hästi kursis. No ja MINA küll ei kasutaks eneseusu tõlkevastena väljendit “own belief”, aga samas pole ma ka aastaid Inglismaal elanud ja punasel vaibal maganud või kuidas see oligi, nii et (nüüd vist taas) preili Lust teab kindlasti paremini.

Pildil on see jube Märt Avandi järjekordset pahaaimamatut ohvrit varitsemas.

18 kommentaari “vaene Lustikene

 1. No see on tavaline praktika mida kasutavad kõik kirjastused ja meediaväljaanded. Nende raamatud ja uudised on “uskumatud”, “eksklusiivsed”, “erakordselt paljastavad” ja neid on ostnud “kõik need-ja-need inimesed” kes on leidnud, et “see on parim materjal” jne jne.

  Lusti puhul on mind aga alati pannud mõtlema hoopis üks paradoks. Pole vist mõtet vaielda selle üle, kes Katrin Lusti enamasti maha teevad – need on naised.

  Samas peaks ju just tema olema tõeline feministide iidol. Naine, kes on sõltumatu ja vaba. Teeb mis tahab. Ei lase kellelgi endale pähe istuda. Tegutseb ja naudib elu, reisimist jne.

  Küsimus on – miks just tema? Mida on Katrin Lustis sellist, et teda alati niivõrd üliemotsionaalselt maha tehakse. (Ei pea silmas Rentsi praegu vaid seda, mis toimub kommentaariumites:))

  Ma täitsa tõsiselt püüan aru saada, sest ma ise ei näe nagu midagi eriti vihkamisväärset. Tavaline energiline sehkendaja, kes elab oma maailmas. Minu arust pole nagu millestki kinni hakata mida vihata.

  Miks Lusti tegelikult vihatakse? Kes oskab lollile seletada?

  1. Ma arvan, et eestlastele hakkab vastu see ameerikalik/inglaslik ülepaisutamine – nagu siingi on, et “saavutas kuulsuse kogu maailmas”. See suhtumine on Inglismaal täiesti normaalne (usutakse, et tulebki end pushida), aga Eestis vaadatakse viltu.

   Aga miks teda nii räigelt sõimatakse, nagu Õhtulehes tehakse, on mullegi arusaamatu. Eks ta naljakas on (töötab reporterina ja lõpetab küsimusi sõnaga “vä”), aga seal läheb see asi kergelt liiale.

   Mina lihtsalt nöögin sõbralikult. Ja kõiki, järelikult pole diskrimineerimine.

   1. Eks see sisuliselt valetamine on. Mind ennast vist lihtsalt ei häiri kui “kõrgseltskonna” ja “glamuuri” teemadel mulli aetakse:))

    Kedagi teist võib jällegi rohkem häirida. Erinevaid inimesi häirivad erinevad valed. Mul näiteks ajab lühisesse hoopis selle peale kui mõni pereema jälle pasundab kui erakordne ja ühiskonnas eelisõigusi omav laps tal on. Teised peavad kummardama ja toetusi maksma.

    Või kui ravimifirma räägib telekas imerohust, mis vanad inimesed jooksma-tantsima paneb. Selline läbimõeldud pettus ajab rohkem närvi.

    Lusti valed tunduvad üsna lapselikult süütud kogu muu toetuste väljapetjate ja õhumüüjate massi kõrval. Ise teeb, ise maksab, raha riigilt ei nõua.

 2. Ma nüüd taas vigisen, aga mõtle kirjutades ikkagi lugeja või vaataja peale ka. Sa kirjutad “Pildil on see jube Märt Avandi ohvrit valitsemas” ja mul võtab vähemalt 10 sekundiks mõtlema, et kumb neist siis, kas malakaga koll või noaga koll. Tegelt pidasid sa ilmselt silmas sissekande ALGUSES olevat pilti, aga kui otse “Pildil…” rea all ongi väga silmatorkav ja tekstiga haakuv pilt, siis ma loomulikult mõtlen ju, et pildiallkiri käib selle kohta, eks?

  See, et sina omanikuna reklaame ei näe, on wordpressi kaval trikk. Aga meie näeme. Mis üldjuhul on suva, aga aeg-ajalt, näiteks praegu, on täiega eksitav.

   1. Ma just mõtlesin, maisaanud üldse aru, mis kollid ja mis malakad… No päriselt, võtke mingi AdBlock vm sarnane, jõle ilusaks läheb elu.

 3. Millest jutt käib? Ma ei oska seda mõnitamisakti kuskilt välja googeldada.
  Mis mind isiklikult Lusti artiklite (ja ilmselt ka raamatu, millest olen hea meelega end eemale hoidnud) juures häirib (ja seda saab vabalt kanda üle kogu eesti peavoolumeediale) on selline rumala lugeja kõnetamise hoiak, n-ö talking down to the audience. Lasin ta blogist üle ja seal kajastatakse teemasid, mis pole kas absoluutselt olulised (saagimi riietus) või mida kõik juba ammu teavad (näiteks, et eestlased on riietuse osas kriitilised), sealjuures üritades eimillestki poleemikat tekitada. Lust ise tundub olevat selline tark ja leidlik tegelane, võiks oma elukogemust ja silmaringi veidi otstarbekamalt kasutada küll.

  1. Ei ole mingit mõnitamisakti, Avandi kritiseerib oma Facebooki lehel seda, et ilma tema kommentaarita suvalisest asjast mulli puhuti.

   1. Kusjuures ma ei leia Avandi Facebooki lehel muud, kui väikese iroonia Lusti hüpertrofeerunud selgeltnägemisvõime kohta, aga mis seda põhjustas – ei tea. Mis artiklist jutt käib?

    Selgeltnägemisvõime on muidugi olemuslikult hüsteeriliselt naljakas asi.

 4. Lugedes väljendit “own belief” tekkib tõsine kahtlus, kas nimetatud isik on inglismaal elanud, pigem ehk turistina viibinud 🙂 Ma pole küll mingi ekspert aga eestikeelset sõna eneseusk ei maksa sõnasõnalt otse tõlkida, sobivam oleks vast “selfconfidence” mille täpne eestikeelne vaste on küll enesekindlus. Või teab keegi paremat väljendit eneseusu kohta ?

 5. Järjekordne tõestus, et blogide lugemine laiendab silmaringi. Kuna ma õhtulehte ei loe, siis preili Lusti olemasolust olen saanud teada ainult blogidest.

  1. See on ka alati hea huumor, et pidevalt kommenteerivad inimesed, kes ütlevad, et “ma ei teagi, kes see Saagim või Lust üldse on, aga…” järgneb kibestunud kommentaar “intelligentselt” inimeselt, kes oma sõnade järgi “kollaseid” uudiseid ei loe ja telekat ei vaata:))

   1. Alati on tore, kui inimesed saavad positiivseid emotsioone, s.t leiavad teiste kommentaaridest huumorit. Aga naera palju sa naerad, ma tõesti ei loe Õhtulehte. “Intelligentsuse” osas väitlema ei hakka.

 6. Siit-sealt mõnelt tuntumalt inimeselt on ikka kuulda olnud, kuidas nende olematust jutust või siis ka paarist üksikust sõnast on tolle „ajakirjaniku” poolt selline umbluu kokku kirjutatud, et siga kah ei söö.

 7. Katrin Lust ei oska kahjuks üldse kirjutada, sest teemad, millest ta kirjutab, on peamiselt ebaolulised, vaatenurk probleemidele on enamasti täiesti mööda, rääkimata stiilist ja kirjavigadest, võõrsõnade ja ka eesti sõnade kasutamisest. Ehk siis halb ajakirjanik. Kes muuhulgas ka kriitikast midagi ei õpi. Ma tema valede ja väljamõeldiste kohta ei oska midagi öelda, et kas ta ikka elab Inglismaal ja kas ta ikka on abielus ja kõik need teised asjad. Vahel kirjutab ta muidugi tõesti ka nii, nagu mitte keegi teine poleks mitte kunagi Eestist välja saanud ega tea, mis mujal, sealhulgas Inglismaal, toimub. See polegi nii oluline selle kõrval, et ta ei oska kirjutada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.